Českem hýbou přestupy: Stanciu míří do Sparty, Kúdela je pro Slavii drahý | iSport.cz
11. ledna 2018 • 04:55

Českem hýbou přestupy: Stanciu míří do Sparty, Kúdela je pro Slavii drahý

Autor: dvo, pav
Vstoupit do diskuse
0
 • Podívejte se, jaká jména rezonují kolem Sparty, Slavie a Plzně Podívejte se, jaká jména rezonují kolem Sparty, Slavie a PlzněFOTO: Koláž iSport.cz

  Trh se otevřel a fotbalovou HET ligou hýbe jedna přestupová spekulace za druhou. Zatímco Viktoria Plzeň jako jediný klub už jeden transfer pro jarní část udělala, rivalové z Prahy, Sparta a Slavia, o svých posilách teprve usilovně jednají. O jakých jménech se v souvislosti s TOP 3 tuzemskými celky mluví?

 • Nicolae Stanciu ---> Sparta?

  Nicolae Stanciu by se mohl stát novou posilou pražské SpartyNicolae Stanciu by se mohl stát novou posilou pražské SpartyFoto profimedia.cz

  Nicolae Stanciu (Anderlecht, záložník, 24 let)

  Jednoznačně nejvíce rezonující jméno současnosti. Pokud by se Spartě povedlo přivést rumunského středopolaře, s naprostou jistotou by překonala svůj půlroku starý rekordní nákup. V létě utratila za Tala Ben Chaima 78 milionů korun. Anderlecht však za 24letého fotbalistu požaduje o několik desítek milionů víc.

 • Martin Dúbravka ---> Newcastle?

  O Dúbravku jeví zájem Newcastle United. Čím zaujal zástupce anglického celku?

  Martin Dúbravka (brankář, Sparta, 28 let)

  Kromě příchodů řeší na Letné i neplánované odchody. Jako blesk z čistého nebe se objevila informace o tom, že slovenský brankář Martin Dúbravka figuruje na seznamu vysněných posil Newcastlu United. Klub z Premier League zatím Spartě nepodal oficiální nabídku, nicméně se proslýchá, že transfer chce dotáhnout do konce týdne. Údajně by byl schopný nabídnout až 200 milionů korun.

 • Vjačeslav Karavajev ---> Rusko?

  Vjačeslav Karavajev v euforii po svém gólu v zápase proti PlzniVjačeslav Karavajev v euforii po svém gólu v zápase proti PlzniFoto Pavel Mazáč / Sport

  Vjačeslav Karavajev (obránce, Sparta, 22 let)

  V létě měl namířeno do rodné Moskvy, kde o něj stál Lokomotiv. Nakonec však z jednání sešlo a 22letý ofenzivně laděný bek zůstal v Praze. Po příchodu Andrey Stramaccioniho však stabilně nehraje. Jeho místo zabral Ondřej Zahustel. A ruský fotbalista se svou pozicí není spokojený. Oficiální nabídku Letenští neregistrují, nicméně pokud by se objevila, zřejmě by si ji důkladně rozmysleli.

 • Ondřej Kúdela ---> Slavia?

  Obránce Liberce Ondřej Kúdela dostal druhou žlutou proti Spartě za řečiObránce Liberce Ondřej Kúdela dostal druhou žlutou proti Spartě za řečiFoto Jaroslav Legner (Sport)

  Ondřej Kúdela (Liberec, obránce, 30 let)

  Slavia, která do jarní části ligy vstoupí ze druhého místa, intenzivně řeší post stopera. Volbou číslo jedna pro ni je zkušený Ondřej Kúdela, se kterým se trenér Jindřich Trpišovský a sportovní ředitel Jan Nezmar dobře znají z Liberce. Vše stojí a padá na ceně, kterou Slovan za zadáka považuje. První nabídka Slavie, která se měla pohybovat mezi deseti a dvanácti miliony korun, byla prý pro klub sídlící pod Ještědem příliš nízká.

  Liberec - Plzeň: Kúdela na poslední chvíli ukopl míč Kopicovi v tutovce

 • Ondřej Kolář ---> Slavia?

  Liberecký brankář Ondřej Kolář by hrdinou Slovanu v zápase se SlaviíLiberecký brankář Ondřej Kolář by hrdinou Slovanu v zápase se SlaviíFoto Barbora Reichová (Sport)

  Ondřej Kolář (Liberec, brankář, 23 let)

  Sešívané tlačí bota i v bráně, fanoušky mnohdy kritizovaný Jan Laštůvka díru po Jiřím Pavlenkovi zcela nezalepil. Velmi nahlas se hovoří o zájmu o dalšího libereckého hráče, Ondřeje Koláře, nabídka za něj ale ještě nepřišla. Ani od Slavie, ani od jiného klubu. Zkušený Laštůvka i s kolegy Přemyslem Kovářem a Martinem Otáhalem odcestoval s pražským klubem na španělské soustředění, zatím to tedy vypadá, že post brankáře zůstane v Edenu alespoň na jaře beze změn. Pro příští sezonu by mohla kartami zamíchat první lednová posila jménem Martin Vantruba, teprve 19letá jednička slovenské Trnavy.

  Objevy podzimu HET ligy: Štírek Bohemians, liberecký Neuer i mladý mazák v obraně Sigmy

 • Luděk Pernica ---> Plzeň?

  Jablonecký stoper Luděk PernicaJablonecký stoper Luděk PernicaFoto Michal Beránek / Sport

  Luděk Pernica (obránce, Jablonec, 27 let)

  Leč trochu překvapivé jméno, vzhledem k přestupové strategii Západočechů však smysluplné. Lídr ligy se do žádných velkých nákupů nepouští. Pavel Vrba se již několikrát nechal slyšet, že klub razí cestu československých hráčů. Podle informací serveru iSport.cz  se jablonecký stoper přesune k Limberskému a spol. až v létě. Na jaře by měl hostovat ve svém dosavadním klubu.

  Jablonec - Jihlava: Další velká šance – Pernica z úhlu míč do brány nedostal

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud