30. července 2017 • 19:57

CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Olomouc 1:2. Nováček překvapil, rozhodl Falta

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Mladé Boleslavi sice vstoupili do sezony třemi výhrami v předkolech Evropské ligy, v 1. kole HET ligy však překvapivě padli na domácím hřišti s Olomoucí 1:2. O obě branky nováčka se v závěru první půle postaral Šimon Falta. Boleslav už ztrátu nedohnala, o snížení se postaral Nikolaj Komličenko.

Domácí: 86. Komličenko

Hosté: 37. Falta, 45+2. Falta

Domácí: Jakub Diviš – Fabián, D. Da Silva, Čmovš, Fleišman – J. Rada (46. Komličenko), Mareš – Jánoš (77. Levin), Matějovský (C), Chramosta – Mebrahtu (65. Magera).

Hosté: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (64. Moulis), Houska (90+2. Texl), Plšek (82. Manzia), Kalvach, Falta – Chorý.

3577 diváků

Fotbalisté Sigmy Olomouc hned po návratu do nejvyšší soutěže překvapili výhrou 2:1 na hřišti pohárového účastníka Mladé Boleslavi. Dvěma góly v první půli se o to zasloužil Šimon Falta, Středočeši snížili až v závěru trefou nové ruské posily Nikolaje Komličenka.

Boleslav tak nenavázala na tři výhry z předkol Evropské ligy a nenaladila se na odvetu 3. předkola v Albánii proti Skënderbeu Korcë. Sigma naopak ukončila sérii devíti ligových zápasů bez venkovní výhry.

Trenér Boleslavi Dušan Uhrin mladší se rozhodl příliš nezasahovat do sestavy, ze které pošetřil jen Přikryla, a do základu nasadil hrdinu prvního duelu se Skënderbeu Jánoše. Jenže zatímco v obou domácích zápasech předkol se Shamrockem i Skënderbeu předváděli Boleslavští v prvních poločasech velmi dobrý výkon, tentokráte zůstávali za očekáváním.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 1:2. Nováček slaví, rozhodly Faltovy góly

Nedařila se jim kombinace, v dusném počasí chyběl i větší pohyb a Olomouc se tak poměrně snadno bránila. Domácí hrozili spíše jen ze standardních situací a střel z dálky v podání Mareše, který ale mířil jen do středu branky či vedle.

Ve 37. minutě pak přišla velká domácí chyba. Po dlouhém olomouckém nákopu stoper Čmovš netrefil míč a v pádu navíc podrazil vlastního spoluhráče. Olomoucký křídelník Falta se tak ocitl zcela sám ve vápně a z velkého úhlu prostřelil brankáře Diviše.

Boleslav se snažila zvednout, ale před poločasem dostala další zásah do sebevědomí. Plšek vyhrál souboj, následně kolmicí připravil další šanci Faltovi a ten opět v koncovce nezaváhal.

Do druhé půle udělal domácí kouč Uhrin ofenzivní změnu a do hry poslal místo defenzivního záložníka Rady novou útočnou posilu Komličenka. Oživení to přineslo, ale domácí se trápili se zakončením. Chramostu dvakrát vychytal brankář Buchta a po hezké individuální akci zamířil Chramosta do třetice jen vedle. Po Matějovského centru zas pálil zcela volný Mareš z voleje nad branku.

Sigma se zatáhla do bloku na vlastní polovině a Boleslavi v poslední půlhodině chybělo více nápadů a pohybu, aby se přes něj dostávala. V závěru si alespoň vytvořila sérii standardek a po jednom z rohů se prosadil Komličenko, i když hosté neúspěšně reklamovali faul na brankáře. V posledních vteřinách mohl ještě srovnat Chramosta, jeho střelu ale již za překonaným gólmanem vykopl jeden z obránců.

Mladá Boleslav - Olomouc: Hosté odrazili poslední nápor

Mladá Boleslav - Olomouc: Po rohu snížil Komličenko na 1:2

Mladá Boleslav - Olomouc: Chorého rána šla po zemi, Diviš ji zastavil

Mladá Boleslav - Olomouc: Matějovský centroval, Mareš pálil nad

Mladá Boleslav - Olomouc: Znovu Chramosta, po samostatné akci pálil mimo

Mladá Boleslav - Olomouc: Mebrahtu přihrál Chramostovi, Buchta byl opět úspěšnější

Mladá Boleslav - Olomouc: Buchta vychytal tvrdou ránu Chramosty

Mladá Boleslav - Olomouc: Gól do šatny! Falta se trefil podruhé, 0:2

Mladá Boleslav - Olomouc: Fleišman nedosáhl na dlouhý pas Matějovského

Mladá Boleslav - Olomouc: Čmovš neudržel balon, Falta ho sebral a pálil přesně, 0:1

Mladá Boleslav - Olomouc: Chramosta sklepl Marešovi, ten pálil těsně vedle

Mladá Boleslav - Olomouc: Po Radově standardce zakončoval Da Silva moc vysoko

Mladá Boleslav - Olomouc: Marešovu střelu z dálky vychytal Buchta

Mladá Boleslav - Olomouc: Faltův centr byl pro Plška moc vysoký, ohrožení brány nepřišlo

Mladá Boleslav - Olomouc: Mebrahtu po pěkné kombinaci pálil, Buchta zasáhl včas

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.czFoto iSport.cz

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56