Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Chelsea - 17. února 2024   18:30

Manchester City
83' Rodri
1:1
(0:1)
Chelsea
42' Sterling  (N. Jackson)
Ederson – Walker /C/, Dias, Aké, Akanji – Rodri – Foden, De Bruyne, Álvarez (64. Silva), Doku – Haaland.
Ortega – Stones, Lewis, Kovačić, Gómez, Nunes, Susoho, Bobb.
Madley – Perry, Hoptan
Etihad Stadium, Manchester
53 246 diváků
Chelsea
Petrović – Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell /C/ – Caicedo, Fernández – Palmer (71. Chalobah), Gallagher, Sterling (64. Nkunku) – Jackson (82. Casadei).
Bettinelli – Gilchrist, Mudryk, Madueke, Samuels-Smith, Harrison.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 12:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 7:14.
Vítězná série Manchesteru City končí, domácí zachraňovali bod na poslední chvíli a tím také přišli o možnost se po dohrávce s Brentfordem dostat do čela tabulky.
Chelsea remizovala poprvé od podzimní přestřelky 4:4 právě s Manchesterem City, mezitím si připsala šest výher a šest porážek a dnes byla k sedmé hodně blízko. Skóre otevřel do sítě svého předchozího klubu Sterling a další tři rychlé brejky hosté promarnili. Domácí kanonýr Haaland dnes neměl seřízenou mušku, jeho jedinou nebezpečnou střelu Petrović vyrazil, nestačil až na Rodriho tečovaný projektil z dorážky pod břevno.
90+6'
90+6'
Jedenáctý roh Manchesteru City hosté odvracejí a rozhodčí Madley se již nadechuje...
90+5'
VAR ještě nepřehlednou strkanici ve vápně prověřil a nepotěšil domácí penaltou. Bude to pouze roh po tečované hlavičce Rúbena Diase.
90+4'
Při zoufalém náporu pomáhá s rozehrávkou až u středového kruhu Ederson, domácí se domáhají ve skrumáži ruky, ale míč Dokuovi odkopl do dálky Gusto
90+4'
Dnešní utkání sleduje 53 246 diváků.
90+3'
Z dálky pálí vysoko nad břevno Kyle Walker, domácím už mnoho času na rozhodnutí nezbývá a tudy cesta nepovede.
90+1'
Gustův centr sklepl Casadei hlavou Nkunkuovi, který v těžké pozici z otočky netrefil míč naplno.
90'
Po rohu Kevina De Bruyneho hlavičkoval Erling Haaland o zem slabě a jen do náruče Đorđeho Petroviće.
90'
Nikým neobtěžovaný Disasi teď zbytečně sebral míč Petrovićovi a Dokův centr odhlavičkoval na roh.
88'
Další ofsajd Chelsea v něm na levé postranní čáře Chilwell.
86'
Hostující Nkunku byl přistižen v ofsajdu a tak se Chelsea dlouho neudržela na míči.
85'
Bernardo Silva (Manchester City) dostává žlutou kartu za skluz na Caiceda.
83'
Manchester City právě vstřelil branku!
Koníček Kylea Walkera odvrátil z malého vápna Disasi, odražený míč však napálil RODRI HERNÁNDEZ a výrazná teč o stehno střídajícího Chalobaha přesměrovala jeho ránu pod břevno mimo dosah brankáře Petroviće.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Cesare Casadei.
81'
Haaland se vrhl akrobaticky po míči a Dokův přetažený centr udržel ve hře, jenže trefil pouze hruď bránícího Chilwella.
80'
Po rohu střílel z druhé vlny vysoko nad břevno Silva.
80'
De Bruyne si šikovně narazil o Gallaghera na osmý rohový kop pro City.
78'
Nejnebezpečnější zakončovatel planety dnes nemá svůj den! De Bruyne našel Haalanda ideálním centrem výjimečně zcela volného na malém vápně, ani v takto luxusní pozici norský útočník hlavou netrefil mezi tyče.
77'
Domácí vhodili aut, po něm nabízel míč křížným dloubáčkem Bernardo Silva, ovšem bez odezvy.
76'
De Bruyneho roh byl příliš nízký a od přední tyče ho snadno odhlavičkoval Gusto.
76'
Doku z levého okraje šetnáctky přihrál Silvovi, jehož střelu srazil na roh hostující Caicedo.
