CELÝ SESTŘIH: Slovácko v divokém duelu porazilo Bohemians 2:1

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli v 16. kole doma se Slováckem 1:2, sérii bez ligového vítězství si prodloužili na šest zápasů a podzimní část nejvyšší soutěže tak zakončí jen s dvoubodovým náskokem od sestupového pásma. Naopak hosté poskočili na sedmé místo. Za Slovácko se prosadili Došek s Břečkou, domácím zařídil průběžné vyrovnání Jakub Rada. Kapitán "klokanů" Jindřišek nedal za stavu 1:1 penaltu.Utkání jsme sledovali v přímém přenosu na iSport.cz

Slovácko oproti očekávání nastoupilo v základu i s útočníkem Doškem, který měl problémy se zády. Kvůli nim vynechal poslední dva zápasy a hosté je bez svého nejlepšího střelce prohráli. A byl to právě Došek, kdo otevřel skóre. V osmé minutě se prosadil hlavou a s jedenácti góly se osamostatnil v čele tabulky střelců. Druhý Lafata ze Sparty zaostává o jeden zásah a má nedělní zápas v Jihlavě k dobru.

Vedení hostům vydrželo dvě minuty. Mosquerovu hlavičku ještě dokázal brankář Heča vyrazit na tyč, ale Rada pohotově dorazil. O pár okamžiků mohli Bohemians dokonat obrat, když rozhodčí po faulu Košúta na Moravce nařídil penaltu. Jindřiška ale vychytal Heča a domácí záložník tak na pátý pokus přišel o stoprocentní bilanci z pokutových kopů v sezoně.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Slovácko 1:2

Fotbal nahoru dolů pokračoval a blízko vedoucího gólu bylo i Slovácko, jenže Trávník po individuální akci trefil místo prázdné brány záda padajícího obránce. Deset minut poté neuspěl sám před Švengerem ani Kerbr a poločas zakončila strkanice Švengera s Šumulikoskim.

Po přestávce už se v Ďolíčku hrálo opatrněji, hosté ale postupně převzali aktivitu. Odměny se dočkali v 67. minutě, kdy po rohu na bližší tyči hlavičkoval Břečka a mohl se radovat z premiérové ligové trefy. Třetí branku málem přidal za chvíli Došek, ale Švengera zblízka hlavou nepřekonal.

Slovácko si nakonec i přes závěrečný tlak domácích připsalo teprve druhou výhru v posledních osmi ligových zápasech a přezimuje v horní polovině tabulky. Naopak Bohemians patří 13. místo a vážně se namočili do boje o záchranu.

Bohemians 1905 - Slovácko: Gól Libora Doška na 0:1

Bohemians 1905 - Slovácko: Gól Jakuba Rady na 1:1

Bohemians 1905 - Slovácko: Gól Tomáše Břečky na 1:2

BOH-SLO Potyčka Milana Švengera s Veličem Šumulikoským

Bohemians 1905 - Slovácko: Hostující Trávník trefil v prázdné bráně jen záda obránce

Bohemians 1905 - Slovácko: Neproměněná penalta domácího Jindřiška

16. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 10. J. Rada - 8. Došek, 67. Břečka. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Urban. ŽK: Švenger, Šírl - Šumulikoski, Košút, Trávník, Kalouda. Diváci: 3565.

Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (87. Šmíd), Jindřišek, J. Rada, Mosquera (65. Bartek) - Bratanovič (60. Nerad), Mikuš. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Břečka, Košút - Diviš, Šumulikoski, Trávník (90. R. Mezlík), Kalouda (78. Havlík) - Kerbr (88. Hlúpik), Došek. Trenér: Habanec.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41