Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Žilina : Brno - 2. února 2024   15:00

Žilina
Žilina
23' Ďatko  • 25' Javorček
2:2
(2:1)
Brno
Brno
5' Alijagić   • 87' Řezníček
Žilina
Belko – Leitner (64. Mensah), Jaššo, Ndjeungoue – Ďatko (46. Bari), Adang, Myslovič (C) (64. Šnajder), Javorček – Kudlička (46. Sy), Bile, Jambor.
Brno
Sváček (C) (46. Berkovec) – Šural, Pernica (58. Štěrba), Gyamfi – Koželuh (88. Vít), Hamza (78. Martinek), Hellebrand (46. Smejkal), Endl, Granečný (46. Potočný) – Kronus (46. Řezníček), Alijagić (68. Kronus).

Žilina ve svém posledním zápase zimní přípravy poprvé nevyhrála. Navzdory brzy inkasovanému gólu z nohy Alijagiće se jí povedlo skóre rychle otočit, ale na kvalitní ofenzivní výkon z první půle po změně stran nenavázala. Brno bylo lepší a nedlouho před koncem vyrovnalo na 2:2 zásluhou Jakuba Řezníčka.
90+1'
90+1'
Po uklidnění šarvátky obdrželi žluté karty Javorček a Řezníček, kteří tuto melu začali.
90'
Ještě zbyl čas na dva Potočného rohy. První skončil u Jambora, druhý znegoval Gyamfiho útočný faul na Belka, kvůli kterému se přímo v brance strhla hromadná potyčka!
90'
Stejně jako v minulém případě se Potočný odhodlal k projektilu z velké dálky a Belko měl velké problémy s jeho vyražením, byť míč letěl takřka přesně na něj.
89'
Ndjeungoue zezadu oběma rukama objímal Kronuse a nabídl Zbrojovce pravděpodobně závěrečnou standardní situaci.
88'
Zbývající desítky sekund pobyde na hřišti Benjamín Vit.
87'
Brno právě vstřelilo branku!
Ndjeungoue špatně odhadl trajektorii Gyamfiho dalekonosného centru. Balon přistál na pravé noze odskočeného JAKUBA ŘEZNÍČKA a ten ho druhým dotekem suverénně poslal k zadní tyči.
86'
Rohový kop zneškodnila hlava Gyamfiho. Žilinští pouštěli míč do autu s vědomím, že budou vhazovat, avšak rozhodčí k jejich smůle přisoudili balon Brnu.
85'
Smejkal u středového kruhu zmastil předávku na Gyamfiho. Brejk tří hráčů se Bile rozhodl řešit střelou z dvaceti metrů, kterou Berkovec vyrazil na nohu Koželuha.
84'
Nicolas Martinek v presinku fauloval Ndjeungoueho.
83'
Ani v tomto případě se Potočný na levém kraji hřiště neprosadil. V zápalu boje vygeneroval centr z nouze a míč spadl na střechu žilinské brány.
81'
Trochu se nám přitvrdilo v soubojích o zahuštěný střed hřiště. Na okamžik se mezi ně vklínila akce Potočného, kterému uletěla přihrávka z levé strany k Belkovi.
78'
V brněnské záložní formaci odehraje zbytek zápasu Nicolas Martinek. Odešel Hamza.
78'
Gyamfi nezazmatkoval a příchozí centr z křídelní destinace hrudníkem přeadresoval do rukavic Martina Berkovce.
77'
Kronusovi se po návratu na hřiště příliš nedaří. Nyní odevzdal míč nepřipravenou přihrávkou z pravého křídla.
76'
Žilina se v ponechané výhodě provinila ofsajdem, takže ve druhé půli nadále čeká na první pořádnou šanci.
75'
Berkovec vyběhl kvůli průnikové přihrávce mimo pokutové území a pomohl Šuralovi, který vzorně křižoval náběh Bileho.
