Takhle ne! Proč sudí nedovolil Příbrami kulišárnu z rohu? | iSport.cz
iSport.cz
22. září 2015 • 04:25

Takhle ne! Proč sudí nedovolil Příbrami kulišárnu z rohu?

Autor: iSport.cz, Jan Malý
TOP VIDEA
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prohrávali už 0:3, tak chtěli soupeře alespoň nachytat na švestkách a trochu si spravit náladu. Fotbalisté Příbrami v neděli v Liberci zkoušeli slavnou „Otepkovu rohovou fintu“, nicméně tentokrát provedení hravých Středočechů pokulhávalo a sudí Karel Hrubeš jim dokonce výhodu standardní situace vzal.Ligová historie už pamatuje, že z toho padl gól. Slavná je branka Rudolfa Otepky v dresu Příbrami z dubna 2005 proti Spartě. O co jde? Jeden hráč si bere míč, že rozehraje roh, ovšem balonu se jen nepatrně dotkne a běží pryč. Přikluše spoluhráč, na nic nečeká, uzme míč a pádí k soupeřově brance. Protivník bývá zaskočený a je z toho nebezpečí.

Příbram - Mladá Boleslav: Kuriózní roh. Tlačilo se u něj 9 hráčů!

Jenže v neděli příbramští hráči tenhle signál neprovedli dobře. Míč k praporku dovedl záložník Josef Hnaníček a pak od něj odběhl. Přiřítil se Jiří Januška, který balon vzal, rozběhl se s ním a odcentroval.

Rozhodčí Karel Hrubeš však odpískal přestupek proti pravidlům a kop proti Příbrami. Situaci vyřešil podle všeho správně, protože Hnaníček sice dostrkal míč na místo nohou, zároveň na něj však sahal rukou. A právě rukou se Hnaníček podle opakovaného záběru dotýkal naposledy, nebylo vidět, že by do balonu jakkoliv štrejchnul, když od něj odbíhal. Hrubeš jeho počínání sledoval.

Jinak opravdu stačí, aby se hráč při rozehrávání standardní situace míče jen dotknul, a ten se pohnul. V tu chvíli je balon ve hře. Dříve pravidla říkala, že se míč musel otočit kolem svého obvodu, to už však nějakou dobu neplatí.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Proč Hrubeš správně neuznal příbramskou fintu?

Plzeň - Příbram: Vypečený signál a gól Tomáše Zápotočného na 1:2

Příbram - Mladá Boleslav: Kuriózní roh. Tlačilo se u něj 9 hráčů!

LIGA NARUBY: Příbramská bezva finta při rohu a gratulace Slavii

Strkanice mezi Petrželou a Rezkem skončila hlavičkou

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Příbram 3:0, Slovan stále neprohrál

 


Články odjinud


Články odjinud