Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Luton Town - 3. dubna 2024   20:30

Arsenal
24' Ödegaard (Havertz) • 44' Hašioka(vl.)
2:0
(2:0)
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (74. Tomijasu) – Ödegaard (C), Partey (67. Rice), Smith Rowe (85. Jorginho) – R. Nelson (74. Martinelli), Havertz (67. Nketiah), Trossard.
Ramsdale – Jesus, Kiwior, Vieira.
Pawson – Perry, Meredith
Emirates Stadium, Londýn
60 262 diváků
Luton Town
Kaminski – Kaboré, Mengi, Onyedinma (75. Woodrow), Doughty – J. Clark, Barkley, Mpanzu (54. Chong) – Townsend (81. Berry), Morris (C), Hašioka.
Shea, Krul – J. Johnson, Chigozie, Z. Nelson, Piesold.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:8.
Je dobojováno! Utkání 31.kola Premier League mezi Arsenalem a Lutonem je u svého konce. Ze zasloužených tří bodů se radují domácí Gunners. Ti byli od začátku střetnutí jasně lepším celkem a odměněni byli ve 24.minutě brankou Ödegaarda. Další aktivita se vyplatila těsně před koncem první půle, když si vlastní branku vstřelil Hašioka. Druhý poločas se už spíše dohrával ve středu pole, a tak se z vítězství 2:0 bude radovat Arsenal.
90+5'
90+4'
Ross Barkley zkoušel překvapivý pas za domácí obranu. Vše se povedlo uskákat pozornému Salibovi.
90+3'
Do klidné fáze se dostávají borci v červených dresech. Gabriel Martinelli začal s udržováním míče v obraně.
90+2'
Ve vzdušném souboji se ukázal Takehiro Tomijasu a zablokoval další možnosti Lutonu.
90+1'
Do hry nohou se zapojuje David Raya, tentokrát vše řeší dalekým odkopem na Martinelliho.
90'
Velký prostor dostal k centrovanému míči Issa Kaboré. Prudce našel Berryho, jenž míří o několik metrů vedle.
89'
Martin Ödegaard po odvráceném rohu hledal v pokutovém území Trossarda. Od něho se odráží kulatý nesmysl k soupeři.
88'
Mohla přijít definitivní tečka za tímto střetnutí! Eddie Nketiah kličkou poslal mimo sebe několik obránců a nachystal si balón na střelu. Ta letěla táhle po zemi k tyči, kam ovšem přispěchal se zákrokem Kaminski a vyráží na roh.
87'
Jako slepý k houslím se dostal ke střele za vápnem Daiki Hašioka. Pokus z první míří do obětavého bloku obránce Gabriela.
86'
Thomas Kaminski zachytil těžkou malou domů hlavou. Vysokým výhozem oslovuje své útočníky, kteří už moc síly nemají.
85'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Emile Smith Rowe, přichází Jorginho.
84'
Tak přeci jen se budou moc hosté ještě ukázat. Útočným faulem se na polovině hrací plochy prezentoval Gabriel Martinelli.
83'
Už dlouho si Arsenal drží míč na svých kopačkách a Luton jen bezradně napadá.
82'
Declan Rice odvážně vyvezl balón přes dva protihráče. Dále nepokračuje a obrací se na své defenzivní soky.
81'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Luke Berry.
80'
Lutonu se další akce do ofenzivy nepovedla, proto Ben White bude v klídku vhazovat.
79'
Takehiro Tomijasu to po dobré narážečce zkoušel technicky na zadní tyč. Kaminski skokem kontroluje dráhu letu, která letí mimo.
78'
Issa Kaboré dostal na frak od svých spoluhráčů. Dlouhá pobídka kolmo do lajny končí v zámezí.
77'
Thomas Kaminski vyběhl až z velkého vápna a pohotově zastavuje útok domácích hlavou.
76'
Luton bude pokračovat ve snažení o nějaké zdramatizování. Bude se o to pokoušet z volného kopu.
75'
ze hřiště odchází Fred Onyedinma, přichází Cauley Woodrow.
74'
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Takehiro Tomijasu,
ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Gabriel Martinelli.
74'
Po odvráceném rohu mohl mířit do ofenzivy Nelson, jenže za cenu žluté karty ho zastavil Fred Onyedinma.
73'
Do obrany se možná překvapivě vrátil i Trossard, jenž blokuje přízemní centr na přední tyč.
72'
Gabriel Magalhães s přehledem ubránil prudkou přihrávku hostů. Stoper Arsenalu nějak neváhá s další rozehrávkou.
71'
Fred Onyedinma je ve druhé půli velice aktivní, což potvrzuje těžkým zpracováním na pravé lajně.
70'
Eddie Nketiah se mohl poprvé dostat do nějaké větší akce. Rychlejší než obránce nebyl.
69'
Luton drží míč na svých kopačkách. Jenže nabídka od útočníků není dostatečná, a tak Morris posílá mimo dosah hostů.
68'
Velký pozor si musel dát na dlouhý míč na Morrise brankář David Raya. Vše zvládl s přehledem a okamžitě rozjíždí útočnou akci.
67'
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Eddie Nketiah,
ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Declan Rice.
66'
Žlutou kartu inkasuje Kai Havertz, který ji vidí za nafilmovaný zákrok.
65'
Do bezpečné kontroly hracího předmětu se dostávají Gunners. Zatím ovšem na obranné polovině.
64'
Balón teď poskakoval na hlavách Saliby a Zinčenka. Je z toho ztráta a dopředu míří hosté.
63'
K slabé střele po zemi se dostal Fred Onyedinma. Ve středu svatyně našel pouze nachystaného Rayu.
62'
Jedno pozitivum to pro Luton má, protože i nadále se udrží v kombinaci na ofenzivní polovině.
61'
Celá rozehrávka nakonec končila centrem na Carltona Morrise. Forvard hostů se nedostal k zakončení díky zákroku Whita.
59'
Jordan Clark rychle napadal defenzivu domácího celku. Vyplatilo se mu to, protože je v dobré pozici na střelu faulován.
58'
Emile Smith Rowe dlouho přemýšlel jak naloží s balónem. Nerozhodl pro nic zvláštního a nakonec vše ukončuje faulem.
57'
Po dobré práci svého spoluhráče se dostal k míči Thomas Kaminski. Ten okamžitou přihrávkou hledá útočné hrozby.
56'
Reiss Nelson po dlouhé přihrávce padl před vápnem k zemi. Sudí ovšem nereaguje a ve hře se pokračuje.
55'
Do hry se výrazně zapojil nový muž na hřišti Tahith Chong. Jeho průnik po lajně nakonec končí za ní.
54'
ze hřiště odchází Pelly Ruddock Mpanzu, přichází Tahith Chong.
53'
Čitelnou kličku podnikl Fred Onyedinma. Obrana to moc dobře věděla a pravého beka hostů zastavuje.
52'
Fred Onyedinma si chytře postavil tělo před Trossarda, který ho musel zastavit nedovoleným způsobem.
51'
Nadějně to v lajně rozjel Kai Havertz, ale dále neměl nabídku svých spoluhráčů.
50'
Luton už dlouho hraje bez hracího předmětu, ten se teď hodně dostává na kopačky brankáře Rayi.
49'
Je to opět ten Arsenal, který se dostává do souvislejší kombinace. Nejvíce v ní je využíván Saliba.
48'
Olexandr Zinčenko byl rychlejší než jeh protihráč na lajně, a tak ukrajinský obránce v klidu shazuje na Rayu.
47'
Druhé dějství se nám rozjelo v opatrnějším tempu. Mírně aktivnější na balónu je Luton.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:36.
Úvodní dějství zápasu mezi Arsenalem a Lutonem je u svého konce. Z jasného a zaslouženého vedení se radují domácí hráči. Ti jsou od úvodních minut aktivnější a také byli odměněni ve 24.minutě pěknou brankou Ödegaarda. Dále přicházeli velké šance, které nakonec znamenaly vlastní branku Hašioky, který při snaze o zabránění Nelsona uklidil míč do své sítě. Luton bude výrazně zabrat, pokud bude s výsledkem 2:0 něco udělat.
45+6'
45+5'
Tak ještě se o střelu z přímého kopu postaral Ross Barkley. Připravený Raya nepřipustil snížení jednoduchým zásahem do koše.
45+4'
Vypadá to, že se první půle už dohraje na obranné polovině Arsenalu. Zde probíhá klidná převaha.
45+3'
Leandro Trossard se pokoušel o dloubáček za obranu. Ten byl vystižen Kaborém, ale i kdyby došlo k zakončení, tak by nebylo regulérní kvůli ofsajdu.
45+2'
Defenzivní činnost teď dobře odvedl Mpanzu, když s velkým klidem odebral o zajímavou možnost Havertze.
45+1'
V hlavní roli se naskytl znovu Reiss Nelson. Na průnik si nevěřil, proto vše odvrací do defenzivy.
44'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí ještě před přestávkou navyšují své vedení! Velkou zásluhu na této brance má Emile Smith Rowe, který si skvěle naběhl do pokutového území na průnikovou přihrávku. Zvedl hlavu a po zemi hledal před odkrytou svatyní Nelsona, ale trefil DAIKIHO HAŠIOKA, jenž se stává nešťastným hrdinou, protože snaha o blok končí ve vlastní síti. – 2:0.
43'
Po rohovém kopu mohl hrát roli odraz pro Thomase Parteyho. Issa Kaboré přispěchal s úspěšným skluzem.
42'
Těžký zákrok připsán hostujícímu strážci svatyně! Kai Havertz si vypracoval zajímavou pozici na pokus z velkého úhlu. Po zemi mířil na zadní tyč, jenomže Thomas Kaminski bleskově reaguje svou rukou.
41'
Po zisku to Ross Barkley přehnal s průnikovou přihrávkou, pro kterou si Raya v klidu došel.
40'
Do kombinace Gunners se zapojuje David Raya, což znamená, že se nikam chvátat nebude.
39'
Pelly Ruddock Mpanzu přenesl špatně hru do druhé vlny. Nabídl tak autové vhazování domácím.
38'
Přihrávku ve středu pole skvěle odhadl Reiss Nelson a získal pro své spoluhráče kulatý nesmysl.
37'
Hluboký blok hostujících hráčů stále trvá. Proto to Havertz má na hrotu velice obtížné.
36'
Po ošetření je Mengi v pořádku a za malý moment se vrátí na hrací plochu.
35'
Hra je na malý moment přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet Teder Mengi.
34'
Už to mohlo být o dvě branky! Krkolomná kombinační hra v pokutovém území vedla nakonec k zakončení Emile Smith Roweho. Ten technicky mířil na zadní tyč, ale Kaminski to skvěle přečetl a vytahuje výborný zákrok. Reiss Nelson se ještě tlačil za dorážkou, která mu je znemožněna.
33'
Dobrým napadáním donutil domácí k chybě Issa Kaboré. Následně ovšem posílá centr do zámezí.
32'
Hostující borci se pomaličku dostávají do souvislých kombinací. Ty zatím nevedou k zdárnému úspěchu.
31'
Emile Smith Rowe to měl obrovsky těžké proti dvěma stoperům. Nakonec je donutil na dlouhý odkop.
30'
V obrovském ataku se dostal k menšímu zakončení Jordan Clark. To letí o několik metrů mimo, a tak domácí fanoušci mohou být klidní.
29'
Zajímavý pas za obranu inkasoval Alfie Doughty. Deficitem bylo zpracovní, díky kterému dokázal Gabriel situaci zvládnout.
28'
Nedovolený zákrok si dokázal vykoledovat Andros Townsend. Luton si může řešit útočné choutky.
27'
Velký pozor si musel dávat na nepříjemný centr točený mezi tři tyče David Raya. Brankář Gunners s klidnou hlavu zachycuje.
26'
Obětavě do centr skočil William Saliba a prozatím zachránil svůj celek odkopem.
