27. dubna 2022 • 14:36

Noví milionáři. Profesionální streameři vládnou internetu a rostou i na českém trhu

Autor: Esport Summit, David Randuška, jng
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z pohodlí domova vydělávají miliony. Své diváky provázejí populárními herními tituly, esportovými zápasy, nebo jen tak komunitu pozvou na pokec. Fanoušci jim jsou na oplátku ochotni posílat až desítky tisíc korun. Streameři vydělávají miliony a přitahují pozornost největších firem na světě. Používají přitom platformu Twitch.  V Česku publikuje přes 500 streamerů, mezi ty nejznámnější patří třeba Xnapy nebo Dev1.Zatímco na YouTube stále převažuje publikování videoobsahu a streamy jsou na síti spíše doplňkovým obsahem, platforma Twitch v roce 2009 vznikla právě za účelem živých streamů. A její popularita od té doby setrvale roste – v roce 2021 měla už skoro 150 milionů uživatelů, což je téměř o 50 milionů víc než v roce 2015. 

V tuzemsku vedle Xnapyho a Dev1 patří mezi nejžádanějšímu "zboží" na Twitchi Agraelus, Opat04, Herdyn anebo univerzální streameři jako FattyPillow.

Fenomén streamingu na Esport Summitu

Zdaleka nejpopulárnějším obsahem celosvětově na streamech jsou počítačové hry. Raketově narostla obliba profesionálních či amatérských hráčů. I ti pak za streamování svých zápasů nebo tréninků inkasují i milionové sumy.

Tento fenomén bude podstatnou součástí Esport Summitu, který se tento týden koná v Praze. Společně se zástupci největších herních studií proberou trendy gamingu a esportu i lukrativní byznys, který stále více přitahuje největší světové firmy. Vedle toho se dostane i na úskalí streamovací platformy Twitch.

Vstupenky a všechny informace o esport-gamingovém summitu v Praze najdete na ​​esportsummit.cz.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud