26. září 2015 • 18:42

CELÝ SESTŘIH: Řezníček opět pálil! Brno zdolalo Duklu 2:1

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Útočník Brna Jakub Řezníček dvěma góly během jedenácti minut druhé půle otočil zápas 8. kola první fotbalové ligy s Duklou a výrazně tak přispěl k výhře 2:1. Zbrojovka v nejvyšší soutěži ukončila sérii osmi venkovních utkání bez vítězství. Pražané, kteří vedli po brance Tomáše Bergera z první půle, doma nebodovali poprvé od března.

V základní sestavě Dukly nastoupil i lotyšský reprezentační stoper Gorkšs, jehož příchod byl oficiálně dotažen teprve v pondělí.

K první střele se dostal v páté minutě brněnský kapitán Zavadil, ale Rada si s jeho pokusem nadvakrát poradil. Poté převzala iniciativu Dukla. V osmnácté minutě hostující Řezníček nepovedenou zpětnou přihrávkou vyslal do úniku Krmenčíka, kterého v šestnáctce na poslední chvíli odzbrojil vracející se Petr Buchta.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Brno 1:2

Ve 39. minutě Pražané ze své převahy vytěžili vedoucí gól. V první chvíli to vypadalo, že gólman Doležal zlikvidoval Bergerovu hlavičku ještě na čáře, ale hlavní rozhodčí Orel po domluvě od pomezního Hocka nakonec branku uznal. Ani opakovaný televizní záběr nebyl úplné průkazný. Berger tak sedmým gólem v sezoně dotáhl nejlepšího střelce soutěže Lafatu ze Sparty.

Brno začalo druhý poločas náporem a sevřelo Duklu na její polovině. Rada musel vyrazit Kerestešovu ránu z dálky. V 63. minutě už Zbrojovka vyrovnala. Kerestešův centr propadl až na zadní tyč k volnému Řezníčkovi a ten hlavou překonal Radu.

Vzápětí se Dukla mohla vrátit do vedení, ale Přikrylovu střelu vyrazil Doležal a dorážející Beauguel dostal míč do sítě z ofsajdového postavení. Francouzský útočník pak mohl skórovat regulérně, Doležal však jeho střelu pod břevno vyškrábnul na roh.

V 74. minutě Brňané skóre z přečíslení otočili. Škoda přiťukl míč Řezníčkovi, jenž se trefil přesně k tyči. Útočník hostující ze Sparty tak zopakoval dva zásahy z minulého utkání se Slováckem.

Domácí měli v závěru několik možností na vyrovnání, pokaždé je však zradilo nepřesné zakončení. Brno si tak připsalo první ligové vítězství na Julisce.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 1:2 (1:0)

Branky: 39. Berger - 63. a 74. Řezníček. Rozhodčí: Orel - Hock, Peřina. ŽK: Jakub Mareš - Lacko. Diváci: 1852.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Gorkšs, Štetina, Vrzal - Považanec (74. Jakub Mareš), Marek Hanousek, Daniel Tetour (82. Čajič) - Berger, Krmenčík (59. Beauguel), Přikryl. Trenér: Kozel.

Brno: Martin Doležal II. - R. Buchta, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Chrien (85. Malík), Lacko - Lutonský (90. Brigant), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (89. Moukanza). Trenér: Kotal.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47