23. září 2017 • 18:52

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 0:1. Rozhodl Doležal, domácí opět neskórovali

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 8. kole první ligy 1:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovali pošesté za sebou. V neúplné tabulce se tak vyhoupli už na čtvrtou příčku. Gólem se o to zasloužil Martin Doležal. Bohemians z posledních šesti ligových duelů dali jediný gól, přesto to byla teprve jejich druhá porážka v sezoně.

Bohemians mohli protrhnout ligové střelecké trápení už v páté minutě, kdy Nečas přihrál volnému Tettehovi, ale ghanský útočník trefil z hranice vápna jen tyč. O deset minut později prováhal Tetteh další šanci.

Jablonec brzy přišel o záložníka Trávníka, jehož při průniku zasáhl domácí Luts rukou do obličeje a způsobil mu zranění, kvůli kterému musel bývalý kapitán jednadvacítky střídat.

Domácí byli aktivnější a dostávali se do nadějných pozic. Po akci Tetteha, který zatáhl míč 50 metrů po lajně, vystřelil nepřesně Dostál. Bohemians nevyužili ani zaváhání gólmana Hrubého při standardní situaci.

Jablonec udeřil z první vážnější střely na branku. V 56. minutě se uvolnil na pravé straně Masopust a poslal před branku střílený centr, který špičkou tečoval Doležal a zařídil klíčový první gól.

Bohemians pak už nedokázali odpovědět a ukazovali, proč se jim v útoku nedaří. V závěru ještě mohl výhru potvrdit Mihálik, ale ve dvou šancích selhal a dovolil domácím obráncům na poslední chvíli odvrátit gól.

Domácí:

Hosté: 56. Doležal

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (66. Kabajev), Jindřišek (C) (85. Vaníček) – Nečas, M. Hašek, Luts (78. Jirásek) – Tetteh.

Hosté: V. Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust, V. Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovović (88. Zelený) – Doležal (81. Mihálik), Tecl.

Bohemians - Jablonec: Dostál se z první opřel do míče, bránu ale přestřelil

Bohemians - Jablonec: Hrubému propadl míč, naštěstí pro něj ho nikdo z domácích nedopravil do sítě

Bohemians - Jablonec: Tetteh ve velké šanci tak dlouho zpracovával míč, až ani nezakončil

Bohemians - Jablonec: Au! Trávník zůstal ležet se zakrváceným obličejem po střetu s Lutsem

Bohemians - Jablonec: Tyč! Tetteh rozezvučel pouze brankovou konstrukci

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46