74'
Kronus se neuvolnil přes Ndjeungoueho. Byl vytlačen k zadní čáře a tam si balon sám odrazil do autu.
73'
Potočný přetáhl centr až do protějšího křídla, kde pro změnu balon neposlechl faulujícího Kronuse.
72'
Smejkal naboural rozehrávku Žiliny a doběhl s míčem těsně před vápno. Tam se sice pokusil vystřelit, ale od Ndjeungoueho šel míč do rukou Belka.
71'
Jambor se ve sprintu vracel na vlastní polovinu, aby zezadu strčil do Koželuha. Míč pro Zbrojovku.
70'
Lukáš Endl uspěl v silovém souboji, Bari jej nedokázal obejít a ve finále pro své barvy nezískal ani rohový kop.
68'
Adam Kronus se vrací na hřiště místo Denise Alijagiće.
66'
Potočný rozvinul brejk po ose hřiště přihrávkou doprava. Řezníček to levačkou zkusil z první, ale do bližšího dolního kouta brány se netrefil.
65'
V ofenzivní souhře Žiliny to po změně stran moc nefunguje. Již pod několikátou lacinou ztrátu se podepsal Eric Bile.
64'
Střídání v týmu MŠK Žilina:
ze hřiště odchází Myslovič, přichází Šnajder,
ze hřiště odchází Leitner, přichází Mensah.
64'
V souvislosti s přihrávku Koželuha si Hamza nedal ideální první dotek a pod vlivem jednoho ze soupeřů vypálil z pětadvaceti metrů velmi nepřesně.
63'
Koželuhův centr ztroskotal na první překážce. Účastník FNL dokonce nebude ani vhazovat, tuto možnost má Ndjeungoue.
62'
Alijagić pozdě přišel do vápna. Přihrávky z pravé strany od Jakuba Řezníčka se místo něj zmocnil brankář Belko.
61'
Brněnský gólový deficit zůstává v platnosti i dál. Prudký centr z rohu letící k malému vápnu Šural mezi tyče nepřesměroval.
60'
Potočný to z ohromné dálky zkusil přímo na branku a Belko tento pokus poněkud nejistým způsobem vyrazil na roh.
59'
Bile ostře vrazil do Koželuha a Zbrojovka bude mít výhodu standardní situace.
58'
V brněnském dresu míří na hřiště Jan Štěrba. Dolů šel Luděk Pernica.
57'
Adangova nepřesnost spustila rychlý protiútok Smejkala. V levá části zdvojený Alijagić jej musel zpomalit a po další zadovce Gyamfiho už je balon na půlce.
55'
V návaznosti na Javorčekův rohový kop se do voleje z dálky opřel Kristián Bari. Berkovec se nemusel nikam přesouvat, míč mu přiletěl k rukavicím.
54'
Rozehrávající Brňané nevyužili Koželuhův náběh a ve finále míč ztratili ještě dříve, než se s tím dostali za půlku.
52'
Potočný ani z této standardky nezpůsobil žádnou šlamastiku pro připravenou defenzivu žlutozelených.
51'
Šošoni si hravě poradili s bráněním dvou slepených rohových kopů. Míč do bezpečí ale neodpravili a jejich šichta u Belka bude pokračovat dalším rohem.
50'
Centr na Řezníčka byl odvrácen před vápno. Hamza se rychle zhotovil ke střele do levého spodního rohu, ovšem Belko mu ji výborným zákrokem vyrazil.
49'
Adang napravil špatné sklepnutí opětovným ziskem pro Ndjeungouea. Žilina opět vládne v držení míče.
46'
V případě žilinské jedenáctky nahradili Sy a Bari Ďatka s Kudličkou.
46'
Tomáš Polách vyslal do druhé půle Martina Berkovce, Romana Potočného, Tomáše Smejkala a Jakuba Řezníčka. Odpracováno mají Sváček, Hellebrand, Granečný a Kronus.
