CELÝ SESTŘIH: Boleslavi pomohla až penalta, z Dukly má bod

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Mladé Boleslavi v úvodním zápase 10. kola Synot ligy úplně nepotvrdili pověst nejútočnějšího mužstva soutěže, na Dukle prohrávali po gólu Čajiče ze 41. minuty 0:1, deset minut před koncem pak po smolné ruce ve vápně srovnal z penalty Lukáš Magera. Boleslav tak ukončila sérii tří výher v řadě a v tabulce zůstala na čtvrtém místě, Pražané jsou dál jedenáctí.

Boleslavští přijeli s vizitkou nejofenzivnějšího celku soutěže, hráči Dukly je však do blízkosti brankáře Rady nepouštěli. Úvod zápasu nabídl vyrovnanou a bojovnou partii bez větších šancí, pouze domácí Považanec, Mareš a Hanousek z dálky stříleli nepřesně.

Největší možnost Mladé Boleslavi měl až v závěru první půle Zahustel, který dostal hodně prostoru a postupoval sám na Radu, jenže ránu mu na poslední chvíli zblokoval Gorkšs. Dukla bleskově odpověděla a ve 40. minutě otevřela skóre. Po rychlé rozehrávce Krmenčík přiťukl míč Čajičovi a bosenský záložník se z hranice šestnáctky trefil k tyči.

Dukla - Mladá Boleslav: Gól Aldina Čajiče na 1:0

Středočeši byli po několika vteřinách druhého poločasu blízko vyrovnání, když tečovanou střelu Skaláka zastavilo břevno. Po hodině mohl rychlou akci Pražanů zakončit gólem Mareš, ale z první vypálil nad branku.

Boleslav si ani po příchodu střídajícího útočníka Baroše nedokázala vytvořit souvislý tlak a vypadalo to, že poprvé v sezoně nedá gól. V 80. minutě však obrana Dukly udělala dvě velké chyby. Rada chybně vyboxoval míč a Štetina ve vápně zahrál rukou. Nařízenou penaltu pak suverénně proměnil Magera a připsal si sedmý ligový gól v sezoně.

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky:
40. Čajič - 80. Magera z pen. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Hrabovský. ŽK: Gorkšs - Magera, Bořil. Diváci: 1353.
Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Čajič, Považanec - Berger (85. Daniel Tetour), Krmenčík (90.+1 Jeřábek), Jakub Mareš (76. Jurendič). Trenér: Kozel.
M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Vraštil, Fleišman - J. Rada, Ščuk (69. Malpon) - Zahustel (58. Baroš), Čermák (64. Chramosta), Skalák - Magera. Trenér: K. Jarolím.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47