Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Everton - 22. května 2022   17:00

Arsenal
27' Martinelli  • 31' Nketiah (Martinelli) • 56' Soares (Saka) • 59' Gabriel (Soares) • 82' Ödegaard (Pépé)
5:1
(2:1)
Everton
45+3' van de Beek  (Calvert-Lewin)
Arsenal
Ramsdale – Soares, Holding, Gabriel, Tavares – Alnaní (C), Xhaka (63. Lokonga) – Saka (77. Pépé), Ödegaard, Martinelli – Nketiah (67. Lacazette).
Leno – B. White, Swanson, Smith-Rowe, M'Hand, Patino.
Marriner – Long, Ledger.
Emirates Stadium, Londýn
Everton
Begović (C) – Branthwaite, Keane, Holgate – Kenny, Doucouré (37. van de Beek), Davies III (78. Price), Iwobi – Alli (67. A. Gordon), De. Gray – Calvert-Lewin.
Lonergan – Mykolenko, Coleman, Welch, Dobbin, Tosun.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 17:4. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:9.
Arsenal v posledním utkání sezóny dokázal drtivě porazit Everton, na Ligu mistrů mu to ale stačit nebude.

Tottehnam totiž dokázal taktéž drtivě vyhrát na půdě Norwiche a uhájit svoje 4. místo, díky kterému se Spurs v další sezóně podívají právě do milionářské soutěže, Gunners čeká Evropská liga.
90+3'
90+2'
Lokonga si nabíhá na dlouhý míč, který nabídl Pepemu. Ten se protáhl až do zakončení, brankář Evertonu ale zasahuje.
90+1'
Begović schoval míč do svých rukavic a dává si s rozehrávkou na čas.
90'
Iwobi si zahrával ve svém pokutovém území, nakonec i se štěstím ale dostal míč do bezpečí na spoluhráče.
89'
Arsenal v poklidu kombinuje na své polovině. Duel už se nejspíše v poklidu dohraje.
88'
A byl z toho pěkný centr na zadní tyč, kde si ale míč našel jistý Ramsdale.
87'
Everton bude rozehrávat standardku z poloviny hřiště. Možná poslední šance pro Karamelky korigovat stav zápasu.
86'
Lacazette by se rozhodně chtěl s fanoušky Gunners rozloučit gólem, jeho rána zpoza vápan ale letí vedle pravé tyče.
84'
Everton se přece jenom ještě snaží korigovat skóre, rána Calverta-Lewina ale míří daleko mimo tři tyče.
82'
Arsenal právě vstřelil branku!
Naprosto zasloužený gól pro MARTINA ÖDEGAARDA! Norský šikula si naprosto skvěle vypracoval svoji gólovou situaci a technickou střelou an zadní tyč dává už pátou branku Arsenalu v utkání.
81'
Šikula Ödegaard nadále předvádí své umění a kouzlí před pokutovým územím Evertonu, proti přesile trojici bránící hráčů ale nakonec míč ztratil.
79'
Arsenal drží míč na svých kopačkách a v poklidu kombinuje na své polovině.
78'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Isaac Price.
77'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Nicolas Pépé.
76'
Arsenal se tlačí dopředu, útočná řada Gunners je při chuti.
75'
Další rohový kop pro Arsenal nepřinesl větší nebezpečí, Begović schoval míč do svých rukavic.
74'
Lokonga se dostal z ostrého úhlu do dobré střelecké příležitosti, střelou na přední tyč ale nemohl brankáře Evertonu příliš překvapit. Arsenal bude zahrávat alespoň rohový kop.
73'
Everton se snaží kombinovat na polovině hřiště, vysoký presink Arsenalu ale dělá zadákům hostí potíže. Gunners nakonec získali míč do své moci.
72'
Hra je v posledním momentech značně rozkouskovaná a nabírá spíše charakter dohrávajícího se utkání.
71'
Útočný faul Calverta-Lewina přisuzuje míč do držení znovu na stranu Arsenalu.
69'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Tom Davies).
69'
Ten ale sebral Begović a vysílá hned své spoluhráče do protiakce.
68'
Lacazette se ve svém posledním zápase za Arsenal po střídání ihned hrnul do zakončení, bude z toho jen rohový kop.
67'
ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Alexandre Lacazette.

ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Anthony Gordon.
66'
Sakovi se vůbec nelíbí, že se nepíská zákrok na jeho osobu při snaze o rychlý kontr, hlavní sudí Marriner ale zůstává v klidu.
65'
Begović si stáhl centrovaný míč a dopřává svému týmu potřebný čas na oddech.
64'
Lokonga se hned zapojil do kombinace a snažil se spoluhráče vybídnout k rychlému kontru. Dobře ale zasáhla záložní řada Evertonu a celou akci zastavila.
63'
ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Albert Sambi Lokonga.
62'
A je tomu skutečně tak, gól Gabriela je posvěcen i VARem.
61'
Ceou situací se ještě zabývá VAR, vypadá to ale, že by gól měl proběhnout dle regulí.
59'
Další rohový kop, další gól! GABRIEL byl ve správný čas na správném místě a po šťastném odrazu mu stačilo napálit míč směr brána a navyšuje vedení Arsenalu už na rozdíl tří branek.
58'
Saka utekl všem a pravé strany se prodral až do zakončení. Jeho pokus ale nemířil mimo tři tyče po skvělém bránění Holgata.
56'
CÉDRIS COARES se s tím vůbec nepáral a z rohového kopu propálil po sehraném signálu vše, co mu stálo v cestě. Parádní akce Arsenalu znamená opětovně dvoubrankové vedení Gunners.
55'
Drtivý tlak Arsenalu. Gól Gunners skutečně visí ve vzduhu. Nyní domácí budou zahrávat další rohový kop.
54'
Gunners kontrolují hru a Tavares se nyní dostal z ničeho nic k dobré ráně z hranice pokutového území, byl ovšem neúspěšný.
52'
Arsenal kombinuje na útočné polovině a nepouští Everton k míči. Vypadá to na podobný průběh poločasu jako v tom prvním.
51'
Snaha o rychlou průnikovku, která měla najít Alliho, doletěla bohužel pro hosty až za brankovou čáru.
50'
Hosté uklidňují hru na své polovině, Davies odkopává daleko na polovinu hřiště.
49'
Karamelky, jak se Evertonu přezdívá, ale vstoupily mnohem lépe do druhé půle zápasu. Přesto jsou nyní na míči domácí a kombinují před pokutovým územím soupeře.
48'
Grayův roh ale nezamířil na žádnou z hlav v modrém dresu, Gunners dostávají míč do bezpečí.
47'
Centr Evertonu doplachtil nepříjemně do pokutového území, Arsenal odvrací pouze na rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Co je ale pro Arsenal nejdůležitější?

Tottenham vede po poločase v Norwichi 2:0 a kráčí tak za uhájením místa zaručujícího Ligu mistrů. V takové konstalaci hvězd nestačí Arsenalu ani výhra z dnešního měření sil.
První poločas patřil naprosto jednoznačně domácímu Arsenalu, který zásluhou Martinelliho a Nketiaha šel v průběhu poločasu do dvoubrankového vedení.

