Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál | iSport.cz
23. července 2017 • 04:25

Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál

720p360p
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
TOP VIDEA
OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novou výzvu má před sebou Pavel Horváth. Bývalý kapitán Viktorie Plzeň se ujal druholigového Baníku Sokolov, se kterým v sobotu úspěšně vstoupil do MOL Cupu výhrou 7:0 na hřišti Loun. Dvaačtyřicetiletý kouč ale nadále sleduje počínání svého bývalého zaměstnavatele, kterému v boji proti mocně posíleným pražským "S" věří.Plzeň má za sebou ne zrovna povedenou přípravu, na soustředění v Rakousku prohrála s Fürthem, Wolverhamptonem i Watfordem. Horváth tomu ale velkou důležitost nepřisuzuje. "Plzeň prověří až soutěž. Čekají je samozřejmě těžké zápasy v předkole, ale věřím, že to mužstvo je natolik silné, aby se s tím vyrovnalo," řekl po vítězném utkání. Věří, že Viktoria je schopná přejít přes rumunský tým FCSB až do základní skupiny Ligy mistrů.

Horváthovi neuniká mohutné posilování Slavie a Sparty, na nové hvězdy ligy se těší jako fanoušek. Zároveň ale věří, že vicemistr v takové konkurenci obstojí. "Plzeň posilovala celkem logicky, na logických místech, ale bude záležet na tom, jak se to projeví v soutěžích," řekl a dodal, že přestupy Viktorie nepovažuje za "retro," jak jsou často označovány.

Velký počet transferů může být i na škodu, jak Horváth upozorňuje v případě sparťanského kouče Andrey Stramaccioniho, který si přivedl početný realizační tým a hned deset posil. "Široký realizační tým z pohledu trenéra chápu, pokud je na to zvyklý. Na druhou stranu bych měl trochu strach z toho, že by se v mužstvu mělo objevit sedm nových hráčů, které musím zabudovat do týmu. To je pod tlakem hrozně těžké," řekl pětinásobný ligový šampion.

Pavel Horváth, trenér Baníku SokolovPavel Horváth, trenér Baníku Sokolov

Horváthova soutěžní premiéra: jasná výhra i záchvat smíchu u lavičky
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinud