Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Nizozemí - 17. prosince 2017   14:30

Švédsko
Švédsko
1' Robertsová J.  • 5' Mellegårdová O.  • 7' Mellegårdová O.  • 8' Strömbergová C.  • 18' Lagerquistová A.  • 19' Gulldénová I.  • 25' Gulldénová I.  • 34' Blomstrandová  • 36' Lagerquistová  • 40' Gulldénová  • 40' Lagerquistová  • 44' Mellegårdová  • 44' Blomstrandová  • 46' Blomstrandová  • 47' Sandová  • 53' Westbergová  • 56' Robertsová
21:24
(8:14)
Nizozemí
Nizozemí
2'    • 6' Brochová Y.   • 11' Brochová Y.   • 12' Smeetsová M.   • 14' Brochová Y.   • 16' Brochová Y.   • 20' Malesteinová A.   • 22' Brochová Y.   • 23' Abbinghová L.   • 25' Abbinghová L.   • 28' Abbinghová L.   • 29' Abbinghová L.   • 30' Smeetsová M.   • 34' Abbinghová   • 52' Malesteinová   • 53' Abbinghová   • 54' Smeetsová   • 57' Polmanová   • 58' Malesteinová   • 59' Polmanová   • 60' Abbinghová   • 60' Malesteinová
Švédsko
Jankovićová, Westerová – Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Smeetsová, Rozemalenová, Malesteinová, van der Wisselová, Polmanová.
Nizozemí
Bundsenová, Idéhnová – Toft Hansenová, Mellegårdová, Ekenman-Fernisová, Strömbergová, Robertsová, Sandová, Gustinová, Westbergová, Lagerquistová, Gulldénová, Blomstrandová, Hagmanová, Jacobsenová, Almová.

Díky za pozornost a házené zdar!
Bronz pro Nizozemsko. To vedlo po prvním poločase o šest branek a vypadalo to na zcela jednoznačnou záležitost. Jenže Švédky přidaly v druhé půli v obraně, hrály sice stále 0:6, ale obrana byla daleko agresivnější. Seveřanky se dokonce dostaly do vedení.

Jenže švédské naděje schytaly ránu, když se Robertsová nechala vyloučit za úder do obličeje Maleisteinové. Tou dobou byla v šatně již Brochová, která vyfasovala po třetím vyloučení červenou kartu v době, kdy faulovala Blomstrandovou na levé spojce.

Tohle byl moment, který hodně ovlivnil souboj o bronz na světovém šampionátu žen. Najednou se Nizozemky tou přesilovkou chytly, dostaly zpět hlavou do utkání a ačkoliv jim ve druhém poločase zcela odešel útok, tak berou bronz. Nic s tím nezmohla ani rozchytá Idéhnová, která ve druhé půli nahradila Bundsenovou ve švédské brance.
Což potvrdila i Westerová svým sedmým zákrokem zápasu proti Mellegardové z levého křídla.
60'
Ale Malesteinová proti riskujícím soupeřkám rozhoduje z výskoku z pravé strany o tom, že Švédky tenhle skvělý obrat nedokonají a budou donuceny k slzám smutku, nikoliv štěstí. Bronz pro přemožitelky českých házenkářek ze čtvrtfinále MS, tedy pro Nizozemsko.
60'
Gulldénová sedmičkou pravačkou k ůlevé tyči proti Westerové ještě snižuje.
60'
Abbingová do prázdné branky dává na rozdíl tří branek.
59'
Polmanová z levé strany k tyči a tohle je asi věc, která rozhodne strhující závěr duelu o bronz na MS žen!
59'
To je drama! To je drama! Házenkářský pán Bůh si potykal s Westerovou, protože ta byla překonaná, ale po dohrávce Robertsové z levé spojky do levého křídla zakončila do zadní tyče Mellegardová.
58'
Lagerquistová na pivotu, na sppojce Gulldénová či Robertsová proti obraně 0:6.
58'
Švédsko si vzalo timeout.
58'
Rychlý kříž po výhozu Westerové zleva na pravou stranu a Malesteinová technicky do levé poloviny branky dostává Nizozemky opět blíže k té nejméně cenné medaili ze světového šampionátu v zemi, kde je házená takovým náboženstvím.
57'
Gulldénová nahrávala na pravou spojku do druhé vlny, ale tu vychytala Westerová.
57'
Polmanová z druhé vlny z levé strany po nahrávce Abbinghové a proti Blomstrandové na zadní tyč srovnala a prodloužení už není daleko.
56'
Robertsová se na levé spojce otočila kolem soupeřky a z šesti metrů pod víko dává Švédkám opět větší šanci na velký obrat v duelu o bronz proti Nizozemsku.
56'
Švédsko útočí na spojce s Gulldénovou či Robertsovou.
55'
Polmanová pálila z výskoku ze středu do pravé nohy Idéhnové.
55'
Blomstrandová faulovala levou spojku Polmanovou a míč pro Nizozemsko.
55'
Chyba Robertsové na levé spojce dostala Nizozemsko do útoku s Grootovou na pravé spojce a na levé straně s Polmanovou.
54'
Nizozemsko se chytlo a dostalo zpět do zápasu vyloučením Robertsové, protože jinak bylo zralé na ručník ve druhém poločase.
54'
Westbergová a její spoluhráčky jdou na střídačku, protože si Švédsko bere timeout.
54'
Smeetsová vyrovnává, když Abbinghová dohrála z levé spojky do levého křídla, z čehož plynulo zakončení na zadní tyč.
53'
Nejprve Gulldénová nemohla dohrát akci z levé spojky do levého křídla na Sandovou, protože spoluhráčka šla střídat, ale následně zapadla střela Westbergové z dvanácti metrů ze středu k pravé tyči.
53'
Polmanová našla ze středu na levé spojce Abbinghovou a ta narvala míč pod víko proti Idéhnové.
52'
Robertsová zasáhla Malesteinovou útočící po pravé straně od obličeje a Nizozemsko bude hrát přesilovku šest na pět.
52'
Grootová dirigovala hru z pravé spojky až přišla dohrávka do pravého křídla a Malesteinová zakončila na delší tyč.
51'
Westerová dobře četla střelu ze spojky a Nizozemsko jde do kontru proti obraně s Westbergovou.
51'
Blomstrandová získala z pravé spojky v souboji jedna na jednu proti Abbinghové devítku.
50'
Nizozemská hra vabank bez brankářky v sedmi lidech skončila střelou Abbinghové z pravé spojky vedle zadní tyče. Nizozemsku se to bortí jako domeček z karet.
50'
Avšak Westerová vykopla střelu ze spojky v podání Gulldénové, která táhne Švédsko ve druhém poločase za senzačním obratem.
50'
Teď navíc zásah levou rukou Idéhnové proti střele Polmanové z pravé spojky.
49'
Nizozemky jsou absolutně mimo a tohle prostě nezvládají. Ve druhém poločase jejich výkon rapidně klesl.
49'
Jízda Švédska nemá konce a Gulldénová je ze sedmičky přesná pravačkou do pravého horního rohu branky do protipohybu Westerové.
49'
Brochová dostává třetí dvojku a a tím pádem červenou kartu, když faulovala levou spojku Blomstrandovou. Tohle Nizozemsko absolutně nezvládá ve druhém poločase. Navíc sedmička pro Gulldénovou.
48'
Další fatální hrubka nizozemského týmu na spojce a Snelderová se poté zmohla pouze na taktický faul zřejmě proti Gulldénové po ztrátě míče.
48'
Westerová s menšími obtížemi nepustila míč po střele ze spojky do sítě a Nizozemsko hraje s Van Der Heijdenovou na pravé spojce.
47'
Gulldénová s Blomstrandovou vymyslely střelu Robertsové z levé spojky na přední tyč, ale Sandová se nedostala k dorážce z levého křídla.
47'
Van Der Heijdenová rozdávala balony z pravé spojky, ale zcela nepochopitelná dohrávka do pravého křídla, kde nebyl nikdo dává míč Idéhnové.
47'
Švédky vyměnily brankářku ve druhém poločase a především přidaly na agresivitě v obraně, která je nadále hraná systémem 0:6.
47'
Totální kolaps Nizozemska, Sandová dostala z levého křídla na zadní tyč Švédsko do vedení. Oranžové družstvo si bere timeout.
46'
Idéhnová může být švédskou hrdinkou, protože pokryla střelu spojky i následnou dorážku z pravého křídla Malesteinové.
46'
Blomstrandová po nahrávce Gulldénové ze středu tak činí svým gólem z pravé spojky levačkou.
45'
Ztráta a Švédky můžou za necelých patnáct minut druhého poločasu dorovnat skóre a ztrátu šesti branek.
45'
Teď navíc faulovala Mellegardová pravou spojku a pod tlakem pasivity mají Nizozemky devítku.
45'
Nizozemsko má obrovský problém s agresivní obranou soupeřek.
44'
Gulldénová na Blomstrandovou do druhé vlny na pravou spojku na šest metrů a po střele z šesti metrů je to pouze o jednu branku.
44'
Malesteinová na levé spojce ztratila balon a následoval pas do kontru v podání Jacobsenové, kdy z brejku snížila sama Mellegardová.
43'
Faul na Polmanovou v podání Jacobsenové na devítce nebude potrestaný dvojkou.
43'
Idéhnová vyhodila míč na střed na Gulldénovou, ale ta se neprosadila.
42'
Technická chyba Grootové na levé spojce na druhé straně. Nizozemsko je hodně nervózní ve druhém poločase.
42'
Lageruqistová udělala na šesti metrech zřejmě po nahrávce Gulldénové útočný faul na brankovišti proti Grootové.
42'
Švédky dobře pokryly souhru střední spojky s pivotkou, takže nezakončovala Grootová.
41'
Před brankou Grootové z pravé spojky do bližšího horního rohu branky bylo pískáno, takže gól neplatí.
41'
Navíc Brochová dostala druhou dvojku v zápase za faul na Lagerquistové.
40'
Guldenová dostala míč na pivota přes Brochovou a pravačka Lagerquistové z šesti metrů zaplula k levé tyči v pádu.
40'
Výborná Idehnová rukou proti zakončení Grootové z levé spojky z šesti metrů z druhé vlny.
40'
Van Der Heijdenová na pravé spojce poté, co mělo Nizozemsko timeout.
40'
Gulldénová vyskočila na středu, Brochová nemohla reagovat adekvátně, protože tam udělala clonu soupeřka na brankovišti a pravačka střední spojky Švédska narvala míč pod víko. Westerová zcela bez možnosti zákroku.
39'
Mellegardová se posléze zapojila do obrany 0:6, kterou Švédsko hraje prakticky celý zápas a Nizozemsko se neprosadilo.
38'
Jednoduchá práce pro Idéhnovou po střele ze střední vzdálenosti, ale na druhé straně prohrálo levé křídlo Mellegardová souboj s Westerovou.
38'
Nizozemsko zkusilo akci bez brankářky sedm na šest, ale zatím se Švédsko dobře brání i s Blomstrandovou a Nizozemsko už hraje pod tlakem pasivity na spojce s Abbinghovou.
37'
Hagmanová dostala míč na levé straně od Idéhnové, ale střelu doprostřed branky špatně umístila přes Polmanovou, což si pohlídala Westerová.
37'
Sedmý zákrok Westerové v zápase, když Blomstarndová z pravé spojky obešla Abbinghovou, ale z šesti metrů pálila její levačka do pravé nohy brankářky.
36'
Zase klasika, tedy obrana Švédska 0:6 i s Jacobsenovou proti pravé spojce Van Der Heijdenové a Nizozemky ani nevystřelily.
36'
Grootová pozdě reagovala na souhru střední spojky s pivotkou Lagerqustiovou, jejíž pravačka vymetla prostor pod břevnem z šesti metrů.
35'
Van Der Heijdenová nahrávala na střed Grootové, která nedohrála akci do levého křídla na Smeetsovou, jelikož zasáhla Hagmanová a Nizozemsko se posléze pod tlakem pasivity neprosadilo.
35'
Zatím ve druhém poločase v brance Westerová a Bundsenová. Švédky celkem agresivní v obraně 0:6.
34'
Blomstrandová zaskočila střelou ze spojky nekoncentrovanou obranu soupeřek.
34'
Abbingová vypálila z levé spojky z výskoku, Idéhnová si na míč hodně sáhla, ale i tak je balon v síti.
33'
Grootovou faulovala na levé spojce zřejmě Strombergová.
33'
Gulldénová a Roberstová hrály na spojce až Robertsová nezpracovala na levé straně nahrávku ze středu, takže balon pro Grootovou.
32'
Švédsko hraje obranu 0:6 proti Van Der Heijdenové a v obraně s Robertsovou a je úspěšné.
32'
Jenže Idéhnová je prakticky vzápětí překonaná.
32'
Rychlý kontr Švédek a bomba pod víko.
31'
Naprosto snadný zákrok pro Idéhnovou po střele z levé spojky do koše.
31'
Abbingová faulovaná na levé spojce, takže je z toho devítka pro Nizozemsko.
31'
Nizozemsko začalo druhý poločas výhozem a útokem s Van Der Heijdenovou na spojce.
31'
Nizozemsko má blíže k tomu, aby získalo bronzovou medaili na mistrovství světa žen v Německu 2017, když v zemi zaslíbené házené a halovým sportům vyhrálo první poločas poměrem 14:8. Parádně mu vycházela souhra s pivotkou Grootovou.

Švédsko hrozilo především Gulldénovou ze spojky, ale jelikož rozchytalo Westerovou, která jednoznačně vyhrála brankářský souboj se svojí soupeřkou Bundsenovou na druhé straně, tak severský tým má k cennému kovu hodně daleko.

Šest branek je velká ztráta. Hlavně, když Švédky nechaly rozstřílet spojku Abbinghovou, která například ve čtvrtfinále s Češkami dostala míč celkem 14krát do sítě.
30'
30'
Nizozemsko zkusilo v posledních sekundách prvního poločasu hru bez brankářky sedm na šest. Takže z levé spojky dohrávala Grootová přes bránící Toft Hanseovou a Hagmanovou do levého křídla, kde Smeetsová z výskoku a střelou o zem ukončila první dějství souboje o bronzovou medaili na MS v házené žen v Německu 2017!
30'
Švédský trhák skončil tím, že Sandová se přes bránící Snelderovou a zřejmě Knippenborgovou dostala na šest metrů na levou spojku, ale Westerová byla proti změně skóre.
29'
Westerová neinkasovala a Nizozemsko je v útoku, když hraje Grootová či Smeetsová.
29'
Toft Hansenová vystoupila z obrany, ale Abbinghová se dostala na pravou spojku na devět metrů a střelou po pravé ruce do pravé poloviny branky překonala Bundsenovou.
28'
V době, kdy míč držela Gulldénová, tak končí švédský útok a Nizozemky mohou kontrovat Abbinghovou či Grootovou na spojce.
28'
Další nechytatelná rána z levé spojky v podání pravačky Abbinghové z výskoku, kdy nahrávala ze středu Polmanová a balon propadl na přední tyč branky Bundsenové.
27'
Gulldénová pravačkou ze sedmičky snižuje do pravé poloviny branky do protipohybu Westerové.
27'
Gulldénová dostala míč na pivotku Toft Hansenovou, která byla faulovaná , takže sedmička, ale vše bez dvojky.
26'
Gulldénová chtěla pálit pravačkou z pravé spojky na zadní tyč, kde byla připravena Westerová rukama, ale Švédka byla faulovaná, takže devítka.
26'
Švédsko bude hrát bez brankářky v šesti lidech v přesilové hře.
25'
Švédsko přečetlo dohrávku do levého křídla na Smeetsovou a poté zablokovalo střelu z levé spojky z výskoku v podání Polmanové. Vše bez zásahu Bundsenové.
25'
Protože Gulldénová snižuje z levé spojky z šesti metrů pravačkou a Nizozemsku se nedaří v přesilovce, tak je tady timeout pro tým v oranžovém.
25'
Bundsenová se ani nepohnula proti ráně z levé spojky v podobě Abbinghové na zadní tyč, kterou neuhlídala Jacobsenová se spoluhráčkou.
24'
Van Der Heijdenová zasažena Westbergovou na středu na sedmi metrech do obličeje a tady přijdou dvě minuty a tím pádem přesilovka pro Nizozemsko.
24'
Nizozemsko jde do útoku na spojce s Abbinghovou a Polmanovou, Švédsko brání 0:6.
23'
Westerová nepustila míč do sítě po střele střední spojky z devítky a Gulldénová poté zakončovala vedle pravé tyče.
23'
Abbinghová vyskočila a její tvrdá bomba pravačkou z levé spojky byla razantní a skončila z devítky v síti po nahrávce střední spojky.
22'
Grootová a Knippenbergová se na levé straně obrany postaraly o ztrátu Švédska.
22'
Hagmanová rozdávala balony z pravé spojky až Švédsko málem přišlo o balon a sudí už klidně můžou zvednout ruku.
22'
Brochová si na pozici pivota odstavila soupeřku a zakončila pravačkou do sítě proti brankářce.
21'
Abinnghová nevypálila z devítky a posléze byla na pravé spojce faulovaná Van Der Heijdenová.
21'
Westerová si navíc pohlídala zakončení ze spojky ze svého pohledu k pravé tyči, a tak může kontrovat z protiútoku Grootová, Polmanová či Abbinghová.
20'
Chybu levé spojky při souhře s Gulldénovou trestá z trháku zprava Malesteinová.
20'
Polmanová se neprosadila a odešla střídat, takže hraje Švédsko na spojce s Hagmanovou proti obraně 0:6.
19'
Gulldénová využila nahrávky své spoluhráčky pod sebe a tvrdou ránou z levé spojky z šesti metrů pravačkou byla přesná. Westerová riskovala marně stranu střely.
19'
Nizozemsko bude hrát 0:6 proti Strombergové či Hagmanové na pravé spojce.
19'
Abbingová vyhrála souboj ze sedmičky pravačkou k pravé tyči proti Bundsenové a Švédsko si bere timeout.
18'
Lagerquistová z pivotky úspěšná po nahrávce Gulldénové, ačkoliv autorce branky bránily dvě hráčky.
17'
Nizozemsko se neprosadilo střelou z levé spojky z devítky na předín tyč a je tady kontr soupeřek.
17'
Nařízena další devítka po souhře kterou vedla Smeetsová.
17'
Zase souhra s pivotkou Brochovou, která vybojovala devítku a právě ona vyhodila balon do hry.
16'
