Pokuta v Plzni po debaklu! Hráči bez prémií za titul, ztratí miliony | iSport.cz
15. května 2016 • 11:36

Pokuta v Plzni po debaklu! Hráči bez prémií za titul, ztratí miliony

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
NOVÁ GENERACE (3. díl): Zásadní sonda. Jde český fotbal zase nahoru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalové Plzně udělilo hráčům za sobotní debakl 0:5 na Slavii pokutu rovnající se vyplacené prémii za titul. Tým přijde o několik milionů. "Je třeba se omluvit všem fanouškům Plzně, především pak těm, kteří tento zápas museli vidět na vlastní oči přímo v Eden Areně," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek v prohlášení na oficiálních stránkách klubu.Plzeň v 27. kole oslavila obhajobu titulu a šestnáctým ligovým vítězstvím za sebou překonala historický rekord soutěže, poslední tři kola ale prohrála. V Mladé Boleslavi 0:2, s Jabloncem 1:2 a na Slavii 0:5.

"Nechci snižovat výjimečnou sezonu, o kterou se především hráči zasloužili. Jejich výkony do 27. kola byly skvělé stejně jako šestnáctizápasová vítězná série. O to více se však nechci smířit s tím, jak jsme v závěru ročníku tento triumf pošlapali a zanechali na jinak krásné sezoně velmi hořkou pachuť," prohlásil Šádek. 

Plzeň na Slavii utrpěla nejtěžší prohru od dubna 2006, kdy podlehla 0:6 Ostravě. "Hráčům jsem ihned po zápasu v kabině sdělil, že jim bude udělena pokuta rovnající se již vyplacené týmové prémii za zisk titulu. V součtu tak tým přijde o několik milionů korun," řekl Šádek. 

Poté přijdou další kroky. "Po návratu hráčů do přípravy budou následovat individuální pohovory směrem k tomu, jak chtějí prezentovat a hájit jméno Viktorie Plzeň. Pokud někdo z hráčů necítí odpovědnost vůči jménu klubu, jeho pozici na fotbalové mapě Česka a především pak vůči skvělým fanouškům, nemá v kádru Viktorie co dělat," řekl Šádek. 

"V návaznosti na přijatá opatření se bude závěrem sezony v nejbližších dnech zabývat nejvyšší vedení klubu v čele s majitelem (Tomášem Paclíkem), aby projednalo možné další kroky," doplnil Šádek. 

Problém nebyl ve fyzické kondici, řekl Šádek

Sobotní ostudný výkon ho mrzí hlavně kvůli fanouškům. Západočeši měli nejvyšší návštěvnost v lize s průměrem 10 620 diváků na utkání. "Přestože je každá porážka bolestná, po zápasech v Mladé Boleslavi i doma s Jabloncem jsme se mohli přes nulový bodový zisk podívat našim fanouškům do očí. Výkon i výsledek v Edenu ale byly nedůstojné Viktorii, nedůstojné úřadujícím šampionům. Především však byly políčkem fanouškům, kteří ještě dva týdny zpět mohli být na tým hrdí," uvedl Šádek. 

Plzeň na Slavii vytočila své fanoušky! Podraz, trapas a výkon na blití, psali. Čtěte ZDE>>>

Připustil, že se na týmu podepsaly středeční oslavy převzetí mistrovského poháru. "Je otázkou pro vedení klubu, zda do budoucna neplánovat jakékoliv oficiální akce v jiných termínech a s jiným scénářem. Nicméně stojím si za tím, že slavnostní akce spojená s předáním poháru má smysl právě po posledním domácím zápase. Hráči jsou profesionálové a nutnost přípravy na sobotní zápas jsme jim znovu a znovu opakovali," řekl. 

"Problém očividně nebyl ve fyzické kondici, ale v naprosté absenci bojovnosti, motivace nebo touhy poprat se o výsledek. Právě na to přitom apeloval trenér, osobně jsem proti svým zvyklostem šel před výkopem do kabiny a zdůrazňoval hráčům důležitost duelu směrem k vyznění sezony i spokojenosti fanoušků. To, jak si to hráči přebrali, pak bylo vidět na hřišti," dodal.

Podívejte se na sestřihy zápasů, které Plzeň prohrála po zisku titulu

30. kolo: Slavia - Plzeň 5:0

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 5:0. Mistr se rozloučil debaklem

29. kolo: Plzeň - Jablonec 1:2

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:2. Domácí přebrali pohár pro mistra

28. kolo: Ml. Boleslav - Plzeň 2:0

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 2:0. Domácí jsou ve hře o druhé místo

Jak probíhaly plzeňské oslavy titulu?

Euforie na plzeňském náměstí. Takhle slaví mistři

Euforie na hřišti. Plzeň převzala pohár pro mistra

 

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud