Házená - MOL liga ženy - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Hodonín - 10. března 2018   18:00

Poruba
Poruba
2' Polášková  • 4' Andrýsková  • 5' Minarčíková  • 15' Rechtorisová  • 19' Polášková  • 28' Konečná  • 35' Desortová  • 37' Rechtorisová  • 38' Minarčíková  • 39' Rechtorisová  • 42' Polášková  • 43' Andrýsková  • 51' Rechtorisová  • 53' Rechtorisová  • 56' Minarčíková  • 57' Konečná
18:18
(7:10)
Hodonín
Hodonín
1' Patrnčiaková   • 5' Patrnčiaková   • 6' Budayová   • 7' Tóthová   • 8' Patrnčiaková   • 10' Nováková   • 13' Patrnčiaková   • 24' Višňovská   • 29' Pospíšilová   • 33' Gätnerová   • 36' Gätnerová   • 37' Poláchová   • 42' Poláchová   • 44' Tóthová   • 59' Patrnčiaková
Poruba
Roháčková, Doláková, Mučková – Noworytová, Desortová, Konečná, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Rechtorisová, Minarčíková, Varmužová.
Kosa, Švidernoch
Sportovní hala Sareza, Ostrava - Přívoz
Hodonín
Zichová – Poláchová, Tóthová, Jadamíková, Jastrábová, Klásková, Gätnerová, Pospíšilová, Patrnčiaková, Nováková, Višňovská, Budayová.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
DHC Sokol Poruba – HK Hodonín 18:18 (7:10)

Nejvíce branek: Rechtorisová 6/1, Polášková 4/1, Minarčíková 3 – Patrnčiaková 5, Gätnerová 5/3, Tóthová 2. ¨
Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.
Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3.
Vyloučení: 3:3.
ČK: Roháčková (PRB).
Je dobojováno. Hodonín si z prvního poločasu odnesl náskok o tři góly a za stavu 10:7 se šlo do druhé půle. Tam Poruba zlepšila svou hru v útoku a také díky výborným zásahům Roháčkové dokázala skóre otočit ve svůj prospěch. Jenže své vedení 18:15 nakonec neudržela, když hostující hráčky mohutným závěrem a sedmičkou v posledních vteřinách srovnaly na konečných 18:18 a Hodonín si tak překvapivě odváží domů cenný bod.
60'
Gätnerová zachovala chladnou hlavu a srovnává v posledních vteřinách na 18:18.
60'
V samotném závěru je z toho nakonec sedmička pro hostující celek! No to jsou věci.
60'
Lenka Roháčková za své protesty vůči sudím dostává červenou kartu.
60'
Do celého sporu mezi domácí střídačkou a sudími se musel vložit i delegát Simu Vangelis, ale na rozhodnutí arbitrů to nic nezmění.
60'
Poláchová otřela svůj pokus o bloky a Roháčková již podle sudích nestihla míč tečovat na hrací ploše. U balonu tak zůstane Hodonín.
60'
Probíhá poslední minuta utkání a na jejím začátku se oddechový čas berou i hosté.
59'
Poruba při signalizované pasivitě netrefila hostující bránu. Teď musí útok soupeřek ubránit.
59'
Domácí lavička si následně bere time-out.
59'
A je tady drama! Patrnčiaková utekla do rychlého trháku a dostává Hodonín do těsného kontaktu.
59'
Gätnerová si poradila se střídající brankářkou Mučkovou a dává ještě svému celku naději na úspěch.
58'
Za bránění v brankovišti rozhodčí nařizují sedmičku pro Hodonín.
57'
Tohle již s Porubou vypadá velmi slibně. Michaela Konečná z hranice brankoviště navyšuje na 18:15.
56'
Roháčková drží Porubu nad vodou dalším výtečným zákrokem deptá házenkářky Hodonína.
56'
A ta se jim vyplatila. Prosazuje se Minarčíková.
55'
Poruby však dobře ubránila útok soupeřek při vlastním oslabení. Domácí to následně zkouší riskantní hrou bez brankářky.
54'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
53'
Rechtorisová svou další brankou z kategorie veledůležitých posílá Ostravanky po dlouhé době do vedení.
52'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Petra Jadamíková).
51'
Roháčková nyní opět vychytala své soupeřky a navíc vysunula do brejku parádní přihrávkou Alžbětou Rechtorisovou, která srovnává na 15:15.
50'
Žlutá karta pro realizační tým HK Hodonín.
49'
Roháčková má další úspěšný zákrok, kterým vychytala Tóthovou ze střední spojky.
49'
Oddechový čas na straně Hodonína.
48'
Roháčková dalším zákrokem hecuje své spoluhráčky k lepšímu výkonu v útoku. Ty však její dobrý zásah vyrovnávacím gólem nepodpořily.
47'
Ani další pokus Sekulové z pravého křídla nekončí gólem. Hodonín se tak může pokusit navýšit své těsně vedení.
46'
Nyní sice Hodonín dosáhl dalšího gólu, ale těsně předtím sudí odpískali hostům technický prohřešek.
45'
Poruba nyní nevyužila špatného vystoupení Poláchové a svůj útok z pravého křídla nezakončila přesně.
44'
Alžběta Rechtorisová bezpečně proměňuje nařízený sedmimetrový hod a je to již pouze o gól.
44'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Alžběta Tóthová).
44'
Eva Minarčíková mířila dobře k levé tyči, avšak tam výborně zasáhla Zichová.
43'
Veronika Andrýsková ovšem z pivota opět dostává Porubu do těsného kontaktu.
42'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Diana Poláchová).
42'
Nyní se však již Silvie Polášková doslova probila mezi dvěma bránícími hráčkami k další brance z pravé spojky.
41'
Silvie Polášková ovšem pohrdá sedmimetrovým hodem, ze kterého trefila jen brankářku Zichovou.
41'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Šárka Pospíšilová).
40'
Dalším výborným zákrokem se prezentovala Lenka Roháčková, která si tentokrát počíhala na ránu z pravého křídla.
39'
Rechtorisová zakončila nekompromisně rychlý kontr Poruby, která se dostává na rozdíl dvou gólů.
38'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eva Minarčíková).
37'
37'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Alžběta Rechtorisová).
37'
Tóthová ze střední spojky ranou ze země jen otestovala pozornost domácí gólmanky, která míč vyráží mimo svou bránu.
36'
Poláchová sice svou střelou vytloukla jen bloky, avšak po chvíli se za hosty prosazuje Natálie Gätnerová.
35'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
35'
Poláchová ovšem svým podstřelem domácí brankářku nezaskočila a musí se svými kolegyněmi vracet zpět.
35'
Vyloučení v týmu HK Hodonín (Hedvika Nováková).
34'
Poruba selhala v útočném fázi a pokud chce v dnešní duelu uspět, tak bude muset ofenzívu rapidně zlepšit.
33'
Gätnerová to nakonec rovněž při pasivitě zkusila z pravé spojky, ale hostující hráčka byla úspěšnější a zvyšuje na 11:7.
32'
Domácí hráčky musely zakončovat, jelikož jim sudí signalizovali pasivní hru. Jejich střelba se jim ovšem nepovedla a Hodonín může odpovědět.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:45.
Je za námi úvodní půle duelu, která byla velmi skromná na vstřelené branky. Domácí obrana sice dělá, co může, avšak v útoku to prozatím Porubě trochu vázne i díky vyprodukovaným technickým chybám. Hodonín tak může odcházet do kabin spokojenější, neboť vede 10:7.
30'
30'
Za pomoci svých kolegyň následně opouští hrací plochu a z ručníkem u úst usedá na střídačku.
30'
Na hrací ploše zůstává ležet jedna z hostujících hráček, která je aktuálně v péči lékařů.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Š. Pospíšilová).
28'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
27'
Sedmičku poté dokázala proměnit Gätnerová, která zvyšuje na 9:6.
27'
Sudí pískají na začátku sedmadvacáté minuty sedmimetrový hod pro Hodonín.
26'
Ostravanky se ovšem z pravého křídla neprosadily a budou se muset znovu bránit ataku soupeřek.
26'
Roháčková ovšem následně vytáhla další úspěšný zákrok a na tahu jsou znovu porubské házenkářky.
25'
Budayová se na pravé spojce sice dokázala protlačit do zakončení, avšak při svém pokusu byla faulována a její celek zůstane i nadále u míče.
24'
Simona Višňovská však odpovídá velmi rychle na kontaktní branku domácích a díky ní Hodonín odskakuje opět do dvougólového vedení.
23'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
21'
Oddechový čas si vybírá také lavička hostujícího týmu.
20'
Následná rána ze střední spojky minula bránu hostů a Zichová tak nemusela vůbec zasahovat.
19'
A o to se také postarala Silvie Polášková povedenou ranou z pravé spojky.
19'
Roháčková výborně vychytala šanci Hodonína z levého křídla a její spoluhráčky tak mohou snížit.
18'
Další technická chyba stojí ostravské házenkářky míč. Hodonín tak může vyrazit do protiútoku a zvýšit svůj náskok.
17'
Patrnčiaková ovšem z nařízené sedmičky nechala vyniknout pouze Lenku Roháčkovou v brance Poruby.
17'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Sekulová).
15'
Alžběta Rechtorisová z levého křídla dokázala snížit na 4:7 z pohledu domácího celku.
13'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
13'
To Patrnčiaková s přehledem zakončila z pravé strany střelou na zadní tyč a ještě si vynutila vyloučení.
12'
Sudí Porubě berou míč kvůli technické chybě a Hodonín může pelášit do brejku.
10'
Domácí lavička na situaci reaguje oddechovým časem.
10'
Z levé strany se opět dokázaly prosadit hostující hráčky, když přesně mířila Nováková.
9'
Desortové se přihrávka na pivota nepovedla a Poruba musí rychle spěchat zase do obrany.
8'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Annamária Patrnčiaková).
7'
6'
Gól vstřelil tým HK Hodonín (Michaela Budayová).
5'
5'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Natálie Gätnerová).
5'
5'
Žlutá karta pro tým HK Hodonín (Hedvika Nováková).
4'
Poruba potvrzuje, že její obrana je opravdu velmi dobrá, jelikož Hodoní jen ztěžka hledá střelecké příležitosti.
4'
4'
Andrýsková nyní dává druhý gól Poruby, která odskakuje do vedení 2:1.
3'
Poruba měl vzápětí k dispozici sedmimetrový hod, který ovšem Andrýsková neproměńuje.
3'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
2'
1'
1'
Vzájemné utkání

28.10.2017 Hodonín – Poruba 16:39
HK Hodonín

Hodonín je na tom podstatně hůř než jeho dnešní soupeř. Z osmnácti kol vyhrál pouze dvě a je až na 11. místě se 6 body.
Se skóre 430:564 se jak v ofenzivní, tak v defenzivní fázi řadí k nejhorším klubům soutěže a má tedy rozhodně co zlepšovat.
Mizerně si navíc počíná v halách soupeřek. Po devíti zápasech stále čeká na výhru a krčí se na 12. pozici tabulky venkovních družstev se ziskem 1 bodu.

DHC Sokol Poruba

Poruba doposud odehrála devatenáct zápasů, ze kterých si připsala 21 bodů a patří jí 7. místo MOL ligy.
Ostravský celek se může pyšnit velmi dobrou defenzivní hrou. Obrana DHC inkasovala pouze 393 branek a je nejlepší v celé soutěži.
Na své palubovce sehrály házenkářky Sokolu devět duelů. V nich posbíraly 10 bodů a okupují 8. příčku v tabulce domácích týmů.

3.3.2018 Prešov – Poruba 21:18
24.2.2018 Poruba – Šaľa 24:24
17.2.2018 Poruba – Zlín 27:21
7.2.2018 Most – Poruba 20:19
3.2.2018 Poruba – Banovce 28:22