25'
Hosté se hned pokoušejí vyrovnat, ale přes pevnou defenzivu nemohou projít.
24'
Klidná kombinace končí chybou a zároveň gólem! Mpanzu se zamotal do kliček na obranné polovině, proto mu míč vypíchl Smith Rowe. Následnou přihrávku si našel MARTIN ÖDEGAARD, jenž si narazil s Havertzem. První jmenovaný se následně ve vápně opřel do balónu z první a prudkou bombou nedal žádnou šanci natahujícímu se Kaminskimu. – 1:0. Asistence: Kai Havertz.
23'
Gabriel Magalhães si pomohl nedovoleně v hlavičkovém souboji s Morrisem. Luton bude v klidu kombinovat v defenzivě.
22'
Tohle už byl výborný míč k zakončení od Leandra Trossarda. Pro smůlu domácích ho Mengi přizvedl mimo jejich dosah.
21'
Ochotně k zemi zamířil po jednom ze soubojů Kai Havertz. Rozhodčí apeluje na rychlé zvednutí, takže dává najevo, že tohle v tomto duelu pískat nebude.
20'
Do lehké práce se musel donutit Thomas Kaminski. Musel totiž do rukavic zachytit slaboučkou střelu Smitha Roweho.
19'
Alfie Doughty posílal docela dobrý míč do pokutového území. Úspěchem to nekončí, jelikož trefuje záda svého spoluhráče Clarka.
18'
Netradiční kombinace nováčka letošní sezóny končí nepřesnou přihrávkou do lajny. To samé se dá následně říct o Arsenalu.
17'
Jordan Clark už měl spíše z levé strany centrovat, jenže raději se rozhodl pro zpětnou přihrávku. Ta měla adresáta hráče v červeném.
16'
Po ztrátě hostů na polovině hřiště to opět zkoušel ve vápně vzít za své Kai Havertz. Proti rychle vráceným obráncům ovšem neuspěl.
15'
Krátké obléhání branky je ukončeno, protože ideální zpracování nepodnikl Smith Rowe a kulatý nesmysl mu uniká za lajnu.
14'
Nebezpečí v pokutovém území Lutonu. Leandro Trossard zde hledal osamoceného Havertze, ale obrana dokázala včas zasáhnout.
13'
Vypadá to, že domácí budou dnes střílet ze všech možných pozic. Martin Ödegaard to zkoušel z místa, ale pokus na Kaminskiho ani neprošel.
12'
Do zajímavého přečíslení se mohl hnát Jordan Clark. V tomto nebude pokračovat kvůli ofsajdovému postavení.
11'
Ani hráči v červeném neuspěli ve své akci, jelikož Ben White patičkou nenašel spoluhráče.
10'
Luton se pokoušel zamířit do první větší možnosti. Ta je zastavena na levé straně, kde nezvládl situaci Daiki Hašioka.
9'
Arsenal po zablokovaném centru zahrával rohový kop. Chytře zahraný signál končil střelou Zinčenka do bloku.
8'
Znovu to pro Gunners nedopadlo úplně nejlépe. Emile Smith Rowe vyslal velké sousto pro svého kapitána, který balón nestíhá před lajnou.
7'
Jako bych to zakřikl, když je nahrávka pokažena a v klidu si pro ni dojde brankář Kaminski.
6'
Přízemní převaha se okamžitě přelévá opět na stranu domácích. Nejaktivnějším je záložník Thomas Partey.
5'
Dlouhý balón za obranu si chtěl v těžké pozici zpracovat Havertz. Jenže pozorný Mengi vyskočil výše.
4'
Carlton Morris šel až moc důrazně do souboje a rozhodčí musel jasně fouknout do píšťalky.
3'
Do defenzivní kombinace se dostává domácí celek. Do nějaké ofenzivní akce se přes hluboký blok nemůže dostat.
2'
O první větší útočnou akci se pokusili hráči domácího mužstva. Dlouhou přihrávkou ji pokazil Kai Havertz.
1'
Všichni aktéři právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků začínáme.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasovou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy.

