Je tu konec utkání, které lépe zvládli domácí fotbalisté. Dlouhé minuty to přitom vypadalo, že blíže k tříbodovému zisku mají hosté z Ostravy. Ti měli v prvním poločase dvě velké šance a pokud by se Kukec nebo Kraut prosadili, mohlo být vše jinak. Jablonečtí se dlouho trápili a gól s tříbodovým puncem zaznamenal až čtyři minuty před koncem střídající Lukáš Zoubele.
90+3
Jablonečtí drží balon daleko od své brány a je rozhodnuto o tom, že dnešní zápas skončí 2:0.
90+1
Hosté jsou v šoku. Již moc dobře vědí, že z Jablonce si žádný bod neodvezou.
90
Odstupuje David Lafata a nastupuje Třešňák.
89
Jablonec právě vstřelil branku!
Dlouho to vypadalo, že DAVID LAFATA čeká na levé straně na nabíhajícího spoluhráče. Když se nikdo do vápna nehrnul, jablonecký kanonýr vystřelil a překonal bezmocného Bučka – 2:0!
88
Domácí jsou rázem ve velkém laufu a mají šance na další gól. Baník je teď pod tlakem.
86
Kopic na hranici vápna obešel Frydrycha. Následně poslal míč do vápna, kde se nadvakrát prosadil z bezprostřední blízkosti LUKÁŠ ZOUBELE!
84
Rychle se blíží konec zápasu a hráči Baníku se již opravdu soustřeďují na udržení remízy. Bod z Jablonce by měl v úvodu sezony určitě velkou cenu.
83
Lukešův centr odvrátil na hranici vápna David Lafata. U balonu zůstávají hosté.
82
Po faulu na Krauta budou budou hosté kopat přímý kop.
81
Domácí střídají. Odešel Karel Poták a nastupuje Anes Haurdič.
80
Domácí hráči se stále nemohou dostat na dostřel Bučkovy brány. Hosté v pohodě drží bezbrankovou remízu.
78
Domácí se díky vlastní nepřesnosti nedostali přes půlící čáru a balon mají hráči Baníku.
77
Hosté střídají. Odešel Kukec a nastupuje Droppa.
76
Lukeš zkoušel vystřelit z velké dálky, jeho pokus byl zblokovaný. Následně byl ale faulovaný Zawada a domácí budou dále u balonu.
75
Do zakončení se dostal Loučka, jeho rána mu ale nesedla a Buček neměl žádný problém.
73
Střídání Baníku. Odešel Antonín Fantiš a nastupuje Milosavljev.
73
Chvilku po rozehrávce střílel nepřesně Novák.
72
Na druhé straně fauloval nyní Vašenda a rozehrávat budou domácí.
71
Žlutou kartu dostal nyní také domácí Jablonský.
69
Domácí hráči stále bojují o první vstřelenou branku, ani kanonýr Lafata se ale dnes stále nemůže prosadit.
67
Jablonečtí v posledních minutách zvýšili své úsilí, do gólové šance se ale stále nemohou dostat.
65
David Lafata teď doslova vybojoval roh pro Jablonec. Při defenzivním zákroku se zranil Kaprálik a hra je přerušena.
63
Ve druhém poločase se začíná pomalu zvyšovat tempo. Oba celky se snaží vstřelit gól, který by mohl být nakonec vítězný.
62
Domácí tedy střídají. Odešel Kovařík a nastupuje Zoubele.
59
Parádně se individuálně uvolnil Kopic, jeho střela byla ale zblokovaná.
58
Domácí trenér Václav Kotal je nespokojený s výkonem svého týmu a chystá první střídání.
56
Čížek bude nakonec v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.
54
Na hrací ploše zůstal ležet s hodně bolestivou grimasou Čížek. Zatím to nevypadá, že by mohl pokračovat ve hře.
52
Hráči Baníku se v pohodě ubránili po mírném tlaku Jablonce a již se znovu ženou do útoku.
51
Domácí následně kopali rohový kop, další Kovaříkův centr po nakrátko rozehrané standardce pokryl gólman Buček.
50
Následný centr do vápna mířil na zadní tyč na Pitáka, ten se ale hlavičce nedostal.
49
Mach zatáhl za dres Čížka a dostává žlutou kartu.
47
Hráči Baníku začala podobně, jako končili v prvním poločase. Hodně drží balon a Jablonci toho moc nedovolují.
46
Po prvním poločase je stav zápasu nerozhodný 0:0. Paradoxně to byli ale hosté, kteří měli velké šance. Nejprve mohl gól vstřelit Kukec a následně i Kraut, oba ale skvělými zákroky vychytal gólman Valeš.
45
Hraje se poslední minuta první půle, moc se asi nastavovat nebude.
44
Lukeš hledal dlouhým pasem Krauta, blíže k balonu měl ale Eliáš, který míč pokryl.
43
Fantiš se sice dostal až za Jablonského, jenže jeho kolega Zawada zároveň fauloval protihráče a hra je přerušena.
41
Dobré dvě minuty drží balon nyní hráči hostujícího týmu a Jablonečtí jim ho nemohou odebrat.
