OH - Stolní tenis - Dvouhra (ženy) – 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   01:30

Dvouhra (ženy) – 2. kolo

01:30 2. kolo
CZE  I. Vacenovská

Máme za sebou první várku zápasů 2. kola ženského turnaje ve stolním tenisu. Bohužel s hrami se už rozloučila i poslední česká zástupkyně, Iveta Vacenovská totiž podlehla Ukrajince Bilenkové jednoznačně 0:4 na sety. Děkuji Vám za pozornost, ale v neděli odpoledne se tu u Olympiády opět sejdeme. Na počtenou!

Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU) 1:4
Skončil i poslední zápas dnešního dne. Sofia Polcanová trochu překvapivě nestačila na Australanku Jian Fang Layovou, které podlehla 2:4 na sety. 21letá Rakušanka tak v Riu dohrála.
Ani druhá polská reprezentantka ve druhém kole neuspěla. Rumunka Daniela Monteirová Dodeanová porazila Li Qian hladce 4:1 na sety. Poslední sadu Rumunka získala poměrem 11:9.
Matilda Ekholmová je další hráčkou, která postupuje do třetího kola. Yue Wuovou zdolala 4:2 na sety.
Ekholmová hraje s Wuovou 10:10 v šestém setu. Pokud ho Švédka získá, postoupí.
Matilda Ekholmová vede nad Wuovou 3:2 a je získaný set od postupu.
Průběžné výsledky rozehraných zápasů:
Matilda Ekholmová (SWE) – Yue Wuová (USA) 2:2 – 2:0
Sofia Polcanová (AUT) – Jian Fang Layová (AUS) 0:2 – 0:0
Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU) 0:3 – 0:1
A opravdu. Layová získala také druhý set.
Sofia Polcanová čelí třem setbolům Jian Fang Layové. Australanka směřuje za vedením 0:2.
Ten už Rumunka využila a vede 3:0 na sety.
Li Qian už odvrátila dva setboly. Monteirové Dodeanové zbývá poslední.
Yue Wuová srovnává duel s Ekholmovou na 2:2. Švédku přehrála ve čtvrtém setu 11:5.
Monteirová Dodeanová má v duelu s Li Qian setboly na 3:0.
Yue Wuová rozjela třetí sadu proti Ekholmové výborně. Vede v ní 3:8.
Georgina Potaová postupuje do třetího kola! Maďarka zvítězila nad Kanaďankou Mo Zhangovou 11:5 v páté sadě a celkově 4:1 na sety.
Jian Fang Layová vstoupila lépe do zápasu se Sofií Polcanovou. První sadu získala výsledkem 11:8.
Georgina Potaová směřuje k postupu. Maďarská stolní tenistka vede 6:0 v pátém setu.
Matilda Ekholmová otáčí zápas s Wuovou, Po vítězství 11:8 ve třetím setu vede Švédka 2:1.
Monteirová Dodeanová urvala také druhou sadu proti Li Qian. Polka s čínskými kořeny prohrává 0:2.
Zahájen byl konečně i duel Polcanová – Layová. Australanka se v úvodu dostala do vedení 0:2.
Hned první 31letá Maďarka využívá a vede 3:1 na sety.
Georgina Potaová otáčí čtvrtý set se Zhangovou. Za stavu 10:8 má k dispozici dva setboly!
Ekholmová – Wuová 1:1 – 4:4
Li Qian – Daniela Monteirová Dodeanová 0:1 – 7:9
Mo Zhangová nic nevzdává. Ve čtvrtém setu vede nad svou maďarskou soupeřkou 6:4.
Čekáme na start posledního zápasu dnešního programu. Rakušanka s moldavskými kořeny, Sofia Polcanová, se utká s Jian Fang Layovou. Ta reprezentuje Austrálii.
Na 1:1 srovnala Švédka Matilda Ekholmová, jenž zvítězila ve druhé sadě nad Yue Wuovou 11:8.
Georgina Potaová přehrála Mo Zhangovou, která reprezentuje Kanadu, ve třetím setu 11:5 a jde do vedení 2:1.
A je hotovo! Zástupkyně severokorejského ping-pongu vítězí ve čtvrté sadě 11:6 a hladce postupuje do třetího kola.
Kim Song I má čtyři mečboly!
Kim Song I bojuje o ukončení zápasu. Grzybowská-Francová s ní prohrává 0:3 na sety a 6:8 ve čtvrté sadě.
Ten využila a nad Li Qian tak vede 1:0 na sety.
Rumunka Monteirová Dodeanová v prvním setu za stavu 10:9 setbol.
Ještě jednou k porážce Ivety Vacenovské. Ta jen podtrhla černý den českého stolního tenisu. Turnaj totiž opustili všichni naši zástupci.
Mo Zhangová srovnává zápas s Maďarkou Potaovou na 1:1! Vyrovnaný druhý set vyhrála 12:10.
Yue Wuová se ujímá v zápase proti Matildě Ekholmové vedení. První sadu získala výsledkem 11:9.
Kim Song I vyhrává třetí set 11:6 a celkově vede nad Polkou 3:0.
Yue Wuová má v duelu s Ekholmovou setbol.
Právě byl zahájen také zápas mezi Polsko reprezentující Li Qian a Danielou Monteirovou Dodeanovou z Rumunska.
Kim Song I vede nad Grzybowskou-Francovou 9:3 ve třetím setu. Kim Čong-un zatím může být spokojený.
Začaly nám už také dva zápasy programu od 2:15. Georgina Potaová získala úvodní sadu s Mo Zhangovou 11:7 a Švédka Matilda Ekholmová hraje s Američankou Yue Wuovou 6:6.
Také Lily Zhangová vyhrála nad Šao 4:0 na sety. Zápasy druhého kola jsou zatím jednoznačné.
Sedmý mečbol už Taťana Bilenková využívá. Poslední úder Vacenovské se nevešel na vymezené území! Bilenková vítězí hladce, 4:0 na sety.
Iveta musí o každý míč tvrdě bojovat, ale odvrátila také šestý mečbol!
Vacenovská však bojuje jako lvice! Srovnává na 14:14.
A teď zase mečbol Bilenkové!
Česká hráčka zase hrála mimo stůl – 13:13.
Třetí setbol Ivety!
Ani druhý setbol Vacenovská nevyužila. Reklamuje, že míček škrtl hranu stolu, ale rozhodčí jsou jiného názoru – 12:12.
Vacenovská se pěti míčky v řadě dostala na setbol! Bohužel se v rozhodující chvíli vyhodila.
I ten je odvrácen. Skvěle!
A už je to jen 10:9. Vacenovská čelí poslednímu setbolu.
I druhý na podání soupeřky odvrací! Bojuj Iveto!
Iveta Vacenovská už musí odvracet setboly. U prvního se jí to povedlo – 7:10.
Severokorejka Kim Song I zvítězila v první sadě nad Polkou Grzybowskou-Francovou 11:9.
Elizabeta Samarová postupuje do 3. kola. Přes domácí Guiovou se dostala bez ztráty setu.
Iveta snížila ve výměně po svém servisu a vzápětí uhrála míček také po podání soupeřky, kdy si si připravila pozici pro útok. Koriguje na 5:7 a Ukrajinka si vzala time-out.
Iveta zabojovala. S přispěním prasátka snížila na 3:5.
Vacenovská opět neprorazila obranu soupeřky a vyhazuje se. 1:5.
Taťana Bilenková hraje výtečně. Vacenovské téměř vše vrací a vstoupila lépe i do čtvrté sady. Vede 3:1.
Američanka Lily Zhank získala třetí set proti Portugalsko reprezentující Jieni Šao. Vede už 3:0.
Zahájen byl duel Kim Song I – Katarzyna Grzybowská-Francová.
Taťana Bilenková si už dělá s Vacenovskou, co chce. Třetí sadu vyhrála 11:3. Vypadá to, že po dnešku vypadnou všichni čeští stolní tenisté...
Elizabeta Samarová – Lin Guiová už 3:0 na sety. Lily Zhangová vede nad Jieni Šao 2:0 a 9:7 ve třetí sadě.
S Ivetou Vacenovskou to nevypadá vůbec dobře. Česká hráčka si neví s obranou soupeřky rady a často chybuje. Ve třetím setu prohrává 1:7. Poprvé bodovala až za stavu 0:6.
Bohužel! Iveta Vacenovská ztrácí také druhý set. Taťana Bilenková tedy vede 2:0!
Taťana Bilenková má proti české hráčce dva setboly.
Samarová vede 2:0 na sety. Druhou sadu dovedla do konce v poměru 11:9.
V hale je ale výborná atmosféra, kterou vytvářejí domácí fanoušci.
Elizabeta Samarová zatím přehrává domácí Lin Guiovou. Ve druhé sadě má za stavu 10:8 setboly.
Vacenovská vedla 6:4, ale Taťana Bilenková srovnala i kvůli chybám české hráčky.
Také druhý set duelu mezi Vacenovskou a Ukrajinkou je vyrovnaný. Stav 4:4.
Elizabeta Samarová vyhrála první set nad Brazilkou Guiovou 11:6.
Iveta Vacenovská bohužel první set prohrála 9:11. Rozhodující míček napálila do síťky.
Lily Zhangová vyhrála úvodní set poměrem 11:4.
Vacenovská a Bilenková se přetahují. Aktuálně platí stav 9:9.
Iveta hraje s Ukrajinkou 5:5. Rumunka Elizabeta Samarová vede 8:3 nad domácí Guiovou a Jieni Šao prohrává stejným skóre s Američankou Zhangovou.
Už běží i další dva zápasy ženského turnaje. Samarová hraje s domácí Lin Guiovou a Jieni Šao s Lily Zhangovou.
Iveta Vacenovská už zahájila utkání. Proti obranářce Bilenkové prohrává 2:3 v prvním setu.
Čekáme na zahájení zápasů 2. kola turnaje žen. V prvním bloku se představí i Iveta Vacenovská, která hraje s Ukrajinkou Bilenkovou. Kim Song I a Katarzyna Grzybowská-Francová budou muset čekat, než se dohraje jeden ze zápasů mužského turnaje.
Ve 2. kole budeme moci sledovat i českou jedničku Ivetu Vacenovskou. Ta ve svém úvodním zápase zdolala 4:0 na sety Ruanovou.
Program zápasů:

