To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 14:17.
Rohy: 5:7. Fauly: 3:10.
Máme za sebou utkání 8. kola Premier League a West Ham se raduje z výhry 3:1 na půdě Burnley. Všechny branky padly až po přestávce, v rozmezí mezi 49. a 54. minutou se hosté trefili dvakrát, z gólu se radovali Sakho a Valencia a položili tak základ k výhře. V 60. minutě sice snížil Boyd, ale o deset minut později dal hostům klid Cole. West Ham pak už utkání dotáhl bez větších potíží do zdárného konce.
Utkání sledovalo 18 936 diváků.
90+5
90+4
Ze standardky nic nebylo, naopak hosté se nahrnuli do protiútoku. Sakho však byl v ofsajdu.
90+4
Ještě jeden rohový kop pro domácí tým.
90+3
Hosté už nic nevymýšlejí a pouze odkopávají daleko od vlastního vápna.
90+2
Po rohu se míč odrazil k volnému Boydovi, ten si našteloval míč na levačku a trefil Nolana...
90+1
Rohový kop pro Burnley, domácí spěchají.
90
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90
A stejně dopadl o pár okamžiků později i Sakho.
89
Amalfitano hezky vysunoval Colea, před ním v poslední vteřině odkopla obrana.
88
Domácím už nezbývá moc času a tak pálí ze všech pozic. Z dálky se netrefil Barnes.
87
Domácí mají i trochu smůly, po centru z pravého křídla si na míč naběhl Barnes, dobře nastavil nohu, jenže z voleje pouze roztřásl břevno!
85
Jeden z čerstvých hráčů, Nathaniel Chalobah napřáhl ke střele po zemi, Adriánovu branku minul o několik metrů.
83
Vystřídali i hosté, Alexandre Songa nahradil Kevin Nolan.
83
Vzápětí ze hry mizí i Danny Ings, místo něj bude hrát Marvin Sordell.
83
Domácí střídají. Odchází Michael Kightly, na jeho místo nastupuje Nathaniel Chalobah.
81
Je tu poslední desetiminutovka utkání, hosté zatím v poklidu kráčí k zisku tří bodů.
80
Ofsajd hostů a v něm Cole. Pohoda v podání West Hamu pokračuje.
79
Po nůžkách v podání Sakha se k dorážce dostal Cresswell, pálil ale pouze do míst, kde stál Heaton.
78
Sakho na levé straně zcela jednoduše vybojoval míč a okamžité jej dával pod sebe. To se už ale obrana Burnley stačila vrátit a odkopnout.
75
Domácím v posledních sekundách odskakují míče od kopaček a to je voda na mlýn týmu West Hamu.
73
Downing se drží za hlavu, právě měl totiž na noze asi definitivní pojistku na tři body. Jeho rána levačkou ale prolétla těsně kolem branky Burnley.
72
Pro domácí to ale stále není ztracený zápas, ženou se za snížením. Song zblokoval jednu ze střel.
70
West Ham právě vstřelil branku!
Hosté jdou opět do dvoubrankového náskoku, když po rohovém kopu hlavičkoval Sakho a CARLTON COLE jeho nabídku dorazil za Heatona – 1:3!
70
Roh pro West Ham.
68
Rána Downinga byla tvrdá, leč ke gólmanovi se nedostala, byla sražena domácí obranou.
67
Hraje se stále ve skvělém tempu.
65
Střídání v domácím týmu, Odešel Lukas Jutkiewicz, místo něj bude hrát Ashley Barnes.
62
A málem bylo srovnáno! Po dalším centru se nejvýše vyšrouboval Ings a jeho hlavička jen o centimetry minula hostující branku. Někteří diváci se už skoro radovali z gólu.
60
Burnley právě vstřelilo branku!
Je sníženo a zápas má nový náboj. Po rohovém kopu se nemýlil GEORGE BOYD a zamířil mimo Adriánův dosah.
60
A po něm už takřka zvedal ruce po prudké hlavičce, jenže jeho pokus domácí obrana vyhlavičkovala z brankové čáry!
59
A mohl se prakticky ihned po svém vstupu radovat z gólu. Na poslední chvíli mu ale v pokutovém území ukopli míč na roh.
59
Je tu střídání, ale na straně hostů. Odchází Enner Valencia, místo něj nastupuje Carlton Cole.
57
Hosté se po dvou přesných hlavičkách uklidnili a nyní kombinují na vlastní polovině a lákají soupeře k otevření obrany.
55
Tohle je už pro domácí docela kritické a dá se v blízké době čekat střídání.
54
Očividně jsou hráči Burnley zaskočeni a tohle jim nepřidá, je to totiž 0:2! Po centru tentokrát z pravé strany se do míče opřel ENNER VALENCIA a i on překonal Heatona přesnou hlavičkou.
51
Bude zajímavé sledovat, co to udělá s domácími, přece jen byli v první půli lepším týmem.
49
Hosté jdou po své vůbec první střele mezi tyče do vedení! Z levé strany odcentroval Cresswell a přihrávkou našel DIAFRU SAKHA, který se hlavou nemýlil a překonal bezmocného Heatona.
46
Downingův centr dolétl pouze k obraně Burnley, domácí se v poklidu tomuto prvnímu výpadu ubránili.