Hagmanová neuspěla z pravého křídla proti Westerové, která v posledních minutách zavřela branku.
16'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Nycke Grootová).
16'
Nizozemská souhra s pivotem je parádní a Brochová tak překonává Bundsenovou z šesti metrů.
16'
Nizozemsko hraje v oslabení, ale je v útoku bez brankářky v šesti na spojce s Polmanovou či Brochovou.
15'
Westbergová nemohla přihrát z levé spojky Jacobsenové a Mellegardová byla vychytána z levého křídla Westerovou.
15'
Nizozemsko nepovolilo zakončit Hagmanové z pravého křídla a z levé spojky byla při střele z devítky zablokovaná Westbergová.
14'
První vyloučení pro Abbinghovou.
14'
Nepřesná nizozemská střela z pravé spojky přes blok a celkem jednoduchý zákrok pro Bundsenovou.
14'
Jacobsenová neuhlídala pivotku Brochovou, která je úspěšná lobem k pravé tyči parádní technickou střelou.
13'
Hagmanová poslala míč levačkou ze sedmičky do pravé tyče k radosti Westerová.
13'
Za stržení pivotky dostane Dulferová dvě minuty a navíc sedmička!
12'
Vynikající dohrávka Nizozemska z levé spojky do levého křídla, která byla také rychlá a hlavně přesná, takže Smeetsová vyskočila před Hagmanovou a umístila míč o zem do pravé poloviny branky.
12'
Švédsko hrálo chvíli 1:5 s vytaženou Jacobsenovou až za faul na pivotku Brochovou dostane dvojku Lagerquistová.
11'
Blomstrandová zkusila střelu po ruce do levé poloviny branky ze střední spojky po nahrávce Gulldénové, ale brankářka tuhle ránu krásně přečetla a vyrazila míč rukama.
11'
Nizozemsko dostalo míč na pivotku Brochovou, která poslala míč o zem do pravé poloviny branky.
10'
Zatím hodně technických chyb na obou stranách. Švédky dohrávají akce především do levého křídla na Mellegardovou.
10'
Špatná souhra spojek Švédska dává balon zadarmo bez větší námahy soupeřkám.
10'
Při kontru prohrála Van Der Heijdenová souboj jedna na jednu, když Nizozemsko útočilo po pravé straně.
9'
Strombergová na středu zablokovaná a Nizozemsko jde do kontru.
9'
Strombergová zahájila tažení Švédska na spojce také s Blomstrandovou.
9'
Švédsko vytasilo agresivní obranu i s Westbergovou až Nizozemsko ani nezakončilo, takže si míč vzala Bundsenová.
8'
Strombergová z pivota dostala příliš prostoru od Snelderové, čehož také využila po nahrávce střední spojky.
7'
Sehrávka do pravého křídla, ale noha Bundsenové byla proti změně skóre.
7'
Navíc Brochová dostane dvojku za faul na levou spojku a Nizozemsko jde do čtyř.
7'
V době, kdy hrála na spojce Strombergová tak zakončovvala z levého křídla na zadní tyč Mellegardová.
6'
Tak nakonec to byla Bontová, která za faul na levou spojku Gulldenovou dostane dvojku.
6'
Robertsová, Gulldénová a Blomstrandová kombinovaly na spojce až byl odpískán faul Van Der Heijdenové.
6'
Souhra spojky s pivotkou a Brochová v pádu do levé poloviny branky srovnává.
5'
Nejprve technická chyba Nizozemska, ale poté nezpracovala míč při trháku na pravé straně Hagmanová.
5'
Fatální chyba pravé spojky při souhře s pivotem znamená kontr Nizozemska.
5'
Mellegardová z levého křídla celkem z úhlu zakončila v pádu na zadní tyč.
4'
Na spojce Gulldénová či Blomstrandová, ale zatím bez střelby proti obraně 0:6.
4'
Brochová dostala kartu za faul na levou spojku Robertsovou.
3'
Polmanová pálila z levé spojky jedna na jednu do brankové konstrukce a hraje Švédsko s Robertsovou na spojce.
3'
Brochová vybojovala faulem na vlastní osobu devítku, takže u míče na středu Polmanová.
3'
Nizozemky v útoku s Polmanovou či Abbinghovou na spojce proti obraně 0:6.
2'
Po tvrdé ráně levé spojky z devítky je vyrovnáno.
2'
Na druhé straně byl k vidění faul Jacobsenové a Nizozemsko mělo výhoz z devítky.
1'
Nejprve byla obrana Nizozemek agilní, ale stejně přes Van Der Heijdenovou zakončila z levé spojky Robertsová z šesti metrů na zadní tyč, a sice z druhé vlny.
1'
Švédsko hrají v modrém proti Nizozemsku hrajícím v oranžovém začalo zápas výhozem.
1'
Nizozemky si poradily ve čtvrtfinále s Češkami, ačkoliv tým okolo Ivety Luzumové či Markéty Jeřábkové se neprezentoval vůbec špatně. Asi klíčovým momentem byla chyba Kristýny Salčákové v době, kdy byl stav nerozhodný 19:19. Salčáková mohla jít do trháku a překlopit vedení na stranu českého týmu, jenže udělala kroky. Načež si Nizozemky pohlídaly postup do semifinále a rozbrečely tím řadu českých hráček.