39
Domácí hráči nejsou rozhodně lepší a ani aktivnější. Na šance vedou jednoznačně hráči Baníku.
37
Na Lukešův centr si nabíhal do vápna Kukec, byl mu ale máván a pískán ofsajd.
36
Kraut vybojoval na stoperech Jablonce balon a šel sám na Valeše. Třináct metrů před bránou se odhodlal ke střele a další skvělý zákrok si připsal gólman Jablonce!
35
O útočnou akci se pokoušeli také hráči Baníku, míč ale opět skončil v zámezí a odkopávat může Valeš.
33
Lafata si zkoušel narazit balon s Pitákem, pozornou obranu Baníku ale překonat nedokázali.
32
Hraje se opět více ve středu pole, u balonu jsou tentokrát hráči Baníku, kteří se díky sérii autových vhazování pomalu blíží k bráně soupeře.
30
Fotbalisté Jablonce začínají opět trochu přebírat otěže zápasu, zatím jsou ale daleko od brány svého soupeře.
28
Lafata nyní dostal až příliš prostoru a málem se dostal ke střele. Pod nohy mu na poslední chvíli skočil Kukec a balon odvrátil.
26
Po odkopu Bučka hráči Baníku ztratili balon a domácí se pokoušeli zahrozit rychlým protiútokem. Míč ale doputoval zpět k Bučkovi.
25
Do zajímavé akce uvnitř vápna Jablonce se dostával Fantiš, jenže nedokázal balon zpracovat a pozorná domácí obrana mu ho následně obrala.
23
Ostrava hraje s favorizovaným domácím celkem zatím naprosto vyrovnanou partii.
21
Následný centr mířil do vápna na Čížka, ten se ale k zakončení nedostal.
20
Hostující Kaprálik dostal žlutou kartu za faul na Lafatu.
19
Baník měl možnost kopat rohový kop, domácí se ubránili.
18
Úvod zápasu je až na šanci Kukece hodně opatrný. Ani jedno z mužstev si zatím nikam moc nežene.
17
Nákop Valeše od vlastní brány zastavil ve výskoku Kaprálik. Hráči Jablonce musí začít znovu od vlastní brány.
16
Hra se nyní trochu vyrovnala a Jablonečtí se také snaží odpovědět nějakou zajímavou útočnou akcí.
14
První obrovskou šanci v zápase měli hráči Baníku! Kraut parádní přihrávkou našel ve vápně Kukece, ten ale nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat vybíhajícího Valeše!
12
Pokus o útočnou akci Baníku skončil ofsajdem Krauta, míč mají tedy jablonečtí fotbalisté.
11
Domácí Piták vybojoval míč pro Kopice, jehož centr do pokutového území ale nedokázal Lafata před Bučkem zakončit.
9
Teď zkoušel Lafata střílet z velké dálky. Opět byla jeho střela nepříliš povedená a Buček v pohodě zakročil.
8
Jablonec je v úvodu zápasu aktivnější a hraje se častěji na polovině Baníku.
6
K prvnímu zakončení se dostal David Lafata, jeho lehce tečovaná skákavá střela nenadělala Bučkovi problémy.
5
Po centru Jablonského se k míči dral Piták, blíže k balonu měl ale brankář Buček.
4
Asi čtyři metry za vápnem zkoušel upadnout Kraut, faul se ale nepíská.
3
K přímému kopu z levé strany se postavil Kovařík, jeho centr do vápna hlavou zakončoval dlouhán Beneš hodně mimo.
2
Domácí fotbalisté dlouho kombinovali na vlastní polovině a následně se pokusil o dlouhý nákop Valeš, nic z toho ale nebylo.
2
O první útočnou akci se pokoušeli domácí, nakonec z toho ale nic nebylo a odkopávat bude od brány Buček.
1
Vše se pomalu chystá k úvodnímu výkopu, čekáme na příchod fotbalistů obou týmů.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Čížek, Eliáš, Beneš, Novák - Kopic, Piták, Loučka, Jablonský, Kovařík - Lafata

FC Baník Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Mach - Kukec, Vašenda, Kapralík, Lukeš, Fantiš - Kraut

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek.
Fotbalisté Baníku v loňské sezoně až do posledních kol bojovali o záchranu v lize. V nejvyšší soutěži je zachránila až čtyřzápasová série bez prohry v posledních čtyřech kolech. Během letní pauzy se klub zaměřil především na finanční stabilizaci, v posledních měsících měl totiž značné finanční problémy.
Největší letní změnu udělal domácí Jablonec na trenérské lavici, kde po dlouhých letech skončil František Komňacký, který se přesunul do týmu nováčka z Jihlavy. Novým koučem jabloneckých fotbalistů je Václav Kotal, který ještě v minulém ročníku vedl Hradec Králové.
Dobrý den při sledování online reportáže z úvodního zápasu letošního ročníku české Gambrinus ligy. V rámci předehrávaného 1. kola proti sobě před televizními kamerami nastoupí fotbalisté jabloneckého Baumitu a Baníku Ostrava.