Fauly: 0:5
Máme za sebou první půli utkání mezi Burnley a WHU a stav je stále bezbrankový. Byť jsme branku neviděli a střel také nebylo mnoho, nebylo to nudný fotbal. Oba týmy se snažily o aktivní hru a i díky tomu se každému z celků podařilo jednou trefit brankovou konstrukci. Už v páté minutě se to podařilo domácímu Boydovi, po půlhodině hry orazítkoval tyč hostující Downing. Doufejme, že po pauze se dočkáme i nějakých gólů.
45+1
45+1
Ze střední vzdálenosti napřáhl Arfield, jeho dělovka skončila vysoko nad břevnem.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
Ten byl zakončen střelou Arfielda, nebyla však natolik nebezpečná, aby Adriánovi nadělala problémy.
45
Tvrdá rána Nobleho byla zblokována a domácí se ihned ženou do protiútoku.
44
Na druhé straně hledal Boyd centrem Jutkiewicze, ten šel po míči skluzem, scházel mu možná půlmetr, aby jej zasáhl a usměrnil za Adriána.
43
Valencia stál proti dvěma protihráčům, tudíž měl velice ztíženou pozici k centru. Své spoluhráče nenašel.
42
Noble špatné zpracoval neposedný míč, což vystihl Jutkiewicz a už pelášil k Adriánovi. Na poslední chvíli jej zablokoval Reid.
40
Heaton opět v akci, tentokrát musel i zasahovat a to proti nabíhajícímu Sakhovi. Využil však svou rychlost a byl u míče dříve.
38
Cresswellův centr pouze prolétl pokutovým územím Burnley a skončil v zámezí. Rozehrává Tom Heaton.
36
Amalfitanova rána mířila přímo na kopačku Sakha, ten však ke smůle West Hamu stál v ofsajdové pozici.
34
Teď už je ale přerušeno a to kvůli faulu na Boyda. Viník, Winston Reid dostal žlutou kartu.
33
Na trávníku zůstává domácí Jutkiewicz, pokračuje se však ve hře.
32
Hraje se velice svižný fotbal, diváci se zcela jistě nenudí.
30
Tyč! Málem udeřilo na druhé straně, Downing se až příliš jednoduše uvolnil na pravé straně, a křížnou ranou orazítkoval brankovou konstrukci domácího týmu!
29
Jutkiewicz opět v zakončení, bohužel pro domácí znovu nepřesném. Ukazuje však svou lehkost, se kterou se umí do těchto situací dostat.
29
Ve středovém kruhu byl Ings faulován Sakhem, domácí rychle rozehrávají.
27
Cresswell zasahoval i na druhé straně, nyní před dotírajícími protihráči. Odvrátil na aut.
25
Tohle byla velká šance hostů! Cresswell zpracoval dlouhý pas a okamžitě centroval na vápno na nabíhajícího Sakha. Jeho zakončení skončilo jen těsně vedle.
24
Jutkiewicz šel proti Adriánovi, ten musel velice rychle vyběhnout z brankové čáry, aby byl u míče rychleji a zvládl odkopnout.
23
Boyd potáhl po pravé straně, chyběla mu ale podpora spoluhráčů, celá akce tak přišla záhy vniveč.
20
Centr od rohového praporku zajistila hostující obrana a odkopla k půlící čáře.
20
Přímý kop pro domácí z levé strany. Kightly centroval na zadní tyč, Adrián pro jistotu vyškrábl na roh.
19
Jutkiewicz procházel obranou jako tank, už byl pouze krok od zakončení, když byl dovoleně sražen a hosté odkopli do autu.
18
Dlouhý nákop za obranu West Hamu, poslední instance, gólman Adrián však včas vyběhl a míč lapil.
17
Z velké dálky to zkusil Valencia, jeho rána skončila mezi diváky za Heatonem.
16
Výborný centr na hranici malého vápna, kde si naskočil Jutkiewicz, jeho hlavička šla asi metr nad.
15
Faul na Ingse, Burnley jde opět kupředu.
13
Po nékolika minutách se do útoku dostali i hosté, Valencia však v útoku neměl nikoho, komu by přihrál, proto musel dozadu...
12
U míče opět Kightly, nyní jeho centr srazil Jenkinson na autové vhazování.
10
Kightlyho centr z levé strany se stal jednoduchou kořistí gólmana Adriána.
8
Už to vypadalo, že se domácí budou radovat z vedoucí branky. Ingsovu ránu gólman Adrián ztlumil pouze k dobíhajícímu Jutkiewiczovi, který pohodlně dorazil do odkryté branky – byl mu však odmáván ofsajd!
8
Domácí jsou v úvodních minutách jasně lepším týmem, tlačí soupeře před vlastní vápno.
6
Z levé strany se pokoušel odcentrovat Kightly, míč byl sražen hostující obranou.
5
První vážný okamžik utkání, na svědomí jej měl domácí Boyd, který z hranice vápna napálil břevno! Adrián se jen prolétl vzduchem, na tohle neměl nárok.
3
Domácí obrana v čele s gólmanem Heatonem si poradila a bude rozehrávat.
2
Je tu první rohový kop pro hosty, vybojoval jej Downing.
1

Burnley FC: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Mee – Kightly, Arfield, Jones, Boyd – Ings – Jutkiewicz.
Náhradníci: Gilks – Long, Wallace, Chalobah, Ward, Sordell, Barnes.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Collins, Reid, Cresswell – Amalfitano, Song, Noble (C), Downing – D. Sakho, E. Valencia.
Náhradníci: Jääskeläinen – O´Brien, Burke, Nolan, Jarvis, Vaz Tê, Cole.

Rozhodčí: Kevin Friend – Lee Betts, Matthew Wilkes.
Zápas na Turf Moor začne v 16 hodin a vy jste k jeho sledování samozřejmě všichni zváni. Nenechte si náš přenos ujít.

Hlavním sudím tohoto duelu bude Kevin Friend, kterému budou na pomezí asistovat Lee Betts a Matthew Wilkes.
Poslední vzájemné duely

V minulé sezóně se oba týmy utkaly pouze v rámci Ligového poháru a Burnley doma podlehlo West Hamu 0:2. Má tak co vracet.
West Ham United

Hosté jsou na tom o poznání lépe, jsou nyní na sedmém místě s desíti body za tři výhry, jednu remízu a tři porážky. V posledním odehraném utkání porazili na svém hřišti Queens Park Rangers 2:0. První gól padl už v páté minutě, do vlastní sítě se trefil Onuoha. Potvrzení na výhru pak přišlo v 59. minutě, to se prosadil Sakho.

Burnley FC

Domácím patří po sedmi odehraných utkáních předposlední příčka tabulky, když na svém kontě mají pouze čtyři body za čtyři remízy. Ta poslední přišla před repre pauzou na půdě Leicesteru. Zápas skončil 2:2, když domácí dvakrát vedli po gólech Schluppa a Mahreze, hosté z Burnley srovnali Kightlym a v šesté minutě nastaveného času Wallacem.

Burnley – Manchester United 0:0
Crystal Palace – Burnley 0:0
Burnley – Sunderland 0:0
WBA – Burnley 4:0
Leicester – Burnley 2:2
Dobré sobotní odpoledne, po reprezentační pauze se o své slovo opět hlásí ligové soutěže. My se nyní společně podíváme na utkání 8. kola Premier League, ve kterém se střetnou Burnley FC a West Ham United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.