5. října 2014 • 18:56

Lafata si nevěřil, tak jsem vzal penaltu na sebe, prozradil Dočkal

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Na penaltu původně jít neměl, míč chtěl předat Davidu Lafatovi. Když ale nejlepší střelec Sparty kvůli zahozenému pokutovému kopu před týdnem v derby odmítl, vzal Bořek Dočkal zodpovědnost na sebe a rozhodl o těsné výhře 1:0 nad svým bývalým klubem Libercem. A zrovna v utkání, na kterém se byl poprvé podívat jeho malý syn."Šel jsem za Davidem, ať to kopne, protože si myslím, že když je to takový střelec a má za sebou spoustu penalt, tak není důvod, abychom kvůli jedné nepovedené hned měnili exekutora," řekl Dočkal novinářům po utkání desátého ligového kola. "Moc se mu ale nechtělo, asi si nevěřil, tak jsme to vzal na sebe," přidal český reprezentant.

Sparta - Liberec: Gól Bořka Dočkala
Video se připravuje ...

Lafatovo rozhodnutí chápal. "Není to nic příjemného, když víte, že před týdnem jste nedal a teď vidíte, že to je zápas o jednom gólu a je třeba proměnit," uvedl Dočkal. "Od Davida to bylo fér a profesionální, že když se necítil stoprocentně, tak to nechal někomu jinému," prohlásil sparťanský záložník, jenž dal v 75. minutě z penalty nařízené za ruku obránce Lukáše Pokorného druhý gól v sezoně.

Hosté se nicméně zlobili na sudího, že pokutový kop odpískali chybně. „Přijeli jsme do Prahy s jasným konceptem, který se nám dařilo dodržovat. Bohužel pak přišla penaltová situace, která se podle mě neměla pískat,“ posteskl si trenér Slovanu Samuel Slovák.

„Ruku jsem si sám nastřelil. Taková se podle pravidel nepíská,“ vysvětlil společný pocit křivdy Pokorný. „Míč mi jen škrtnul prst. Nevím, jestli to pan rozhodčí viděl tak přesně, ale co vím, tak podle pravidel, když si ruku nastřelím sám, penalta by se pískat neměla. Nebýt toho, tak jsem přesvědčený, že bod si odvezeme.“

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:0
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Costova šance
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Šance Davida Lafaty
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Šance Davida Pavelky
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Šance Bořka Dočkala
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Šance Pavla Kadeřábka
Video se připravuje ...

Sparta - Liberec: Šance Konatého
Video se připravuje ...

Sparťanská radost po vstřeleném gólu Dočkala.
Sparťanská radost po vstřeleném gólu Dočkala.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud