OH - Vodní pólo (ženy) - Itálie - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   15:20

Itálie - Austrálie

Viděli jsme vyrovnaný zápas se vším všudy. Italky si sice vypracovaly dvoubrankový náskok, který ale dokázaly Australanky v průběhu druhé a třetí čtvrtiny stáhnout. Nerozhodný stav rozhodla až poslední minuta a rozdílná branka Bianconiové ve prospěch Itálie. Hodně smutná bude Southernová, která byla těsně před tím potrestána na dvacet sekund.
32
Utkání právě skončilo.
32
Tak to je smůla pro Australanky. Lincolnová-Smithová trefuje v závěru zápasu pouze tyčku.
32
Ale pozor. Italky budou dohrávat poslední vteřiny v oslabení.
32
Southernová bude zpytovat svědomí, poněvadž Italky početní výhodu využívají a padesát sekund před koncem je do vedení posílá Bianconiová.
32
Southernová dostává navíc dvacetisekundovou penalizaci a Italky reagují oddechovým časem.
31
Oba týmy se v závěru dopustily útočného faulu.
31
Pokus Garibottiové byl ale zablokován.
30
Dvě minuty před konce je ale nyní potrestána Beadsworthová.
30
Australanky ji využívají dokonale a střelou z centru se tentokrát prosazuje Websterová.
30
Aiellová ale dává svým vyloučením ještě australskému výběru šanci.
29
Australanky nyní skvěle vykombinovaly a ke střele z centru se dostala Lincolnová-Smithová, ale v důležitou chvíli selhala.
29
Na druhé straně si stejně počínala Wakefieldová proti Di Mariové.
28
Knoxová mohla rychle vyrovnat, ale její pokus zlikvidovala Gorlerová.
28
Tabaniová se prosazuje z centru a dostává Italky do vedení.
27
Z protiútoku zasahuje Gorlerová proti Bishopové.
27
Úspěšnou nebyla ani Bishopová, která netrefila vůbec italskou branku.
26
Aranciniová mohla být první úspěšnou střelkyní, ale trefila jen tyčku.
26
Radicchivá je první potrestanou hráčkou čtvrté čtvrtiny
26
Gólem nekončí ani střela Emmolové.
25
Na druhé straně nebyla úspěšná ani Aranciniová proti Gorlerové.
25
Jejich útok zakončila Bianconiová. Její pokus z velké vzdálenosti ale bez problému zneškodnila Wakefieldová.
25
Italky se na úvod poslední části ujaly míče.
25
Čtvrtá čtvrtina začala.
24
Třetí čtvrtina skončila.
24
Garibottiová se pokusila ještě v poslední vteřinách vrátit Italkám vedení, tentokrát se ale netrefila ze sedmi metrů.
24
Jejich vedení, ale nevydrželo dlouho a dalekonosnou střelou srovnává Garibottiová.
23
Minutu před koncem třetí čtvrtiny otáčí Australanky vývoj zápasu a poprvé v zápase je do vedení dostává Southernová.
23
Nedáš, dostaneš! Tak by se daly charakterizovat poslední vteřiny, protože hned z protiútoku se po pěkné kombinaci střelou z levé strany prosazuje Aranciniová.
22
A ke střele z velké vzdálenosti se dostala Di Mariová a při Australankách stálo štěstí, protože míč se od břevna odrazil před bránu.
21
Australanky se poté dopouštějí útočného faulu.
21
K další střele se o sedm sekund později dostala Aiellová, ale z bezprostřední blízkosti trefila pouze tyčku.
21
Tentokrát Italkám početní výhoda nevyšla a pokus Queirolové Wakefieldová likviduje.
20
Australanky navíc oslabuje opět Zagameová.
20
vyrovnat mohla Websterová, ale z dlouhé vzdálenosti trefila tyčku.
20
Současně se začátkem dvacáté minuty se dostávají Italky znovu do vedení zásluhou Garibottiové.
19
Také ony si ale vyzkouší přesilovku, poněvadž je vyloučena na druhé straně McGhieová.
19
Italky se znovu provinily proti pravidlům. Tentokrát je oslabuje Cottiová.
18
Southernová se prosazuje střelou z centru střelou o břevno. Tam už Gorlerová být nemohla.
18
Aiellová navíc dostává dvacetisekundový trest.
18
Gorlerová vytáhla parádně pravou ruku proti McGhieové.
17
Australanky se však vzápětí dokázaly ubránit italskému útoku.
17
Jejich útok ale končí střelou vedle.
17
Sprint k míči tentokrát vyhrály Australanky.
17
Třetí čtvrtina začala.
16
Konec druhé čtvrtiny.
16
Ke střele z centru se dostala Bucklingová, ale proti se opět vytáhla Gorlerová a ta tak drží italské vedení.
16
Arancinové se povedla krádež a Austrálie může ještě jednou zaútočit před koncem druhé čtvrtiny.
15
Na druhé straně byla ale střela Southernové zablokována.
15
Italky se pokusily o odpověď z dálky, Bianconiová ale trefuje pouze tyč.
14
Australanky ale dostaly možnost zahrávat penaltu. K ní se postavila Websterové a střelou k tyči snižuje 3:4.
14
Wakefieldová se ale nyní blýskla proti Frassinettiové. Její pokus z dálky dokázala vytěsnit konečky prstů.
13
Další útočný faul Australanek. O něj se postarala tentokrát Websterová.
12
Gabriottiová měla parádní prostor před sebou, ale nedokázala vyzrát na Wakefieldovou.
12
Australanky ale nyní oslabuje Southernová na dvacet vteřin.
12
Mc\ghieová raději nyní vzala vše na sebe a střelou z dálky, trefila břevno.
11
McGhieová se povedla krádež italského útoku, ale její práce rychle přišla v niveč, poněvadž Beadsworthová se dopustila útočného faulu.
11
Skóre se nemění ani po střele z centru. Gofersovou vychytala parádně Gorlerová.
10
Oba týmy se nyní dopustily útočného faulu. Ve druhé čtvrtině jsme zatím branku neviděli.
10
Stejně tak ale také i pokus Garibottiové.
10
O dalekonosnou střelu se pokusily také Australanky, ale jejich skončila mimo.
9
Střela Di Mariové byla nadějná, ale skončila na spojnici australské branky.
9
Italky zahajují druhou čtvrtinou prvním útokem.
9
Druhá čtvrtina začala.
8
První čtvrtina skončila.
8
deset vteřin před koncem vrací dvoubrankové vedení Italkám Pomeriová střelou z centru.
8
V poslední minutě snižuje ještě Knoxová a dotahuje Australanky na rozdíl jediné branky.
7
V závěru první čtvrtiny se daří Australankám konečně prostřelit Gorlerovou. Úspěšnou střelkyní se stává Bishopová.
6
Početní výhodu využívá Queirolová a Italky vedou už 3:0.
6
Gofersová se neprosadila z pravé strany a navíc dostává trest.
5
Australanky dostaly k dispozici rok, ale znovu pohořely na zatím výtečné Gorlerové v italské brance.
5
také ony si ale počínaly nedovoleně, navíc Frasinettiová dostává dvacetisekundový trest.
5
Australanky se navíc dopouští útočného faulu a dopředu mohou jít znovu Italky.
4
Krásnou diagonální střelou naopak zvyšuje vedení Italek Emmolová. Wakefieldová byla bez šance.
4
Tabaniová je zatím neprůstřelná. Teď ji střelou z dálky nepřekonala ani Lincoldová-Smithová.
3
Parádní zásah Tabaniové, která dokázal vyškrábnout střelu směřující do brány na břevno.
2
První úspěšný útok zakončuje Garibottiová, která dostala přihrávku na levou stranu a přesně k tyči se tentokrát nemýlila.
1
Do útoku se znovu dostaly i Italky. Pokus Bianconiové k tyči ale Yanitasová.
1
Na druhé straně si připsala první Yanitasová.
1
První australský útok zakončila Bucklingová, ale netrefila italskou branku.
Sestavy týmů:

Itálie

Gorlerová (Teaniová) – Garibottiová, Queirolová, Radicchiová, Aiellová, Di Mariová, Bianconiová, Emmolová, Pomeriová, Cottiová, Frassinettiová. Trenér: Fabio Conti.

Austrálie

Yanitasová (Wakefieldová) – Badsworthová, Bucklingová, Lincoldová-Smithová, Gofersová, Knoxová, Websterrová, McGhieová, Aranconiová, Southernová, Bishopová, Zagameová. Trenér: Greg McFadden.

Rozhodčí: Peter Molnar, Boris Margeta.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se znají ze světové ligy, kde svádějí vyrovnané zápasy. Potkaly se samozřejmě i před čtyřmi lety v Londýně, kde vyhrála Austrálie 10:8. Stejným poměrem skončilo i poslední měření sil před měsícem na turnaji v Maďarsku.
Oba celky vstoupily vítězně do olympijského turnaje. Australanky na úvod vysoko deklasovaly Rusky 14:4. Italky se postavily proti Brazilkám a také oni si nevedly vůbec špatně. Domácího pořadatele porazily 9:3.
Příjemné čtvrteční odpoledne. V brazilském Rio de Janeiro se pomalu rozjíždí šestý olympijský den, do kterého zasáhnou i vodní pólistky, kde ke druhému zápasu ve skupině nastoupí Itálie a Austrálie
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:20.