Házená - Extraliga muži - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Karviná - 3. února 2018   19:00

Nové Veselí
Nové Veselí
2' Živojinović  • 3' Sekulić  • 5' Sekulić  • 9' Chosik  • 13' Štěrba  • 15' Dolejší  • 21' Chosik  • 23' Živojinović  • 25' Ptáčník  • 29' Živojinović  • 30' Chosik  • 30' Skalický  • 31' Skalický  • 38' Štohanzl  • 40' Živojinović  • 41' Ptáčník  • 43' Ptáčník  • 48' Chosik  • 49' Veselý  • 56' Živojinović  • 60' Ptáčník
21:22
(12:12)
Karviná
Karviná
3' Monczka   • 4' Ji. Užek   • 9' Nedoma   • 11' Ji. Užek   • 13' Nedoma   • 19' Drzyzga   • 24' Nedoma   • 27' Nedoma   • 27' Zbránek   • 27' Zbránek   • 34' Brůna   • 37' Nedoma   • 44' Monczka   • 48' Monczka   • 49' Nedoma   • 58' Nedoma   • 60' Monczka
Nové Veselí
Frieser, Kavulič
ZDT Arena, Nové Veselí
Karviná

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 21:22 (12:12)
Nejvíce branek: Živojinović 5, Chosik 4, Ptáčník 4 – Monczka 9/5, Nedoma 7, Zbránek 2. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 0 – 6/5. Vyloučení: 5:3. ČK: Sekulić (NVE).
Schams sice poslední střelu chytil, ale ničemu nepomohl. Velmi vypjaté utkání skončilo a ZDT Arena rázem ztichla. Karviná vedla již o tři góly, ale nakonec uhájila výhru o jednu branku. Během psaní závěru si ještě vedoucí Užek vyříkával dost razantně faul Sekuliče, málem došlo k bitce, kterou nakonec všichni rozehnali. Celkově domácí fanoušci vůbec neunesli prohru a podle toho se také i chovají. Velmi vypjaté utkání tak končí, z emocemi nabité ZDT Areny se s vámi loučím a příště u nejvyšší soutěže někdy napočtenou.
60'
13 sekund před koncem time pro Karvinou!
60'
Ptáčník ale dramatizuje utkání! Trefil se ze střední spojky o tyčku.
60'
Monczka udělal to samé, jako Chosik, akorát se trefil.
59'
Chosik proskočil hostující obranou, ale Marjanovič předvedl špičkový zákrok a momentálně je hostující brankář opravdu nahoře!
59'
Oddechový čas pro domácí.
58'
Domácí reklamují přešlap, ale Nedoma si bere prostor na pravém křídle a posílá hosty do vedení o jednu branku!
58'
Nedvěd dostal míč na pivota od Chosika, ale nedává!
57'
Napopáté si Monczka na Schamse nepřišel! Důležitý zákrok domácího strážce branky!
57'
Živojinovič přistrčil Užeka a je nařízena sedmička!
56'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Marko Živojinović).
56'
Vít Schams, neboli čaroděj veselské branky, lapil náskok Nedomy z křídla!
55'
Domácí se nejprve hnali do rychlého útoku, následně však zpomalili a obehrávají klasicky obranu. Skalický měl další náskok z levého křídla a opět selhal, Marjanovič chytá momentálně dobře!
53'
Tuto nahazovačku hosté nezvládli, přihrávka mířila moc do brankoviště. Veselí je v útoku, jdeme do poslední sedmiminutovky.
53'
Oddechový čas pro hosty. Doufejme, že to přinese zklidnění opět vyhroceného utkání.
52'
Užek v signalizované pasivitě vyslal pokus, který nebyl vůbec nijak nebezpečný. Na hosty, respektive sudí, se v útoku snáší pískot po dalším neodpískaném zákroku na domácí hráče.
51'
Živojinovič měl snad raději nedokončit celou akci, neboť by byl faul pískán určitě. Takhle ale připravil domácí o útok. Jenže je to mrzet nemuselo, dopředu se následně po zisku míče řítil Veselý, ale selhal!
49'
Momentálně hra probíhala ve zběsilém tempu, do toho navíc červená karta, omlouvám se za čisté zapsání posledních gólů. Schams nicméně Monczku vychytal v brejku!
49'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Veselý).
49'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Miroslav Nedoma).
48'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
48'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Roman Chosik).
47'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
47'
Dvouminutový trest pro realizační tým TJ Sokol Nové Veselí.
46'
Aneb jak špatné střídání Veselí může dotáhnout celou situaci ke žluté kartě pro trenéra hostí a dvou minutám pro domácí střídačku. K vidění je tak hra 4 na 5.
46'
Užek dostává za dohru tohoto souboje dvě minuty.
46'
Červená karta pro Sekuliče, který strčil zezadu jednoho z hostujících hráčů v proskoku! Po faulu vylétla hostující lavička jako jeden muž nahoru a na hřišti se strhla potyčka!
45'
Zbránek to v brejku od diváků schytal za své trochu nevhodné chování a Schams ho vychytal!
44'
Monczka prokazuje své zkušenosti a ve hře jeden na jednoho je velice silný. Ukázal to nyní a srovnává stav utkání.
43'
Domácí jdou znovu do vedení! Ptáčník se stává mužem okamžiku, kličkou si natáhl obránce na sebe, pak se jich překvapivě zbavil a poslal pozdrav na hostující branku.
42'
Slabší chvíli si vybírá Karviná, která nemůže dobrých pět útoků překonat Schamse. Je to opravdu vyrovnaný zápas.
41'
Ptáčník se nerozpakoval, celé řešení situace vzal na sebe a propálil Marjanoviče, který je evidentně zklamán svým zákrokem.
40'
Živojinovič odložil střelu přes Soláka a vyplatilo se mu to.
39'
Střelu Ptáčníka ze zhruba 12 metrů chytá Marjanovič, který je velice emotivní hráč a rozhodně v sobě nezapře balkánskou krev.
39'
Ani Studený neprolomil Monczkovu sedmičkovou střelbu a taktéž loví míč ze sítě.
38'
Napoprvé skončil míč na tyči, napodruhé Štohanzl z prostoru pivota dorazil do prázdné branky.
37'
Nedoma je dnes ve střelecké ráži a přidává další trefu na konto.
37'
Veselí hraje druhý, třetí útok na hraně pasivity. Opět ho nedalo a pomalu vlhne střelný prach.
36'
Melichar vytloukl bloky a hosté se řítí do útoku. O míč ale záhy přišli, Melichar do brejku neúspěšně vyslal Skalického a hra se musela přerušovat, do obličeje dostal v souboji Birhadič.
35'
A sám faulovaný se postavil na sedmičku, svého bývalého spoluhráče překonal, ale měl poměrně štěstí, Schams odhadl stranu.
35'
Živojinovič přistrčil ve výskoku Monczku a je mu vystaven účet na dvě minuty.
34'
Brůna poslal Živojinoviče doslova na klobásu a zavěsil.
33'
Brůna tlačil míč na pivota až do poslední chvíle, bylo to krkolomné, ale hosté jsou na míči.
33'
Monczka si opět vylámal zuby na Schamsovi, dnes asi jasnému Muži utkání!
32'
Další blok hostí, kterých je dnes opravdu hodně, Sokol má další možnost na gól.
31'
Jak Skalický skončil, tak i začal, Veselí jde do vedení.
31'
Konec první poloviny, která se velice vyhrotila a sudí to během odchodu z palubovky dostávají „sežrat“. Nemají úplně jednotný metr, což je k tomuto velice vyhrocenému utkání mírně nevhodné. Veselí se dotáhlo z dvoubrankové ztráty na 12:12 a za 8 minut začne druhá půlka.
30'
30'
ZDT Aréna se otřásá v základech, dvě sekundy před koncem se trefil z levého křídla Skalický.
30'
29'
Až si říkám, kde se v lidech ta nenávist bere. Sedmimetrový hod po bránění v brankovišti dává hostující Monczka.
29'
95 sekund pro Veselí 6 na 4! Zbránek Živojinoviče přistrčil a má to za dvě.
29'
Živojinovič, ač faulován, dává desátý gól pro Veselí z proskoku.
28'
Nantl podržel pod krkem Melichara a dvě minuty ho neminuly.
27'
Celkem se nám to tu hodně hrotí. Po další neodpískané sporné situaci delegát hru přerušil, o to hůře pro Baník, který byl v brejku. Žlutou dostal trenér Hladík.
27'
Další brejk a trefuje se Zbránek.
