22. listopadu 2015 • 16:55

CELÝ SESTŘIH: Sparta přišla o prvenství. V Liberci prohrála 0:1

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce porazili ve 14. ligovém kole Spartu 1:0 brankou Konžana Dzona Delarge ze 64. minuty. Letenští neuspěli ve čtvrtém venkovním soutěžním duelu po sobě a přišli o první místo v tabulce, které drželi od třetího kola. Na vedoucí Plzeň ztrácejí tři body. Čtvrtý Liberec neprohrál se Spartou doma počtvrté za sebou a přiblížil se k Letenským na rozdíl tří bodů.

Liberci chyběli hráči hostující ze Sparty i několik marodů a trenér Trpišovský tak musel "slepovat" sestavu. Do branky se místo Koubka postavil Hladký, v záloze si odbyl ligovou premiéru devatenáctiletý Machuča, na stoperu musel hrát Mudra a poprvé od šestého kola se v lize představil Delarge . Také Sparta udělala několik změn. Po delší nastoupila v rozestavení s třemi obránci, na trávník se vrátil uzdravený Frýdek, jen na lavičce začal Matějovský a Krejčí nebyl ani na střídačce.

Na hře Liberce byly absence patrné a Letenští měli navrch. Už ve druhé minutě přiťukl Fatai Marečkovi a Hladký poprvé podržel svůj tým, když křížnou střelu vykopl. Na druhé straně hlavičkoval Bakoš do Bičíka .

Liberec - Sparta: Delargova paráda! Volej do šibenice na 1:0

Domácí v úvodu dělali chyby v obraně a v jedenácté minutě se po jedné z nich dostal ke střele Lafata , mířil však těsně nad. V 21. minutě šli hosté dva na jednoho, Frýdek přiťukl doleva Hybšovi, ale Hladký proti němu vyběhl a velkou šanci zneškodnil. Liberec se spoléhal na brejky, ale žádný nezakončil a nebezpečná tak byla spíš Machučova střela vedle.

I po přestávce pokračovala Sparta v tlaku. Dvakrát se na levé straně ocitl volný Hybš, ale pokaždé zakončení prováhal. Slovan se postupně vymanil z tlaku a v 64. minutě nečekaně udeřil. Bartošák našel centrem ve vápně Delarge a ten se ukázkovým volejem trefil milimetrově do horního rohu. Skóroval poprvé od červencového předkola Evropské ligy.

Slovan po gólu ožil a za chvíli pálil těsně vedle Machuča. Sparta se však poměrně brzy oklepala a začala závěrečný tlak. Deset minut před koncem se Letenští marně dožadovali penalty po zákroku na Lafatu a víc už v hektickém závěru i prodlouženém nastavení nezvládli.

14. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branka: 64. Delarge. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Kubr - Příhoda, Marek. ŽK: Bakoš, Machuča, Rabušic, Bartošák - Hybš, Dočkal , Frýdek.

Liberec: Hladký - Coufal, Mudra, Pokorný, Bartošák - Machuča, Pavelka - Delarge (90. Kerbr), Bakoš (86. Soungole), Josef Šural - Rabušic (90.+2 Luckassen). Trenér: Trpišovský.

Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Costa - Mareček (83. Juliš), Jiráček (75. Matějovský), Dočkal, Frýdek, Hybš (70. Breznaník) - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Liberec - Sparta: Porážka naštvala Ščasného. Kouč Sparty zuřil

Liberec - Sparta: Fatai v úniku, Hladký mu míč sebral

Liberec - Sparta: Těsně mimo. Machuča mohl přidat druhý gól Liberce

Liberec - Sparta: Rychlík Pavelka zastavil Lafatův brejk

Liberec - Sparta: Coufal pálil z voleje, bránu netrefil

Liberec - Sparta: Hop. Costa vyskočil na Rabušice