CELÝ SESTŘIH: Sparta - Boleslav 3:0. Domácí slaví po drtivém úvodu | iSport.cz
3. prosince 2017 • 20:30

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Boleslav 3:0. Domácí slaví po drtivém úvodu

Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout

Vítězná tečka. Fotbalisté Sparty zakončili nepovedený podzim vítězstvím v 16. kole HET ligy 3:0 nad Mladou Boleslaví. V základní sestavě klubu z Letné se po delší době objevili i Eldar Čivič a Srdjan Plavšič. Prvně jmenovaný otevřel skóre, když si jeho centr srazil do vlastní brány brankář hostů Martin Jedlička. Další branky přidala Sparta ještě v prvním poločase, po centrech Bodgana Vatajela se trefili Ondřej Zahustel a Josef Šural. Domácí tak přezimují na 5. místě, Mladá Boleslav začne jarní část na 11. pozici.

Sparta byla od začátku aktivnější a už ve 12. minutě se ujala vedení. A hned byl v hlavní roli videorozhodčí Roman Hrubeš, který hlavnímu sudímu Karlu Hrubešovi potvrdil, že míč byl celým objemem za brankovou čárou. Čivičův centr totiž přeletěl Jedličku, od tyče se odrazil do gólmana a od ligového debutanta pak do branky. Rozhodčí gól okamžitě uznal a zhruba po dvaceti sekundách po poradě s kolegou verdikt potvrdil.

O dvě minuty později se domácí prosadili podruhé a postaral se o to bývalý hráč Boleslavi Zahustel, který hlavou tečoval přímý kop Vatajelua. A protože Boleslav nekladla vůbec žádný odpor, prosadila se Sparta do přestávky ještě potřetí. Ve 36. minutě se po dalším Vatajeluově centru trefil Šural.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 3:0. Jasná výhra, úvodní gól potvrdilo video
720p 360p

Po přestávce hra výrazně upadla a před nejnižší návštěvou na Letné v dosavadním průběhu ligové sezony už moc šancí k vidění nebylo. Hostující Magera střílel z přímého kopu těsně nad a Přikryl poté neuspěl sám před brankářem, ani s volejem z hranice vápna.

Sparta vítězstvím zakončila nepovedený podzim, ve kterém hned v úvodu vypadla z evropských pohárů a následně nezvládla ani domácí pohár. V tabulce letenskému celku patří páté místo s odstupem čtyř bodů na třetí Olomouc i druhou Slavii. Od první Plzně dělí Spartu propastných 18 bodů.

Zavedení videorozhodčího zaručí spravedlnost během utkání, shodují se Čivič se Stronatim
720p 360p

Mladá Boleslav, které stejně jako v minulém kole chyběl nemocný trenér Dušan Uhrin mladší, se naopak nebezpečně přiblížila boji o záchranu. Od předposlední Ostravy dělí středočeský celek šest a od poslední Jihlavy sedm bodů.

Domácí: 12. Civič, 16. Zahustel, 36. Josef Šural

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Zahustel, Hovorka (89. Kaya), Štetina, Civič – Plavšić, Mavuba, M. Frýdek, Vatajelu (73. Ben Chaim) – V. Kadlec (C) (62. Rosický) – Josef Šural.

Hosté: Jedlička – Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián (76. Novák) – Hubínek, J. Rada (89. Jánoš) – Mingazov (46. Magera), Matějovský (C), Fleišman – Přikryl.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Mladá Boleslav: Magera se položil do střely u tyče, trefil jen boční síť

720p 360p

Sparta - Mladá Boleslav: Vatajelu posadil míč na hlavu Šuralovi a Sparta vede 3:0
720p 360p

Sparta - Mladá Boleslav: Mingazov byl sám před Dúbravkou, zastavil ho praporek asistenta