Everton ale z ničeho nic udeřil v jeho úplném závěru a před odchodem do šaten zápas ještě zdramatizoval.
45+3'
45+3'
Everton právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe! Obrana Gunners naprosto trestuhodně zaspala poslední minutu první půle a DONNY VAN DE BEEK si našel bez větších obtíží přihrávku Calverta-Lewina, po jehož skvělé práci tak Toffies ještě před poločase snižují na rozdíl jediné branky.
45+2'
Gunners se i v nastavení tlačí do zakončení, Tavares ale nepovedenou přihrávkou na paty celou akci zbrzdil, obrana Evertonu se stačí zkonsolidovat.
45+1'
Xhakova rána nadělala Begović nemalé potíže, bosenský brankář ale přece jenom dokázal jeho ránu vytáhnout mimo trajektorii směřující do sítě.
45'
Everton se ještě v závěru půle tlačí do útoku, obrana Arsenalu ale dobře hlídá průnikové přihrávky a nedopouští zbytečné drama před odchodem do šaten.
44'
Na druhé straně nastartoval své rotopedy Saka a i přes stín Branthwaiteho se dokázal prosadit, žel pro fanoušky Arsenalu jeho pokus mířil mimo tři tyče.
43'
Zmatky v obraně Arsenalu! Alli se dokázal protáhnout přes dva protihráče a vyslat střílenou přihrávku do malého vápna, tu nakonec ale zvládl sebrat Tavares.
42'
Arsenal vyváží míč a zakládá další útočnou akci.
41'
Toffies uklidňují hru na své polovině, obranná řada si vyměňuje míč a vyčkává na vhodný moment zaůtočit.
40'
Nketiah si velmi dobře naskakoval na prudký centr Martinelliho, Begović ale dokázal míč nad jeho hlavou vyboxovat pryč od svého území.
39'
Ten se také podařilo zakončit, balón ale letěl vysoko nad prostor vymezený pro vstřelení gólu.
38'
Kouzelník Ödegaard se dokázal dostat z bezvýchodné situace, nakonec ale přece jenom proti přesile protihráčů míč na svých kopačkách neudržel. Everton může jít do protiútoku.
37'
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Donny van de Beek.
36'
Soaresův nadýchaný centr doletěl až na vzdálenější tyč a Begovićovi musela znovu svítit v hlavně červená kontrolka, obrana Evertonu ale dokázal míč odvrátit na rohový kop.
34'
Gunners zůstávají na míči na polovině soupeře. Postupnou kombinací hledají cestu do pokutového území Evertonu.
33'
Po něm se dokázal velmi vysoko vyšpuntovat Xhaka, nedokázal ale míč nasměrovat mezi tři tyče soupeřovy svatyně.
32'
A domácí jsou pochopitelně při chuti. Další nebezpečnou akci dostávají hráči Evertonu pouze na rohový kop.
31'
A Gunners jdou za pár chvil do dvoubrankového vedení! EDDIE NKETIAH se zorientoval v pokutovém území ze všech nejlépe z malého vápna pohotovou hlavičkou doklepl míč za záda bezmocného Begoviće. Everton je i po půlhodině hry stále v autobuse.
30'
Do křížku se dostávají tradiční rebelové Xhaka s Allim, oběma před dalším rohovým kopem domlouvá rozhodčí Marriner.
29'
Begović jakoby byl rozhozen předešlou situací, naprosto zbytečné se nechal poddat tlaku Nketiaha a míč končí pouze na rohovém kopu ze situace, kdy měl Everton úplně v poklidu rozehrát.
27'
Brazilský křídelník GABRIEL MARTINELLI nedal Begovićovi šanci, poslal jej na druhou stranu a střelou z penalty přesně k tyči posílá svůj do vedení!
27'
K pokutovému puntíku se postaví sám Martinelli, který byl autorem střely, která onu ruku Iwobiho způsobila.
26'
Je to tak! Penalta pro Arsenal!
25'
VAR se ještě vrací k situaci s Iwobim a zkoumá se případná ruka. Marriner se dokonce jde podívat na celou situaci sám!
24'
Tavares se z levé strany protáhl do středu hřiště, z úctivé vzdálenosti ale pálil vysoko nad.
23'
Martinelli se po své ráně dožaduje pokutového kopu po údajné ruce Iwobiho, hlavní sudí zůstává v klidu.
22'
Everton znovu postupným útokem po lajně sbírá jeden aut za druhým a snaží se tak otupit vysoké tempo, které nastavil Arsenal už v úvodních minutách zápasu.
21'
Hosté uklidňují hru na své polovině, dlouhý nákop na půli Arsenalu ale sbírají obránci soupeře bez větších obtíží.
20'
Rohový kop Evertonu odnesl nepříjemnou srážkou Calvert-Lewin, nakonec se však zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.
19'
Kenny natahuje čas vhazováním na polovině hřiště, nakonec z toho ale byla skvělá šance Graye, který zpoza vápna pálil doprostřed do připraveného Ramsdalea.
18'
Sakův roh propadl až do malého vápna, i odsud jej ale hosté dokázali odvrátit. Arsenal zůstává v držení míče.
17'
Ödegaardovi to dnes střílí a i jeho centr do pokutového území ze standardky měl vysoké parametry. Obrana Evertonu jej odvrátila na rohový kop.
16'
Doucouré si pořádně přidržel Martinelliho a nedal hlavnímu sudímu jinou možnost, i přes poskytnutou výhodu nakonec píská nedovolený zákrok.
15'
Saka je znovu nachytán pozorným okem pomezního sudího nachytán v ofsajdovém postavení.
14'
To ale netrvalo příliš dlouho. U míče jsou znovu Gunners a přes stoperskou dvojici rozvíjí útočnou akci.
13'
Iwobi vědom si tlaku Arsenalu s rozehrávkou autu vůbec nespěchá. Toffes tráví prvních pár chvil souvisle na půli Arsenalu.
12'
Martinelli měl na kopačce první gól utkání! Brankář Begović ale skvělým reflexem jeho ránu z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit.
11'
Domácí začínají po výkopu Begoviće kombinací na své polovině.
10'
Naprosto zbytečný ofsajd Arsenalu po vhazování. Saka nestačil vyběhnout z ofsajdového postavení a Everton může na pár chvil uklidnit hru.
9'
Nketiah se marně snažil protáhnout okolo dvojice soupeřů. Holgate nakonec odkopává míč na polovinu hřiště.
8'
Ramsdale pohotově přečetl míč za obranu a stáhl jej ještě před dotírajícím Calvert-Lewinem.
7'
Alli se drží za levou ruku po souboji s Gabrielem, vypadá to ale, že by měl být schopen pokračovat.
6'
Skvěle kopnutý roh Ödegaarda nadělal obraně soupeře veliké potíže, nakonec se modrým podařilo míč dostat alespoň dočasně do bezpečí.
5'
Gunners nadále diktují tempo hry a obléhají Everton na jeho území. Nketiah vysílal rychlou pozemní přihrávku do pokutového území, nenašel ale nikoho ze svých spoluhráčů.
4'
Soares vyzkoušel své štěstí zpoza šestnáctky po přihrávce Ödegaarda, jeho pokus byl zblokován klubem těl v pokutovém území soupeře.
3'
Alli se snažil probít hned přes trojici protihráčů. Jak se ale dalo očekávat, daleko se nedostal a na míči je znovu Arsenal.
2'
Úvodní minuty patří hráčům Arsenalu, kteří se i zásluhou Xhaky dostali do první velké šance.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – Soares, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny (C), Xhaka – Saka, Ödegaard, Martinelli – Nketiah.