1:30
Elizabeta Samarová (ROU) – Lin Guiová (BRA)
Kim Song I (PRK) – Katarzyna Grzybowská-Francová (POL)
Taťana Bilenková (UKR) – Iveta Vacenovská (CZE)
Jieni Šao (POR) – Lily Zhangová (USA)

2:15
Georgina Potaová (HUN) – Mo Zhangová (CAN)
Matilda Ekholmová (SWE) – Yue Wuová (USA)
Sofia Polčanová (AUT) – Jian Fang Layová (AUS)
Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU)
Největšími favoritkami olympijského turnaje jsou Číňanky, které drží první tři místa na světovém rankingu. Liu Šiwen, Ding Ning i Žu Juling se ale do turnaje zapojí až ve 3. kole.
2. kolo je rozděleno na dva bloky zápasů. První se odehraje v noci, druhý pak v neděli od 18:30 našeho času.
Český stolní tenis bude mít v ženském turnaji hned dvě želízka v ohni. Na hry se probojovaly Iveta Vacenovská a Hana Matelová. Abychom je však mohly sledovat ve 2. kole, tak musejí nejprve zvládnout svůj úvodní zápas. Matelová si v 1. kole zahraje s Číňankou Žang Mo a Vacenovskou čeká Kolumbijka Lady Ruanová.
Vítám tu všechny příznivce olympijského sportu! Noc ze soboty na neděli českého času se nese také ve znamení stolního tenisu. Já se zaměřím na program zápasů 2. kola žen, z nichž se Vám budu snažit přinést to nejdůležitější. Startujeme v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:30.