Sudí Jílek po Škodově gólu: nejdřív gratulace, pak žlutá karta | iSport.cz
21. listopadu 2017 • 04:45

Sudí Jílek po Škodově gólu: nejdřív gratulace, pak žlutá karta

Autor: dvo, ČTK, šq
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na hřišti v duelu s Teplicemi (1:0) byl sotva minutu, ale to mu stačilo. Poprvé se dostal k míči, prásk s ním na branku a gól! Brněnský útočník Michal Škoda byl v tu ránu v transu. Svlékl dres, zahodil ho a běžel se radovat. Když pak k němu přišel sudí Jan Jílek, došlo mu, že trestu se nevyhne. „Žlutou jsem měl nachystanou, to nešlo jinak. Když dokončil oslavy, podal jsem mu ruku a řekl mu: Blahopřeju, a tady máš něco na cestu,“ prozradil zkušený sudí.„Lépe to snad trefit nešlo. Nevzpomínám si, že bych po střídání dal takhle rychle branku, navíc takovou parádní. Byla to asi má nejhezčí branka," prohlásil Škoda po utkání. Jeho dalekonosný pokus rozhodl celý zápas, Zbrojovka díky němu opustila dno tabulky a útočník se radoval z gólu po 357 minutách.

Hlavní arbitr zápasu s Teplicemi Jan Jílek, pískal vůbec poprvé od derby v 7. kole. Po nepodařeném výkonu dostal nespecifikovaný trest a šest kol stál. Sobotní duel mu však zpříjemnila pohledná trefa, která celý zápas rozhodla.

Brno - Teplice: Střídající Michal Škoda poslal domácí do vedení hned po svém příchodu, 1:0

„Byl to taková shoda různých okolností. Zaprvé to byl nádherný gól, dokonce jsme si to i řekli s ostatními rozhodčími do mikrofonu. Zadruhé to byl Škodův úplně první kontakt s balonem, stalo se to chvíli potom, co střídal. To si zasloužilo ocenění,“ vysvětlil, proč brněnskému forvardovi nejdříve potřásl rukou a pak správně udělil žlutou kartu za svlečený dres.

Škoda tak během chvilky stihl střídání, gól a ještě žlutou kartu. Přitom Brno hrálo od 40. minuty v početní nevýhodě po vyloučení Francise Koneho.

„Sice jsem dnes od trenéra nedostal tolik prostoru, ale to není podstatné. Minule jsem hrál celé utkání a neskóroval jsem, nyní mi stačila jedna střela. Kluci celý zápas neskutečně odbojovali a myslím si, že jsme celkově byli celý zápas lepším týmem," hodnotil útočník Zbrojovky.

Důvod pro oslavu měl po utkání i samotný hlavní sudí Jílek. Byl to pro něj jubilejní 200. zápas v lize. Víc než on mají pouze Radek Příhoda (218) a Pavel Královec (223).

CELÝ SESTŘIH: Brno - Teplice 1:0. Oslabeným domácím vystřelil tři body Škoda

Zleva Francis Koné z Brna a Aleksandar Šušnjar z Teplic
Zleva Francis Koné z Brna a Aleksandar Šušnjar z Teplic

 


Články odjinud


Články odjinud