Pět bodů za čtyři kola? Mistři z Plzně vyrovnali ANTIREKORD | iSport.cz
Karel Häring
16. srpna 2015 • 04:35

Pět bodů za čtyři kola? Mistři z Plzně vyrovnali ANTIREKORD

Autor: Karel Häring, iSport.cz
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Plzeň si sedla pořádná bída. Úřadující mistři se na startu sezony výsledkově trápí a za posledních pět let prožívají nejhorší odpich do nejvyšší soutěže. Na kontě mají pět bodů, dosavadním minimem Západočechů přitom bylo sedm bodíků. Viktorii se dokonce povedlo vyrovnat rekord, o který nestála. Její bodový počin z úvodních čtyř kol se zařadil k nejhorším startům obhájců titulu do nejvyšší soutěže.Před dvěma lety se Plzeň po čtyřech ligových rundách pyšnila bodovým maximem dvanácti bodů, v roce 2014 jich měla na kontě deset. V současnosti je to ale bída, tedy, co se týče bodového zisku. Herně to tak zle nevypadá, jenže to se do tabulky nepočítá. Na největšího rivala z Letné už ztrácí pět bodů, což po čtyřech kolech není zrovna málo.

 V minulosti už Viktorka pár bodových zatmění prožila a dokázala se zvednout. Jenže teď chybí v kabině Plzně pohoda. „Když se ser., tak se ser.,“ vystihl náladu po utkání v Teplicích obránce Jan Baránek. Tam Plzeň vedla jistě 2:0, jenže zápas ve tři body neproměnila. Severočeši urvali v úplném závěru bod a sebevědomí Viktorie dostalo další ránu.

Nejhorší vstupy obhájců titulu v české lize
Nejhorší vstupy obhájců titulu v české lize

Výsledkem je pět získaných bodů z dvanácti možných. Takovouhle vizitku měli na triku i ostravský Baník (2004) a Slavia (1996). Na takovouhle bídu nejsou ve Štruncových sadech zvyklí. A trenér Miroslav Koubek, který kvůli klopýtání může být brzy rovněž v ohrožení, pumpuje do týmu myšlenky, jak špatné období utnout.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Plzeň 2:2, Viktoria přišla o výhru v 90. minutě

„Nehrajeme to první den, kluci jsou zkušení a šli za vítězstvím. Potřebujeme odstranit některé zbytečnosti. Musíme být důslednější a nevypadávat z koncentrace,“ prohlásil po remíze s Teplicemi. „A taky asi potřebujeme zvýšit osobní disciplínu, tam jsou zřejmě deficity.“

Dokáže Plzeň naplnit slova trenéra a zvedne se? Hodně napovědět může i blížící se souboj s Vojvodinou o postup do skupiny Evropské ligy. Když Plzeň těžkou chvíli zvládne, může se vše obrátit k lepšímu.

 


Články odjinud


Články odjinud