Dnešní souboj o bronz z mistrovství světa nemá výraznějšího favorita. Nizozemsko má hlavní sílu na spojce v osobě Abbinghové, která se ve zmiňovaném čtvrtfinále prosadila celkem 14krát. V brance by měla být dle všeho Westerová, na pivotu zase Snelderová. Nicméně, souhru s pivotem nemají Nizozemky tak silnou jako střelbu ze spojek.

Dnešní zápas o bronzovou medaili ze světového šampionátu žen nemá podle sázkových kanceláří výrazného favorita. Každopádně, Nizozemsko je pasováno do role mírného outsidera podle bookmakerů.
Švédsko na MS v házené žen? To je naprostá klasika. Nechybělo při vůbec prvním ročníku tohoto turnaje. Celkem hrály Švédky na mistrovství světa osmkrát.

Jejich hlavní úderná síla spočívá na spojce v osobě Gulldenové. Velice dobře se prezentuje levé křídlo Mellegardová. Za zmínku stojí možná i dobré výkony Westbergové či Hagmanové.

Seveřanky byly na světovém šampionátu nejlépe šesté v roce 1993, tak je jisté, že dnes můžou dosáhnout na svojí první medaili z MS. Letos se v Německu utkaly také s českým týmem. Soupeřky nehrály vůbec špatně v prvním poločase, avšak ve druhém dějství už Švédsko víceméně dominovalo a zvítězilo poměrem 36:32.

Z dalších zápasů můžeme zmínit výhru nad Slovinskem, které hraje ve stejné skupině jako Česko v souboji o ME 2018, a sice v osmifinále 33:21. Švédky zvládly také čtvrtfinálové derby s Dánkami a braly postup do semifinále po vítězství 26:23.
Hezké odpoledne! Nizozemsko a Švédsko se utkají o bronzovou medaili v MS házené žen! Začínáme ve 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.