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Partey, Smith Rowe – R. Nelson, Havertz, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale – Jesus, Martinelli, Nketiah, Kiwior, Tomijasu, Jorginho, Vieira, Rice.
Trenér: Mikel Arteta

Luton Town: Kaminski – Kaboré, Mengi, Onyedinma, Doughty – J. Clark, Barkley, Mpanzu – Townsend, Morris (C), Hašioka.
Náhradníci: Shea, Krul – Berry, Woodrow, Chong, J. Johnson, Chigozie, Z. Nelson, Piesold.
Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Pawson – Perry, Meredith.

ARSENAL FC

Svěřenci trenéra Mikela Artety se postupně zvedají, což se letos výrazně potvrzuje. Nachází se totiž v domácí soutěži na druhé pozici se ziskem 65 bodů a pozitivním skóre 70:24. V závěru sezóny je čeká zběsilý boj o titul a to s Liverpoolem a Manchesterem City. Na prvního jmenovaného ztrácí dva body a na druhého náskok jednoho.

Gunners zažívají momentálně v domácí soutěži velice dobrou formu. Od půlky ledna totiž nepoznali chuť porážky a navíc při tom inkasovali pouhé čtyři branky. Naposledy ovšem přišla ztráta v přímé bitvě o mistrovský titul. Arsenal totiž zamířil na hřiště Manchesteru City, kde se hrála zejména taktická bitva bez velkých šancí. Podle toho také výsledek skončil, jelikož branka k vidění nebyla a body se dělily.

V tomto mužstvu si můžeme všimnout několika velkých opor. Vůbec to největší je mladý křídelník Bukayo Saka. Dvaadvacetiletý šikula se v lize prosadil hned 13x a ke všemu přidal osm asistencí. Spolehlivé výkony podává také Němec Kai Havertz, jenž v Premier League vsítil osm přesných zásahů a připsal si tři gólové nahrávky.

Splní Arsenal na svém trávníku roli favorita?

LUTON TOWN

Nováček letošní sezóny Premier League neprožívá vůbec dobré období. Po 30 odehraných duelech se nachází na sestupové 18.pozici se ziskem 22 bodů a negativním skóre 43:62. Pro zbytek ročníku mají o zábavu postaráno, jelikož se budou chtít jednoznačně zachránit, k čemuž nemají daleko. S Nottinghamem má stejně bodů a na Everton ztrácí pouze tři.

Současná forma Lutonu ovšem není úplně ideální a k záchraně to zatím nevypadá. Tento tým totiž vyhrál naposledy ke konci ledna na domácím útulném stadionu s Brightonem. Od té doby dokázal získat pouhé tři body za stejný počet střetnutí. Posledně se představili na těžké půdě Tottenhamu, kde i dokonce vedli, ale o body přišli až v posledních minutách, proto výsledek byl 1:2. Teď na svůj dobrý výkon budou chtít navázet znovu v Londýně, tentokrát na Arsenalu.

V tomto kádru si můžeme všimnout dvou velice zajímavých mužů. Tím vůbec nejlepším střelcem je Elijah Adebayo, tento šestadvacetiletý útočník se v lize trefil hned devětkrát. Lutonu ovšem budu chybět, protože ho zastavuje dlouhodobé zranění. Náhradou mu je též forvard Carlton Morris, který je hned v závěsu s osmi trefami a čtyřmi asistencemi. Potrápit rozhodně bude chtít i pevnou defenzivu Gunners.

Povede se Lutonu překvapit celek bojující o titul?
Krásný středeční večer z londýnského Emirates Stadium! Od 20:30 zde budeme svědky zápasu v rámci vloženého 31.kola Premier League. O titul hrající Arsenal FC přivítá na svém trávníku zachraňující se Luton Town.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.