13. září 2015 • 20:22

CELÝ SESTŘIH: Plzeň přejela Příbram 4:0, Limberský vstřelil dva góly

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně zvítězili v šestém kole první ligy v Příbrami jednoznačně 4:0. Dvakrát se trefil David Limberský, který v týdnu v opilosti boural, další góly přidali Slovák Michal Ďuriš a Jan Kovařík. Úřadující mistr tak vyhrál bez inkasované branky i čtvrtý soutěžní duel pod novým koučem Karlem Krejčím a stáhl náskok vedoucí Sparty Praha na tři body.

Vedení klubu Limberskému po jeho incidentu v noci ze středy na čtvrtek sebralo kapitánskou pásku, kterou si navlékl Procházka, ze základní sestavy ale reprezentační bek nevypadl a od začátku se snažil svůj zkrat aspoň trochu odčinit.

V desáté minutě se po chybě Hájovského dostal k míči a z podobné pozice, z jaké před týdnem přispěl vedoucím gólem k výhře reprezentace 2:1 v Lotyšsku, prostřelil brankáře Hrušku. Trefu oslavil tím, že předstíral, jak točí volantem.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:4

Příbram za nepříznivého stavu přidala, ale k větším šancím ji plzeňská obrana nepustila. Naopak po nevydařeném signálu domácích z přímého kopu vyrazili hosté do brejku a Kopicovi zkazil po jeho střele radost Hruška.

V 28. minutě už ale hostující záložník mohl slavit, když vyškolil jednoho z příbramských zadáků a předložil míč před branku Ďurišovi, který jej doklepl do sítě a navázal na dvě trefy z minulého kola s Olomoucí.

Příbram - Plzeň: Gól Davida Limberského na 0:1

Příbram - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 0:2

V 39. minutě mohl slovenský útočník přidat svůj druhý gól v zápase, jeho hlavičku po Kovaříkově přesném centru ale skvěle vyrazil Hruška. Domácí zahrozili až těsně před pauzou, kdy si těžký míč za obranu zpracoval Bednář, ovšem Kozáčika nepropálil.

Ďuriš hýřil aktivitou i po přestávce. V 51. minutě v těžké pozici mířil z voleje na dlouho nohu, vzápětí doklepl míč do sítě po Rajtoralově střele do tyče, ale kvůli ofsajdu branka neplatila. Pak si Ďuriš naskočil na centr z rohu a hlavou trefil tyč.

Příbram - Plzeň: Gól Jana Kovaříka na 0:3

Příbram - Plzeň: Gól Davida Limberského na 0:4

Na domácí branku se valil jeden útok za druhým a za chvíli pro změnu zkazil ofsajd radost z gólu Kovaříkovi. Z další šance už plzeňský záložník skóroval, když na bližší tyči usměrnil do sítě míč po Ďurišově přihrávce.

Plzeň dohrávala duel v exhibičním duchu. Agilního Ďuriše ještě vychytal Hruška, ale v 76. minutě už přišel čtvrtý gól. Limberského tečovaná střela zapadla obloukem do sítě a plzeňský bek se poprvé v ligové kariéře trefil dvakrát v jednom utkání. Pátou branku mohl přidat Petržela, ale Hrušku potřetí zachránila tyč.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:4 (0:2)

Branky: 10. a 76. Limberský, 28. Ďuriš, 61. Kovařík. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Vysloužil. ŽK: Pilík, Bednář, Divíšek - Kovařík.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský (66. Dosoudil), Zápotočný, Divíšek - Pilík, Hnaníček, Rezek, Barák (82. Januška), Hadaščok - Bednář (74. Rys). Trenér: Tobiáš.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský (83. Kučera), Vaněk - Kopic (69. Petržela), Hořava, Kovařík - Ďuriš (76. Holenda). Trenér: K. Krejčí.