27'
Zbránek dává gól číslo 10, který ale předchází velmi sporné situaci. Po jasném faulu, která sudí Frieser neodpískal, zůstal v rohu ležet Bartůněk, hra ale pokračovala dále, hosté šli do přečíslení 6 na 3! Vítejte na Balkáně, tak by se dalo charakterizovat peklo, které nastalo v hale.
27'
26'
Minuta a 51 sekund 6 na 4! Skalický potáhl za dres Nedomu a jde ven.
26'
Sekulič trochu překvapivě dostává dvě minuty za běžnější faul.
25'
Ptáčník působí jako maják v domácím útoku, umístil svoji střelu k levé tyči.
25'
24'
Do posledního šroubku rozebral Baník obranu Veselí a Nedoma z pravého křídla přidává gól číslo osm do karvinského dolu.
24'
Oddechový čas pro hosty. Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání v dobré atmosféře, té snad jen škodí některé výlevy fanoušků.
24'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Marek Drzyzga).
23'
Mlotek nestihl přihrávku od Nedomy do rychlého protiútoku a z protiútoku neomylně trefil vingl Živojinovič.
22'
Monczka nařízenou sedmičku s klidem proměnil a opět srovnal stav zápasu.
21'
Chosik by se po tomto gólu měl hlásit u dělostřelectva, z větší vzdálenosti prostřelil brankáře Marjanoviče.
21'
Monczka se lehce do své akce na střední spojce zamotal a podstřelem s nízkou razancí neohrozil chytajícího Schamse.
20'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
20'
Radost diváků ze sedmimetrového hodu utnul sudí pískající přesně opačný přestupek, průraz.
19'
Drzyzga dostal díky rychlé lajně míč na křídlo, měl navíc téměř spojkový úhel a oba týmy tak mají po šesti gólech.
18'
Sokol hraje často do pasivity a pak musí vysílat střely z kroku. Jednu takovou poslal Birhadič, rozhodně to nemohlo skončit gólem.
17'
Zbránek v souboji po výskoku došlápl Štěrbovi na nohu a hra je přerušena. Domácí fanoušci si nesmyslně zanadávají a hra bude pokračovat dále.
17'
Schams by po dnešku měl mít sochu v nadživotní velikosti před halou! Neskutečný výkon od domácího goalkeepera, nyní sebral radost Zbránkovi v jasném náskoku ze šesti metrů face-to-face!
16'
Chosik to vymyslel pěkně, hodil obloučkem míč na Sekuliče, nechybělo mnoho, aby si pivot domácích míč zpracoval.
16'
Zbránek z křídla vyběhl na devět metrů a střílel, ale v záklonu a Schamsovi na stojnou nohu.
15'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Derviš Birdahić).
15'
Jednoduché přečíslení, Dolejší nakonec zvolil individuální průnik a rusákem vrací domácímu celku vedení.
Domácí chtěli sedmičku, sudí jim ale nevyhověl, pouze se utře hrací plocha a pojedeme dále.
13'
Krásný náskok z křídla. Užek nahrál již letícímu Nedomovi a ve Veselí je srovnáno.
13'
Trpělivé obehrávání obrany Karviné se vyplatilo, svůj náskok z pravého křídla proměnil Štěrba.
12'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
11'
Užek dostal míč, zkusil jednoduchou kličku a dostal se před Schamse, kterému tam poslal jeden gól.
11'
Chosik zkusil přetah z devíti metrů v oblasti střední spojky, Marjanovič si pokus v klidu pohlídal.
10'
Monczka vlétl do obrany domácích jako urvaný vagón a je pískán průraz. Karviná je mezitím v šesti hráčích.
9'
9'
Rychlý kříž a zakončení z dílny Chosika, Veselí jde na dvě branky.
9'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
8'
V bráně domácích ale stojí Schams, ten lape jasný Brůnův náskok ze šesti metrů. Výtečný výkon bývalého Karviňáka.
8'
Melichar na prostoru pivota stáhl jednoho z hostujících hráčů a dostává dvě minuty.
8'
Útok domácích zakončoval Živojinovič, trefil břevno!
6'
Melichar vyslal další podstřel, ten by se netrefil ani do fotbalové branky. Karviná má skvělý přechod do útoku, střílel z pravé spojky Užek, napálil to Schamsovi přímo do obličeje a je přerušena hra.
5'
Střela Chosika nebyla ničím zajímavý a Nemanovič si ji v poklidu shrábl. Ten rozehrál další útok hostí, Schams chytá další střelu!
5'
Další souhra přes pivota Sekuliče, po přihrávce od Melichara se domácí pivot prosazuje podruhé.
4'
Karviná rychle kontrovala z ruky Užeka.
3'
Živojinovič to zkoušel podruhé, byl ale faulován. Následná rozehra z devíti metrů znamenala druhý gól Veselí, střílel Sekulič.
3'
Monczka se dostal přes dva hráče na sedm metrů a Schamse prostřelil. Poněkud smolný gól pro domácího gólmana.
2'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
2'
Živojinovič ze spojky podstřelem vymetl levý vingl.
1'
První střelu Brůny Schams vychytal, to samé na druhé straně, Marjanovič vystavil stopku střele Birhadiče. Zatím skvělá atmosféra v hale.
1'
Utkání začíná, výhoz má Karviná.
1'
Momentálně oba týmy nastupují na hrací plochu.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček, Studený – Skalický, Veselý, Živojinović, Birdahić, Bartůněk, Dolejší, Melichar, Sekulić, Štohanzl, Nedvěd, Štěrba, Chosik, Ptáčník.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Fulneček, Monczka, Plaček, Drzyzga, S. Mlotek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič.
Zajímavosti sobotního utkání
Na Nové Veselí bude mít určitě dobré vzpomínky současný kouč Karviné, Marek Michalisko. Právě on byl strůjcem úspěchu, když hned v první sezoně, kdy na Vysočinu přišel, dokázal tým dotáhnout až do extraligy. Jak ale rychle do Veselí přišel, tak také rychle skončil, ihned po sezoně odcházel zpět, což nelibě nesl nejeden fanoušek. V čele ho vystřídal dlouholetý kouč Veselí Pavel Hladík, který po postupové sezoně převzal žezlo a momentálně vede tak Nové Veselí. Michalisko se vrátil zpět do Karviné, kde má k ruce asistenta Užeka.

S bývalými parťáky se potká i momentální jasná jednička Veselí, Vít Schams. Původem třeboňský rodák působil v Karviné, kde tvořil dvojici s Jakubem Lefanem. Slezsko opustil v roce 2016, kdy přestoupil právě k nováčkovi do Veselí a stal se oporou svého týmu.
HCB Karviná
5. místo, skóre 392:375, 15 bodů, bilance 7-1-5
Pro každoročního favorita na semifinále byl vstup do sezony ještě lepší, než u Veselí. Sice první vzájemný zápas Karviná na domácí půdě se Sokoly prohrála 26:33, poté si připsala pět výher v řadě, včetně porážky tradičně silné Plzně a bodu v Lovosicích. Následně ale střídala výhru s prohrou a horníci se tak ustálili na 5. místě tabulky. V Českém poháru se Karviná dostala, stejně jako Veselí, do play-off, kde v semifinále přetlačila Lovce 29:27 a postoupila do finále, kde nestačila na Plzeň a brala tak druhé místo v poháru.
TJ Sokol Nové Veselí
9. místo, skóre 322:330, 9 bodů, bilance 4-1-8
Pro tým z Vysočiny začala sezona nadějně. Sice v prvním zápase podlehl Kopřivnici 23:25 a následně Plzni doma o gól, pak ale čtyřikrát v řadě bodoval a dostal se na 5. místo extraligové tabulky. Pak ale přišel domácí výbuch s nováčkem ze Strakonic v 8. kole. Od té doby vyhrálo Veselí jenom jediný zápas a tým postupně tabulkou poklesl až na současné deváté místo. V Českém poháru zaznamenal tým historický úspěch, neboť se prokousal až do Final Four, kde sice nejprve nestačil na Plzeň, Lovosice v zápase o bronz ale spláchl a domů si z Chebu vezl 3. místo. Během zimní pauzy sehráli Sokolové velice vyrovnaný zápas s Gwardií Opole, který skončil remízou 26:26.
Dobré dopoledne z Nového Veselí. Po zimní pauze pokračuje házenkářská extraliga mužů, tentokrát s novým názvem, Strabag Rail Extraliga. První kolo, které se odehraje v jarní části, je kolo čtrnácté, domácí Sokol v něm přivítá hosty ze Slezska, konkrétně tým z Karviné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.