Trest pro fanouška Slavie: Půl roku nesmí na stadion, stop má i jako hráč | iSport.cz
16. března 2017 • 17:08

Trest pro fanouška Slavie: Půl roku nesmí na stadion, stop má i jako hráč

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter? iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter?
Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala fanoušky a zároveň registrované fotbalisty Radka Ďuriše a Jana Klečku za nevhodné chování půlročním zákazem vstupu na všechny stadiony první a druhé ligy. Současně jim jako členům Fotbalové asociace ČR, kteří nastupují v nižších soutěžích, zastavila činnost na čtyři utkání.Ďuriš se provinil při utkání 19. kola mezi Teplicemi a Jihlavou, při němž použil zakázanou pyrotechniku. Klečka se zase nevhodně choval při šlágru stejného kola mezi Slavií a Plzní.

Nejde o první takto potrestané hráče. Disciplinární komise udělila stejný trest v prosinci také dvěma fanouškům a členům FAČR Adamu Elefantovi a Davidu Vyskočilovi a před dvěma týdny pak Petru Mezeiovi.

Disciplinárka na dnešním zasedání také udělila pokutu 60 tisíc korun Karviné za výtržnosti fanoušků a použití pyrotechniky. Naopak bez trestu vyvázla Slavia po utkání s Plzní, během kterého jeden z domácích diváků zasáhl hostujícího Lukáše Hejdu kelímkem s pitím. Podle disciplinárky šlo o ojedinělý přestupek a zápas domácí klub pořadatelsky zvládl dobře.

Obránce Plzně Lukáš Hejda zažil na Slavii krušné chvilky - po pivní sprše zahrál rukou ve vlastním vápně, všichni to ale přehlídli
Obránce Plzně Lukáš Hejda zažil na Slavii krušné chvilky - po pivní sprše zahrál rukou ve vlastním vápně, všichni to ale přehlídli

"Náklady spojené s disciplinárním řízením může klub vymáhat po konkrétním pachateli přestupku, který byl v tomto případě identifikován. Zároveň bych rád zdůraznil, že v případě opakovaní takového jednání mohou klubu hrozit přísné tresty, včetně rizika uzavření sektoru," uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Slavii tak může hrozit přísný postih příští týden, neboť komise zahájila s vršovickým klubem řízení kvůli nevhodnému chování fanoušků v utkání uplynulého 20. kola s Teplicemi. Disciplinárka bude řešit fanoušky i s hostujícím klubem, dále se Spartou, jejíž příznivci kvůli výtržnostem dokonce způsobili přerušení ligového duelu v Mladé Boleslavi, a také se Slováckem a Zlínem. Boleslavi hrozí trest nejen za diváky, ale i za porušení povinností pořadatele.

Za vyloučení si jedno utkání nezahraje brněnský Borys Taščij, Tomáš Berger z Bohemians 1905 si stejný trest za červenou kartu odpykal v dohrávce s Plzní. Jedno kolo kvůli čtyřem žlutým kartám musejí vynechat královéhradečtí Ladislav Martan a Marek Plašil, brněnský Michal Škoda a teplický Martin Fillo. V druhé lize čeká stejný trest na Jiří Fundu z Českých Budějovic, třineckého Reného Dediče, Pavla Moulise z Ústí nad Labem a Petera Nworaha z Frýdku-Místku.

Slavia - Plzeň: Hejda dostal pivní sprchu, fanoušek polil i sebe

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:0. Šlágr rozhodl Frydrych

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jihlava 1:0. Jediný gól dal z penalty Fillo

 


Články odjinud


Články odjinud