CELÝ SESTŘIH: Malé derby ovládli Bohemians, Duklu skolil Krch | iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Malé derby ovládli Bohemians, Duklu skolil Krch

0
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Kladno - České Budějovice: Bitka! Na Kladně se to servalo

Fotbalisté Bohemians 1905 v 18. ligovém kole doma porazili Duklu 1:0 a prodloužili sérii bez porážky na sedm zápasů. Malé pražské derby v 68. minutě rozhodl obránce Daniel Krch.

Bohemians vyhráli předchozí tři domácí zápasy a i proti Dukle začali aktivně. Mosquerův pokus skončil nad brankou dejvického týmu, kterou místo indisponovaného Rady opět hájila zimní posila Hroššo. Mimo jeho tyče střílel také Acosta.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Dukla Praha 1:0

První těžší zákrok si ale ve 12. minutě připsal domácí gólman Zlámal proti Breznaníkově ráně z přímém kopu. Branku "Klokanů" pak po individuální akci těsně minul Néstor . Bohemians odpověděli šancí Schicka, jenž z otočky trefil boční síť. Skóre neotevřel ani těsně před pauzou Berger. Útočník Dukly v rozhodující chvíli podklouzl a Zlámala už v leže nepřekonal.

Druhý poločas začal nepřesnou střelou domácí Švec, jeho spoluhráč Acosta pak minul ještě z lepší pozice v pokutovém území a Schickova gólová hlavička nebyla uznána pro ofsajd. Zelenobílí stupňovali tlak a Dukla se bránila ze všech sil. Schickův pokus z úhlu vyrazil Hroššo na roh, tečovaná Šmídova střela o kousek minula tyčku.

V 68. minutě už Bohemians velkou převahu využili. Čögley povedeným centrem z pravé strany našel před brankou úplně volného Krcha, který nadvakrát dostal míč do sítě.

Domácí v závěru náskok kontrolovali a Duklu do své šestnáctky moc nepouštěli. Výjimkou byla jen Vašíčkova hlavička nad břevno. Bohemians tak v Ďolíčku zvítězili počtvrté za sebou, zatímco hosté v lize prodloužili čekání na venkovní výhru na třináct duelů.

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka:
68. Krch. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kotík. ŽK: Šmíd - Miloševič, Berger. Diváci: 4872.
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta (69. Bartek), Hubínek, Jirásek (80. Lulič), Mosquera - Schick (88. Akulinin). Trenér: Pivarník.
Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec (84. Smejkal), Néstor (75. Daniel Tetour) - Berger (70. Mareš), Vašíček , Breznaník. Trenér: Kozel.

Bohemians - Dukla: Gól! Daniel Krch nadvakrát dotlačil míč do sítě

Bohemians - Dukla: Vašíček hlavičkoval nad bránu

Bohemians - Dukla: Schickův gól neplatil kvůli ofsajdu

Bohemians - Dukla: Berger selhal v obrovské šanci