OH - Pozemní hokej (ženy) - Německo - Jižní Korea -  ONLINE PŘENOS -  10. srpna 2016   17:30

Německo - Jižní Korea

Německo dlouho nedokázalo překonat výbornou korejskou obranu. Ta se sice často bránila pouze za cenu nedovolených zákroků a několikrát se bránila v oslabení, ale dlouho to zvládala. Až 5 minut před koncem dokázaly Němky využít v přesilovce nařízený trestný roh a následně přidaly ještě jeden gól do otevřené obrany. Vítězství 2:0 posouvá Německo do čtvrtfinále, ve zbylých utkáních bude bojovat o co nejlepší pozici. Naopak Korejky jsou i po třetím zápase ve skupině bez bodu a jejich šance na postup se posouvají do roviny teorie.
60:00
Utkání skončilo.
58:09
GÓL NĚMECKA
Německo přidává pojistku svého vítězství! Protiútok do otevřené obrany využívá LISA ALTENBURGOVÁ!
56:47
Seo zpět ve hře, Korea v plném počtu. Má 3 minuty na vyrovnání.
56:00
Němky se samozřejmě výrazně uklidnily a snaží se dovést utkání do vítězného konce bez nervů v závěru.
54:51
GÓL NĚMECKA
A to se daří, Německo nakonec dává gól v přesilovce a jde do vedení! HANNAH KRUGEROVÁ byla tou, na kterou vyšlo zakončení trestného rohu, a dokázala prostřelit hradbu těl před brankovou čárou!
54:45
Další trestný roh pro Německo. Možná poslední opravdu velká možnost dát gól.
53:21
Jongeun Kim zpátky ve hře, Korejky v deseti.
52:10
Korea brání opravdu výtečně.
50:00
Německá snaha využít přesilovku je zjevná, ale také čím dál více svazující.
48:00
Němky jsou však čím dál více zoufalé a skvěle postavenou obranu nedokážou překonat.
46:40
Ovšem Korejky mají v obraně čím dál větší starosti a další žlutou kartu dostává Seo! Asijský tým čeká minuta a půl hry dokonce pouze v devíti lidech!
45:48
Bohužel nevím, o co šlo, ale Němky z toho nic nezískaly.
45:48
Teď ale vznesl požadavek na rozhodnutí u videa tým Německa.
45:47
Altenburgová však nedokázala propálit padající brankářku.
45:39
Korejky proti tomuto rozhodnutí vznesly protest, ale videorozhodčí potvrdil trestný roh.
45:39
Nakonec si Němky dokázaly vytvořit dobrou příležitost, ale střelu Maversové srazila jedna z protihráček. Udělala to však nedovolený způsobem a Německo bude zahrávat další trestný roh.
45:01
Začátek 4. čtvrtiny.
45:00
Konec 3. čtvrtiny.
44:55
Německo v přesilovce nadále pouze naráží do obranné zdi protivníka.
44:00
Ovšem Korejky i v deseti nepouští své evropské soupeřky na dostřel.
43:12
Jongeun Kim oslabuje svůj tým na 5 minut! Již druhá žlutá karta pro Koreu v zápase.
42:00
Jakmile se hraje v plném počtu, bojuje se o území. Přeci jen jsou mírně aktivnější Němky, ale proti postavené obraně se neumí prosadit do brankoviště.
40:08
Korea v plném počtu.
39:40
Teschkeová se dostala ke střele, ale Sooji Jang nemusela zasahovat.
39:00
Korejky se v deseti výborně brání.
38:10
Lee za svůj přestupek vidí zelenou kartu a Německo si zahraje další dvouminutovou přesilovku.
36:19
Dobrá šance Korejek! Nejprve pálila Cheon, vzápětí dorážela Bomi Kim, ale dosud hodně se nudící Reynoldsová Německo výrazně podržela!
34:00
Stále žádná změna. Mnoho střídání, ale ani jedna strana nedokáže najít recept na překonání obrany soupeře.
32:00
Jak skončila druhá čtvrtina, tak začala třetí. Vyrovnaná hra, boj o území, žádné šance. Vůbec bych se nedivil, kdyby v tomto zápase nakonec gól nepadl.
30:01
Začátek 3. čtvrtiny.
30:00
Konec 2. čtvrtiny.
29:20
Tím pádem ale míček často mění majitele a bojuje se o území.
28:00
Korejkám ubráněné dlouhé oslabení výrazně pomohlo. Se získaným sebevědomím vyrovnaly hru.
26:00
Na hřišti se bojuje o pozice.
23:08
Korea v plném počtu. Krizovou chvíli přestála.
22:49
Roli zakončovatelky tentokrát měla Stapenhorstová, ale minula cíl.
22:43
Avšak Korejky si nepočínaly podle pravidel a je tu další trestný roh.
22:43
Poslaly na něj speciální tým, ale Müllerová nedokázala prostřelit hradbu těl.
22:38
Až na konci pětiminutové přesilovky, během které dosud nevystřelily na branku, získaly Němky trestný roh.
20:40
Evropanky se nemůžou prosadit proti korejským zákopům.
19:00
Německo samozřejmě v přesilovce tlačí. Maversová však také neseřídila mířidla.
18:02
Ani Němky však svůj první trestný roh neproměnily. Krugerová netrefila branku.
17:57
Ale ne na dlouho, Seo faulovala poblíž brankoviště, dostává žlutou kartu a Německo bude hrát 5minutovou přesilovku! Navíc je tu trestný roh!
15:56
Korejky velmi dobře bránily a celé dvě minuty nepustily soupeřky do nějaké šance, natož střelecké možnosti. An zpátky ve hře, Korea v plném počtu.
15:01
Začátek 2. čtvrtiny.
15:00
Konec 1. čtvrtiny.
14:55
Německo se však dosud nedostalo do šance a bude dohrávat přesilovku ve druhé čtvrtině.
13:56
Provinění na straně hostů. An dostává zelenou kartu, přesilovka pro Němky.
11:43
Korejky však velkou příležitost nevyužily. H. Jang trefila jednu z německých hráček naskládaných před brankou.
8:50
S. Park ukončila obléhání střelou z dobré pozice, ale netrefila zařízení.
7:55
Lorenzová dostává zelenou kartu a Korejky čeká dvouminutová přesilovka.
5:29
Hráčky Koreje si sice připravily první útočnou akci zápasu, ale od té doby se hlavně brání. Nyní se dostřelecké ozice dostala Haukeová, ani ona neuspěla. S. Jang zatím chytá dobře.
3:42
Evropanky pokračují v tlaku, ale ani Altenburgová se neprosadila.
2:45
První zakončený útok také na straně Německa. Střílela Oldhaferová.
2:40
V tomto čase dochází k prvnímu střídání v zápase. V pozemním hokeji se střídá podle zápasových situací (útok, obrana, speciální týmy do přesilovky apod.), takže změn v sestavě je během celého zápasu mnoho.
0:17
Korejky ihned vyrazily do útoku a první střelu si připsala Cheon. Reynoldsovou nepřekvapila.
Utkání začalo.
Němky nastupují v bíločerné kombinaci, Korejky v červených dresech.
Úvodní sestavy

Německo
Reynoldsová – Lorenzová, Oruzová, Müllerová-Wielandová (C), Müllerová – Schröderová, Teschkeová, Haukeová – Stapenhorstová, Altenburgová, Oldhaferová
Náhradnice: Schützeová, Krugerová, Pieperová, Maversová, Sprinková

Korea
Jang S. – Seo, Jang H., Park K. – An, Han, Kim M., Hong – Kim J., Cheon, Lee
Náhradnice: Park S., Park M., Cho, Kim B., Baek

Joubertová, Seymourová, Delforgeová, Roachová
Korea

Korejský ženský tým prožil svá nejlepší léta koncem 80. a v 90. letech, kdy získal dvě stříbrné olympijské medaile a bronz z MS. Jsou dlouhodobě nejsilnější zemí v Asii, ale na mezinárodní scéně se v poslední době umisťují kolem 8. místa. Kvalifikovaly se jako vítězky Asijských her 2014.
V Riu se jim ale zatím vůbec nedaří. Novému Zélandu podlehly 1:4, Nizozemsku 0:4. Jsou tak dosud bez bodu v tabulce skupiny A na 5. místě.
Německo

Německý ženský tým dlouhodobě patří k nejlepším v Evropě. Ze 12 dosud odehraných ME mají 11 medailí. Jsou olympijskými vítězkami z Atén 2004, od té doby však byly na OH nejlépe čtvrté. Kvalifikovaly se na základě výsledků ve Světové lize 2014/15.
V Riu mají za sebou 2 zápasy. Nejprve remizovaly s Čínou 1:1, poté porazily Nový Zéland 2:1. Ve skupině A jim patří 3. místo se 4 body.
Vítám všechny příznivce pozemního hokeje. Dnes se odehrává kompletní třetí kolo zápasů v základních skupinách ženského turnaje, které již může hodně napovědět ohledně šancí na postup do play off a pozic v něm. Od 17:30 se ve skupině A střetnou hráčky Německa a Jižní Koreje. Zápas, který může být hodně vyrovnaný, ač tomu dosavadní průběh turnaje nenapovídá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:30.