46'
Žilina se oklepala z horšího začátku. Po gólu Alijagiće zasáhl stejný hráč břevno a od té doby už na hřišti panovali domácí, kteří krátce po vyrovnání Ďatka otočili skóre z chyby Koželuha a trefy Javorčeka. Z pohledu Brna mohlo být i hůř. Hrozící malér ze standardky na brankové čáře hasil Gyamfi, kdežto Myslović ve své šanci nechal vyniknout Sváčka.
45'
45'
Adang nestihl převzít přihrávku od Mysloviče. Druhý jmenovaný v represinku fauloval a na řadě je asi poslední akce Zbrojovky.
44'
Podobné zaváhání měl na svědomí Myslović, který si vzniklou situaci sám vyžehlil odhlavičkováním Granečného centru.
43'
Gymafi se včas nevzdal míče a na vlastní polovině si jej nechal vzít. Žilina z toho vytěžila pouze zneškodněný centr Ďatka.
41'
Kronusův roh Endl dobře prodlužoval. Alijagić se už chystal k voleji a Jaššo od něj balon na poslední chvíli odkopl.
40'
Endl se vyháčkoval ze zahuštěného prostoru a v rámci pokutového území přihrál Kronusovi, jehož střela byla odkloněna na rohový kop.
39'
Gyamfimu zase neklapla křídelní souhra s Granečným. Volný míč vyzvedl Leitner a zapojil do rozehrávky Belka.
38'
Trpělivé okupování brněnské šestnáctky zhatila nepřesnost Jambora, který mylně očekával Ďatkův náběh do křídla.
37'
Od Alijagićova břevna z jedenácté minuty ofenziva Brna mlčí. Slovenský tým v této fázi zápasu jasně dominuje.
35'
Patrik Leitner vyvážel míč na útočnou polovinu, kde bolestivě kolidoval s Gymafim. Hůře to odnesl obránce Zbrojovky.
34'
Propadlý centr z levého křídla nadělal docela velkou paseku. Míč se vykulil u Ndjeungoueho a Sváček měl slušnou dávku štěstí, že pohotová střela levačkou šla přímo na něj doprostřed branky.
33'
Eric Bile byl Pernicou vytlačen vedle vápna. Tam do něj zkušený obránce nešetrně zajel a výsledkem je standardka pro MŠK.
31'
Hellebrand zapojil do hry Granečného, jenže tomu se pokus o centr zabrzdil o první překážku v osobě Leitnera.
30'
Přetažený nákop se Pernicovi nepovedlo sklepnout do předbrankového prostoru. Belko bleskurychle rozehrál a Samuel Ďatko na druhém konci hřiště vypracoval gólovku pro Mysloviče, jehož střelu bez přípravy Sváček vyrazil skokem ke své pravé tyči.
29'
Jan Hellebrand byl faulován Adangem. Brno má před sebou standardní situaci.
27'
Foster Gyamfi čistě oddělil od míče Samuela Ďatka a ještě se jím nechal vedle vlastního vápna zfaulovat.
25'
Žilina právě vstřelila branku!
Ndjeungoueho nákop Koželuh hlavou nešikovně sklepl do běhu DOMINIKA JAVORČEKA. Sváček byl v tu dobu vyběhnutý skoro u hranice vápna, ale Javorček přes něj dokázal poslat míč do prázdné brány.
24'
Hellebrandův přízemní pas přistál u Granečného, jemuž u rohu malého vápna nevyšlo zakončení z otočky.
23'
Domácí vyrovnávají! Obrana Brna se seběhla u osy hřiště, odkud byl míč předán na SAMUELA ĎATKA a ten ho z dorážky své vlastní přihrávky propasíroval za Sváčka.
22'
Gymafiho centr z levé strany vypadl mimo hřiště.
20'
Útoku Brna po pravé straně chyběla lepší přihrávka do předbrankového prostoru. Belko ji nadvakrát zkrotil.
18'
Rozhodčí pustil tvrdý zákrok na Hellebranda. Domácí z něj běželi čtyři na dva, ale Jamborova střela byla sražena Pernicou.
16'
Samuel Ďatko získal u praporku standardní situaci. Míč se od hráče Brna odrazil směrem mezi tyče a Gyamfi ho na poslední chvíli vykopl z brankové čáry.
14'
Ze souboje u středového kruhu mezi Adangem a Granečným pramení rozehrávka Zbrojovky. Jmenovitě se o ni postará Pernica.
13'
Obránce James Ndjeungoue se uvedl pokusem z dobrých třiceti metrů, ale Sváček v tomto případě zasahovat nemusel.
12'
První šance také pro Žilinu! Jambor si z pravého konce hřiště navedl míč na střed. Pak ho z hranice vápna dostatečně neumístil k levé tyči, takže se Sváček za vypuštěnou střelou stačil natáhnout.
11'
Aljagić za půlkou vyběhl za nákopem Hellebranda. Pár metrů před vápnem zpomalil a originálním lobem označkoval břevno Belkovy branky!
10'
Jiří Hamza se nenechal obalamutit Bilem a doprovodil míč ke Sváčkovi, který tento zápas začal jako kapitán.
9'
Hamza doplnil akci Granečného, ale Kronus jeho prudkou finální přihrávku k malému trestnému území v zakončení nepřetavil.
7'
Hellebrand získal pro Zbrojovku roh, který se jí nepovedl prodloužit. Účel pak nesplnil ani centr Granečného.
5'
Zleva útočící Gyamfi vrátil míč na střed. Hellebrand se protáhl ke střele a tu po zákroku Belka dorazil do sítě DENIS ALIJAGIĆ.
4'
První střela z dálky od Adanga Sváčka moc neznervózněla. Míč letěl dobrých pět metrů vedle branky.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostila Žilina, která nastupuje ve své tradiční žlutozelené barevné kombinaci. Zbrojovka hraje v červenobílém.
1'

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Jaššo, Ndjeungoue – Ďatko, Myslovič, Adang, Javorček – Kudlička, Bile, Jambor.
Trenér: Jaroslav Hynek

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Gyamfi, Pernica, Hamza, Endl, Kronus, Granečný, Šural, Hellebrand, Koželuh, Alijagić.
Trenér: Tomáš Polách.
Žilina má v přípravě nebývalou střeleckou fazonu. Vyhrála čtyři ze čtyř zápasů. Třikrát v nich udržela čisté konto a především nasázela 24 gólů! Kromě Považské Bystrice obdržela od svěřenců Jaroslava Hynka sedmigólový příděl i Karviná. Poté Žilina smetla výsledkem 5:0 Liptovský Mikuláš i polský druholigový klub Podbeskidzie Bielsko-Biała. Před generálkou s Brnem Žilinu opustily dvě mladé opory. Dávid Ďuriš odešel hostovat do italského Ascoli, kdežto obránce Tomáš Nemčík posílil norský Rosenborg. Náhradou je defenzivní univerzál Adama Dramé z Ghany.
Zbrojovka Brno je v ranější fázi přípravy, protože první druholigové utkání roku 2024 sehraje proti pražské Dukle až druhého března. Brňané si střihli dva přáteláky už v prosinci, kdy porazili 9:0 Chrudim a 2:1 Opavu. V lednu je čekaly tři duely v rámci Tipsport ligy. V těch porazili Zlín, zatímco se Zlatými Moravcemi padli 0:2 a se Skalicou dokonce 2:6. Tento debakl svěřenci Tomáše Polácha odčinili vysokou výhrou 5:0 nad třetiligovým Hodonínem. Dnešní střetnutí na žilinské umělce ze zdravotních důvodů vynechají Pachlopník, Texl a Jambor. Naopak do tréninku se postupně zapojují Kamso Mara a Zdeněk Toman.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.