OH - Dráhová cyklistika - Sprint - 9. - 12. místo (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  15. srpna 2016   21:26

Sprint - 9. - 12. místo (ženy)

21:26 9. - 12. místo

Poslední pondělní závod ženského sprintu ovládla překvapivě možná i díky absenci motivace ostatních soupeřek Novozélanďanka Hansenová. Poslední závod kariéry to byl pro Australanku Mearesovou. Program ve velodromu pokračuje ženským omniem, přeji hezký zbytek dne.
Výsledky závodu o 9.-.12 místo
1. = 9. celk. Natasha Hansenová (NZL)
2. = 10. celk. Anna Mearesová (AUS)
3. = 11. celk. Miriam Welteová (GER)
4. = 12. celk. Virginie Cueffová (FRA)
A nakonec vítězí poslední postupující z kvalifikace Natasha Hansenová, která měla nejlepší závěr. Mearesová prohrála o půl délky kola.
Dopředu se dostává Francouzka Cueffová, zvoní se na poslední okruh.
Všechny čtyři cyklistky se už řadí na velodromu, pro všechny to bude rozlučka s touto disciplínou.
Cesta sprintem zúčastněných cyklistek
Virginie Cueffová se už v kvalifikaci bála o postup, nakonec však o jednu setinu sekundy postoupila z 16. místa. V 1/16 finále pak prohrála s Wai Sze Lee o jedno kolo. Ovšem v opravách porazila Australanku Mortonovou a Ťin-ťie Kung. V 1/8 finále pak předvedla s novou olympijskou rekordmankou zajímavou taktickou bitvu, ovšem Britka Jamesová měla lepčí závěr. V opravách pak podlehla Krupeckaitové o jedinou tisícinu! Natasha Hansenová také měla velké problémy už v kvalifikaci, kde se kvalifikovala jako poslední. V osmifinále ale poté zdolala Kanaďanku O´Brienovou, ve čtvrtfinále ale podlehla favoritce Vogelové. Několinásobná mistryně světa a zlatá olympijská medailistka si určitě před závodem nemyslela, že skončí v tomto závodě, ale prohra Wai Sze Lee v čtvrtfinále a následná prohra v opravě ji odsoudila pouze k boji o 9,-12. místo. Miriam Welteová si také vyzkoušela už dvoje opravy, ale ty poslední už byly neúspěšné. Ve čtvrtfinále podlehla Britce Marchantové.
Rekordy
Světový rekord drží jedna z horkých favoritek na medaili, Kristina Vogelová. Čas 10,384 s zajela v roce 2013 na světovém poháru v mexickém Aguascalientes. Olympijský rekord je pouze den starý. Rebecca Jamesová totiž ve včerejší kvalifikaci předvedla výkon 10,721 s, kterým překonala o 3 tisíciny maximum její krajanky Pendletonové z Londýny.
Průběh disciplíny
Ve sprintu se jedou 3 kola velodromu, z nichž se měří posledních 200 metrů. V tomto závodě se utkají poražené z oprav po osmifinále, které se jely dnes v 15:50 a 15:53 SEČ. Bojuje se o celkové 9.-12. místo v ženském sprintu.
Hezký pondělní večer, po mužském omniu je na řadě pokračování ženského sprintu. Čeká nás souboj o konečné 9.-12. místo. Závod startuje v 21:26 SEČ!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:26.