Náhradníci: Leno – B. White, Swanson, Smith-Rowe, Lokonga, M'Hand, Patino, Lacazette, Pépé.

Trenér: Mikel Arteta.

Everton FC: Begović (C) – Branthwaite, Keane, Holgate – Kenny, Doucouré, Davies, Iwobi – Alli, Gray – Calvert-Lewin.

Náhradníci: Lonergan – Mykolenko, Coleman, Welch, van de Beek, Price, Dobbin, Tosun, A. Gordon.

Trenér: Frank Lampard.

Rozhodčí: Marriner – Long, Ledger.
Téma utkání: Dokáže Arsenal zvrátit nepřízeň osudu a vrátit se na 4. místo zaručující Ligu mistrů?

K tomu potřebuje Arsenal dva výsledky:

Svůj zápas vyhrát.

Výhru Norwiche nad Tottehnamem.

Čistě v mezích teorie by Arsenalu mohla stačit i remíza Spurs s tím, že sami vyhrají. V takovém případě by ale Gunners museli vyhrát například 20:0 či podobným výsledkem, proto je tato varianta čistě matematická a v praxi nereálná.
Arsenal FC

Pro Arsenal se naopak jedná pod taktovkou Mikela Artety o sezónu nad očekávání. Gunners se až do utkání s úhlavním rivalem Spurs drželi na pozicích zaručující pro příští ročník účast v Lize mistrů, po konfrontaci s Tottenhamem ale prohráli po velmi bídném výkonu také na půdě Newcastlu a ztrácí tak před posledním kolem dva body právě na Spurs.

A právě Spurs mají nyní účast v milionářské soutěži pevně ve svých rukou. V posledním kole totiž vyráží na půdu beznadějně posledního Norwiche a k zajištění si Ligy mistrů jim bude na 99 % stačit i remízový výsledek bez ohledu na vítězství Arsenalu. Spurs mají totiž o poznání lepší skóre a právě to je rozhodující při případné shodě bodů.

Arsenal tak musí bezpodmínečně bodovat za tři body a spoléhat na pomoc mužstva z Carrow Road do té míry, aby obralo Spurs o všechny tři body.
Everton FC

Na téměř uplynulou sezónu budou chtít všichni v Goodison Parku co nejrychleji zapomenout. Ambiciózní Toffees by před začátkem ročníku rozhodně nikdo nepasoval do role týmu bojujícího o záchranu, ba právě naopak.

Everton měl být tím štiplavým týmem, který bude dorážet na anglickou elitu a při nejmenším byl jedním z favoritů na umístění na pohárových příčkách. Nakonec bylo všemu jinak a "méně slavné" mužstvo z města Liverpool si nakonec díky skvělé otočce v posledním utkání s Crystal Palace.

Modrobílí tak mohou do duelu na Emirates vstupovat s čistou hlavou, což může být pro Gunners v jejich boji nepříjemností.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.