Ošklivá srážka! Berkovec bezvládně ležel, Kone mu vyndal zapadlý jazyk | iSport.cz
25. února 2017 • 20:05

Ošklivá srážka! Berkovec bezvládně ležel, Kone mu vyndal zapadlý jazyk

Autor: sh
TOP VIDEA
Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené Pastrňák: Zlaté hokejky si vážím, ale srdce mám stále zlomené
Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné Rosický: Vácha bude lídrem béčka. Za nabídku nebudeme chtít odstupné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ošklivou srážku dvou domácích hráčů viděli fanoušci na hřišti Bohemians při zápase se Slováckem (0:0). Brankář Martin Berkovec se srazil s obráncem Danielem Krchem a oba zůstali ležet v bolestech na zemi. Hlavně gólman Bohemians vypadl bezvládně. Skvěle se v nepříjemné situace naštěstí zachoval útočník Slovácka Francis Kone, který Berkovcovi okamžitě pomohl. Jak pak přiznal, nebylo to poprvé.Těžké údery do hlavy si vyžádaly vyšetření na CT ve Vinohradské nemocnici. Oba hráči krváceli, Berkovec přišel navíc o zub a musel být odnesen na nosítkách. „Hlavně, aby byli oba zdraví,“ shodli se trenéři obou týmů, že výsledek v takovém případě není to nejdůležitější. „Lidská stránka tu má přednost,“ vypíchl kouč domácího mužstva Miroslav Koubek.

Prvním ošetřujícím, kdo pomáhal brankáři Berkovcovi ze zdravotních nesnází, byl reprezentant Toga z týmu Slovácka útočník Francis Kone. „Chtěl bych mu poděkovat,“ vzdal soupeři poklonu trenér klokanů.

Bohemians - Slovácko: Děsivá srážka! Berkovcovi zapadl jazyk, musel střídat i Krch

„Poskytl Berkovcovi první pomoc, když mu vyndal zapadlý jazyk. Zachoval se velice profesionálně,“ ocenil jeho lékařské schopnosti. „Jeho čin všechno ostatní předčil,“ dodal.

Kone první pomoc neposkytoval na hřišti poprvé. „Už to bylo čtyřikrát,“ vzpomenul si. „Jednou v Thajsku a dvakrát v Africe,“ vypočítal. „Vždycky kontroluju hráči, jestli nemá zapadlý jazyk,“ zdůraznil.

„Klobouk dolů, jak se Francis zachoval,“ pochválil svého svěřenec Michal Kordula, jenž zaskakoval na lavičce Slovácka za distancovaného Stanislava Levého. „Jestli má nějaké zdravotnické znalosti, tak ho využijeme,“ dodal.

Krch má jen menší otřes mozku a večer se vrátil do Ďolíčku. Berkovcovi nezjistilo CT vyšetření žádný nález, noc nicméně stráví pod dohledem lékařů. Informovali o tom Bohemians na twitteru.

Berkovec posílá vzkaz Konemu a už vtipkuje: Hlavně, že to nebyl gól

Brankář Bohemians Martin Berkovec a obránce Daniel Krch se nepříjemně srazili a museli do nemocnice
Brankář Bohemians Martin Berkovec a obránce Daniel Krch se nepříjemně srazili a museli do nemocnice


 


Články odjinud


Články odjinud