75'
De Bruyne poslal míč parádně do uličky Bernardu Silvovi, ovšem tomu do střely padl skluzem fantom londýnské obrany Disasi.
74'
Na druhé straně pak Malo Gusto až příliš frajeřil a ztrácí míč, ovšem hosté ho rychle získávají zpět a uklidňují hru, v posledních minutách se s balonem příliš nepomazlili.
73'
Centr Kevina De Bruyneho v pokleku odhlavičkoval Levi Colwill.
71'
Střídáním podpořil defenzívu trenér Chelsea:
odchází nejlepší střelec klubu Cole Palmer, nahrazuje ho Trevoh Chalobah.
70'
Fernández přetlačil Haalanda, jenže s míčem si poté zaběhl do zámezí.
69'
Další roh Citizens odhlavičkoval do bezpečí Disasi.
68'
Londýnský klub hraje dnes bravurně, neomezuje se jen na pevnou obranu, ale při každé příležitosti vyráží k brejkům. Hra se přelévá a diváci jsou v deštivém podvečeru neustále v napětí.
66'
Jackson se může uvztekat na Fernándeze, který mu doslova ukradl další vyloženou šanci. Hosté běželi dva sami na brankáře, Gallagher našel Nkunkua, který to trochu zbrzdil a ještě nezakončil, pak si zmínění dva spoluhráči, kteří akci doplnili, překáželi při střele jako někde na okresní úrovni a bylo po tutovce.
65'
Domácí spěchali s rozehrávkou rohu a po Silvově přihrávce pálí ukvapeně na tribunu Doku.
65'
Konečně nechal Erling Haaland přesnou střelou z náběhu vyniknout Đorđeho Petroviće, který musel reagovat na hodně nepříjemnou teč skluzujícího Disasiho, ale u přední tyče prokázal skvělý postřeh.
64'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Bernardo Silva.
64'
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Christopher Nkunku.
63'
Đorđe Petrović (Chelsea) dostal žlutou kartu za zdržování hry.
62'
Doku přihrával pod sebe Rodrimu Hernándezovi, jehož rána z velkého vápna směřuje vysoko nad.
61'
Fodenův volej křížem po přetaženém centru Dokua zastavil kdo jiný než Disasi. K dorážce se ještě tlačil Haaland, ale nastřelil z bezprostřední blízkosti jen dalšího z obránců Colwilla.
60'
Cole Palmer (Chelsea) vidí žlutou kartu za překážení v rozehrávce uprostřed hřiště.
60'
Akanjiho přihrávku do vápna londýnští zadáci odvracejí až k půlící čáře.
58'
Aké pěkně uvolnil na levou stranu Dokua, který se prosadil po průniku do šestnáctky přes dva hráče, jeho střílený centr však vystihl pozičně skvěle hrající Disasi.
56'
Dvojnásobná tutovka Chelsea, teď se Ederson de Moraes vyznamenal na jedničku s hvězdičkou! Přízemní centr Mala Gusta si našel Raheem Sterling, z bezprostřední blízkosti však brankáře neprostřelil a neuspěl ani dorážkou z úhlu Ben Chilwell.
54'
Ovšem Citizens roh nevyužili a pro odkopnutý míč musel vyrazit domácí gólman.
54'
Hra se rychle přelévá, Palmer odvrací míč na roh svého bývalého klubu.
53'
Chelsea se revanšuje podobným způsobem, Jackson dostal míč do volného prostoru na levém křídle a zpětnou přihrávkou našel Gallaghera, který bez přípravy pálí vedle bližší tyče.
51'
Erling Haaland zakončuje počtvrté a opět mimo bránu! Omluvou mu je nesmírně těžký centr Phila Fodena po brejku, který rozběhl De Bruyne, je s podivem, že ze vzduchu vůbec dokázal míč zasáhnout.
49'
Nápor City pokračuje, jenže Doku nedokázal dát Fodenovi přesný křížný pas.
48'
Kevin De Bruyne umístil trestný kop z 20 metrů jen do horní sítě.
47'
Caicedo srazil pár kroků od velkého vápna kolenem na lýtko Rodriho Hernándeze. Domácím se naskýtá zatím nejlepší standardka.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 2:3, střely mimo 5:0, rohy 4:1, ofsajdy 0:2, fauly 3:9.
