Mizerný podzim odnesl trenér. V Liberci skončil Samuel Slovák | iSport.cz
2. prosince 2014 • 14:22

Mizerný podzim odnesl trenér. V Liberci skončil Samuel Slovák

Autor: hp, ČTK
Odvolaný trenér Slovanu Liberec Samuel Slovák
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bídný podzim odstřelil libereckého kouče Samuela Slováka! „Dnes, po vzájemné dohodě s vedením klubu, odstoupil z funkce,“ sdělil tiskový mluvčí Liberce Lukáš Váňa. Spolu se Samuelem Slovákem ve Slovanu končí i asistent Jozef Valachovič. O novém složení realizačního týmu bude vedení klubu jednat v následujících dnech.U Nisy od rána jednalo pětičlenné představenstvo klubu. A závěr se dal předpokládat. Po nejhorším podzimu v prvoligové historii Liberce Samuel Slovák skončil. Trojnásobný mistr přezimuje na předposledním sestupovém místě. Zimní přípravu Severočeši zahájí 5. ledna 2015 pod vedením nového realizačního týmu.

Slovák, který dříve působil v Liberci i jako hráč, v létě nahradil úspěšného trenéra Jaroslava Šilhavého. Na lavičce však vydržel jen pět a půl měsíce. Během podzimu totiž se Slovanem vyhrál jen dvě z 16 utkání, v dalších devíti uhrál remízu a Liberec tak přezimuje poprvé v historii na sestupové 15. příčce.

Dnes proto zasedlo vedení klubu a po jednání došlo k závěru, že nazrál čas na změnu v realizačním týmu. S tím Slovák již trochu počítal. "Nyní je čas na analýzu, co se nepovedlo, kde jsme dělali chyby a kde je příčina toho, že to nefunguje. Samozřejmě je možné, že já už u toho na jaře nebudu. Jsem trenér, takže jsem za výsledky odpovědný. Nejbližší dny ukážou. Budu akceptovat jakékoli rozhodnutí," řekl Slovák po sobotní prohře v Příbrami.

V minulých dnech také připustil vzhledem k nevydařenému podzimu možnost rezignace sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar, ve funkci ale zatím pokračuje.

Zatím není znám Slovákův nástupce, v kuloárech se však spekuluje o Vlastimilu Petrželovi, jenž momentálně vede druholigovou Vlašim. Zkušený kouč, který se byl podívat na posledním libereckém utkání, už Slovan vedl v letech 1992 až 1995.

Jde o pátou rošádu na trenérském postu v ligové sezoně. Kouče vedle Liberce v tomto ročníku vyměnili také v Plzni, Příbrami, Jihlavě a Hradci Králové.

 


Články odjinud


Články odjinud