Útok na čelo tabulky zatím Manchesteru City nevychází a jeho dlouhá vítězná série je v ohrožení. Chelsea byla na Etihad Stadium překvapivě nebezpečnější, ze dvou tutovek ještě domácí brankář zneškodnil tu Jacksonovu ve 23. minutě, ale ve 42. tentýž hráč přihrál do brejku Sterlingovi a ten do sítě svého bývalého klubu umístil vedoucí branku zápasu.
45+3'
45+3'
Erling Haaland přeskočil svého strážce, Akého centr však hlavou posílá vedle, ani třetí zakončení elitního kanonýra Manchesteru City tak nemíří mezi tyče.
45+2'
Álvarezovu střelu z 15 metrů přizvedl na další roh Enzo Fernández.
45'
Několikrát hlavou prodloužený míč po rohu hlavičkoval Haaland, který však nevyužil špatného postavení brankáře Petroviće a jeho bránu netrefil.
44'
Fodenův kroucený centr před nabíhajícím Haalandem odhlavičkoval na roh opět Disasi.
43'
Domácí se snaží ještě do přestávky vyrovnat, Akanji poslal křížem padáček Dokuovi, jehož střelu z voleje zastavuje Disasi.
42'
Chelsea právě vstřelila branku!
Jak to při předchozí šanci Jackson zpackal v roli zakončovatele, tak se teď zaskvěl jako nahrávač. Z rychlého brejku dva na dva přenesl hru přes oba beky na levé křídlo, kde si míč kolem Walkera zasekl RAHEEM STERLING a na zadní tyč obstřelil padajícího brankáře.
41'
Álvarez se dostal do šestnáctky, ale neprostřelil londýnskou obrannou hráz.
41'
Palmer podrazil Akého na levém křídle.
39'
Na sklonku poločasu Manchester City kombinuje do plných, proti Dokuovi teď vystoupil Chilwell a odkopl míč za postranní čáru.
37'
Po Díasově faulu na Gallaghera rozehrávala trestný kop Chelsea, jenže provinil se vzápětí také Sterling.
35'
Moisés Caicedo (Chelsea) dostává žlutou kartu za faul na De Bruyneho.
33'
Z protiútoku neměl Petrović zvlášť těžkou práci s pokusem Jeremyho Dokua, kterého vybídl do náběhu Álvarez.
32'
Sterlingův protiútok je završen centrem do náruče Edersona de Moraese, ovšem stejně je dodatečně máván ofsajd.
30'
Caicedo došlápl na nohu ležícího Dokua, což se obešlo bez karty.
28'
Na penaltu to nebylo, Manchester City rozehraje jen přímý kop 35 metrů od brány.
27'
Roh domácí nevyužili, zato se jim podařilo v zárodku zastavit brejk hostů. Rozhodčí poté přerušuje hru a ukazuje na sluchátka, s VAR bude řešit pravděpodobně Chilwellův zákrok na Haalanda na zadní tyči
27'
Brejk City rozběhl De Bruyne, vybral si z nabíhající dvojice Haalanda, jenž mu míč vrátil pěknou patičkou a poté Belgičanův centr srazil na roh Disasi.
25'
Po útočném faulu Erlinga Haalanda si rozehrávku přímého kopu chystá Petrović.
24'
Na hrací ploše se svíjí Manuel Akanji po hlavičkovém souboji s Disasim, spěchá k němu manchesterský lékař.
24'
Na druhé straně letí daleko mimo křížný pokus aktivního Álvareze.
23'
Uprostřed poločasu nevyužila první opravdu vyloženou šanci Chelsea. Úplně volný Jackson dostal míč od Gusta před bránu a naprosto selhal sám před Edersonem, kterého jen po zemi bez přemýšlení nastřelil do nohou.
21'
Chelsea držela míč jen do nepřesné přihrávky Axela Disasiho. Podobné chyby by se mohly vymstít, zatím se tak ovšem nestalo.
19'
Roh Chelsea nepřinesl ohrožení brány, neujaly se ani opakované nákopy.
17'
Ederson de Moraes zaváhal s míčem na noze po malé domů, naštěstí pro něj stál Jackson v nevýhodném střeleckém úhlu a přihrával zbytečně na obsazené spoluhráče. Před Palmerem uklidil míč skluzem na roh Nathan Aké.
16'
Pokus Rodriho Hernándeze z uctivé vzdálenosti obrana hostů zblokovala.
15'
Raheem Sterling vypíchl rozehrávku na půlící čáře, protiútok Chelsea však ztroskotal na nepřesném centru Colea Palmera.
13'
Ederson de Moraes chytá křížnou přízemní střelu Raheema Sterlinga z rychlého brejku.
12'
Obléhání pokutového území soupeře završil bijec Haaland z malého vápna po centru Juliána Álvareze zleva hlavičkou těsně nad břevno .
10'
Petrović je v úvodu značně nejistý. Při výběhu na standardní situaci po sérii hlaviček a Álvarezově střele, kterou přizvedl do výšky hlavou Fernández, brankář Chelsea promáchl a až napodruhé míč zkrotil po slabé hlavičce Rúbena Diase.
9'
Malo Gusto zatahal za dres Jeremyho Dokua a rozhodčímu ukazuje gestem neexistující faul svého soupeře.
7'
Enzo Fernández vysunul pěkně do uličky šajtlí z první Conora Gallaghera, jehož přízemní centr však z malého vápna odvrací domácí Kyle Walker.
6'
Na vlastní polovině byl zatažen za dres Foden a v poklidu do šířky rozehrávají domácí.
4'
Nicolas Jackson se zlobí na Đorđe Petroviće, jehož dlouhý výkop směřoval jinam, než hostující hrot potřeboval.
2'
Julián Álvarez si dvakrát narazil před velkým vápnem a vypálil metr vedle levé tyče.
1'
Zápas provází nevlídné deštivé počasí, stadión je přesto zaplněn téměř do posledního místečka. Domácí hrají v bleděmodrých dresech a bílých trenýrkách, hosté jsou celí v tmavomodrém.
1'

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Aké, Akanji – Rodri – Foden, De Bruyne, Álvarez, Doku – Haaland.
Náhradníci: Ortega – Stones, Lewis, Kovačić, Silva, Gómez, Nunes, Susoho, Bobb.
Trenér: Guardiola

Chelsea FC: Petrović – Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell (C) – Caicedo, Fernández – Palmer, Gallagher, Sterling – Jackson.
Náhradníci: Bettinelli – Chalobah, Gilchrist, Mudryk, Casadei, Madueke, Nkunku, Samuels-Smith, Harrison.
Trenér: Pochettino

Rozhodčí: Madley – Perry, Hoptan.
Během tří mistrovských sezón neztratil Manchester City proti Chelsea ani bod a dokonce ve všech šesti zápasech udržel čisté konto. To změnila až listopadová přestřelka na Stamford Bridge, kdy skóre otevřel hostující Haaland z pokutového kopu, pak se ve vedení vystřídaly oba celky a nakonec se domácí Palmer postaral gólem v nastavení do sítě svého bývalého klubu o remízu divokým poměrem 4:4.
Chelsea FC
Blues se naopak druhý rok po sobě trápí a naději k návratu do Evropy po roční přestávce upínají především k Ligovému poháru, ve kterém je příští týden čeká finálový zápas s Liverpoolem. V Premier League patří Chelsea po vítězství v londýnském derby nad Crystal Palace desáté místo. Nebýt tohoto úspěchu, zřejmě by už trenér Pochettino neustál houpající se židli.
Od listopadové reprezentační přestávky, před kterou sehrála divokou přestřelku 4:4 právě s Manchesterem City, nezažila nerozhodný výsledek a zapsala šest výher a stejný počet porážek.
Nejlepším střelcem Chelsea je s 12 góly Cole Palmer, více než miliardová podzimní posila právě z kádru dnešního soupeře.
Po povinné výhře v osmifinále Ligy mistrů v Kodani 3:1 se obhájce posledních tří titulů vrací na domácí trávníky a v případě úspěchu se může i poprvé od 25. listopadu vrátit do čela ligové tabulky. Na vedoucí Liverpool ztrácejí Citizens po šestizápasové vítězné sérii už jen pět bodů, navíc mají k dobru dnešní zápas a ještě dohrávku s Brentfordem. V součtu s mezinárodními a pohárovými zápasy Manchester City vyhrál dokonce jedenáctkrát v řadě.
Kvůli poraněnému kotníku chybí obránce Gvardiol, v Kodani se zranil také záložník Grealish.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.