13. ledna 2018 • 15:28

Bohemians porazili Táborsko, Zlín remizoval s Rapidem, Baník přejel Trenčín

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Bohemians 1905 a Jablonce vstoupili vítězně do zimního turnaje Tipsport ligy. "Klokani" v úvodním utkání skupiny A na Vyšehradě porazili druholigové Táborsko 2:0 a Jablonec zdolal ve skupině B v Horních Počernicích poslední celek nejvyšší soutěže Jihlavu 2:1.

Bohemians proti Táborsku od začátku potvrzovali roli favorita a o výhře rozhodli už v první půli. Nejprve se ve 13. minutě trefil Dominik Mašek a šest minut před přestávkou přidal pojistku Benjamin Tetteh.

Jablonec naopak v Horních Počernicích rozhodl až v druhé půli. V 68. minutě dostal odražený míč do sítě Luděk Pernica, který od příští sezony oblékne dres Plzně, a hned za dvě minuty po úniku skóroval Jaroslav Diviš. Jihlava už jen snížila zásluhou Jiřího Klímy.

V druhém utkání skupiny B nasadil Liberec proti Hradci Králové juniorku a s druholigovým soupeřem prohrál vysoko 0:5. V obou dnešních zápasech v Horních Počernicích bylo použito video.

Zlín remizoval na hřišti třetího týmu rakouské ligy Rapidu Vídeň 1:1. Hosty poslal do vedení ve 34. minutě z penalty Mehanovič, za domácí srovnal čtvrt hodiny před koncem po rohu hlavou Mujakic.

Slovácko na závěr soustředění v Turecku porazilo osmý celek albánské ligy Teutu Drač 1:0 gólem z 80. minuty. Dukla zdolala 2:0 německý Neugersdorf z regionální ligy, za který hraje několik Čechů. Pražané rozhodli dvěma slepenými brankami před přestávkou.

Třetí tým prvoligové tabulky Olomouc odehrála hned dva zápasy proti třetiligovým soupeřům. Nejprve Sigma deklasovala Prostějov 5:0 a Hlučín pak dokonce 7:0. Podobně hladce 6:1 zvítězilo Brno na hřišti rovněž třetiligového Vyškova.

Mladá Boleslav měla s dalším třetiligovým týmem Zápami větší práci a o výhře 2:0 rozhodla až po přestávce. Za středočeský celek nastoupil útočník Jakub Šašinka, který přišel z Ostravy na dvoutýdenní zkoušku. Jeho bratr Ondřej přispěl jednou trefou k vítězství Baníku 3:0 nad slovenským ligovým Trenčínem. Karviná remizovala s polským Górnikem Zabrze 2:2.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha-Vyšehrad):

Bohemians Praha 1905 - Táborsko 2:0 (2:0)
Branky: 13. Mašek, 39. Tetteh.

Sestava Bohemians:
I. poločas: Fryšták - Dostál, Krch, Hůlka, Urdinov - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek, Luts - Tetteh.
II. poločas: Kouba - Bartek, Dostál, Hůlka, Kocič - Jindřišek - Melíšek, Vaníček, Nečas, Dias - Kabajev. Trenér: Martin Hašek st.

Skupina B (Praha-Xaverov):

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)
Branky: 68. Pernica, 70. Diviš - 80. Klíma.

Jablonec: Hanuš - Holeš (46. Jankovič), Pernica, Hübschman (46. Hanousek), Lischka - Diviš, Trávník (46. Považanec), M. Kubista (46. Breda), Masopust - Tecl (46. Doležal), Mihálik. Trenér: Rada.
Jihlava:
I. poločas: Rakovan - Vaculík, Tlustý, Krejčí, Schumacher - Záviška, Mara, Zoubele, Novotný - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Svědík.
II. poločas: Valeš - Nový, Štěpánek, Krejčí, Schumacher (70. Dujmovič) - Fulnek, Ljovin, Urblík, Popovič - Klíma, Turyna. Trenér: Svědík.

Slovan Liberec - Hradec Králové 0:5 (0:0)

Rapid Vídeň - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 76. Mujakic - 34. Mehanovič z pen.
Sestava Zlína: Dostál (46. Zlámal) - Bartošák, Hnaníček (46. Janíček), Gajič, Matejov (55. Holík) - Džafič (46. Ekpai), Jiráček (85. Žykol), Hronek (55. Traoré), Holzer (75. Štípek) - Mehanovič, Vyhnal (75. Slaměna). Trenér: Páník.

Vyškov - Zbrojovka Brno 1:6 (1:3)
Branky Brna: 1. a 15. z pen. Pilík, 48. a 61. Kratochvíl, 42. Pavlík, 73. Koné.

Sestava Brna:
I. poločas: Floder - Buchta, Pavlík, Jovanovič, O. Vintr (20. Ashiru) - Polák - Přichystal, Pilík, Růsek, Lutonský - Zikl.
II. poločas: Floder - Sukup, Kijanskas, Kryštůfek, Vraštil - Sedlák - Ashiru, Krejčí, Kratochvíl, Juhar - Koné. Trenér: Pivarník.

MFK Karviná - Górnik Zabrze 2:2 (2:2)
Branky: 9. Šisler, 38. Budínský - 12. a 43. Angulo.

Sestava Karviné:
I. poločas: Le Giang - Čolič, Košťál, Janečka, Eismann - Šisler, Mravec - Lingr, Budínský, Štepanovský - Wágner.
II. poločas: Pastornický - Štěrba, Dreksa, Hošek, Letič - Mravec (64. Smrž), Weber - Moravec, Panák, Štepanovský (71. Pavelka) - Wágner (64. Řapek). Trenér: Mucha.

Sigma Olomouc - Prostějov 5:0 (4:0)
Branky: 22. a 43. Moulis, 36. a 40. Řezníček, 86. Yunis.
Sestava Olomouce: Gröger - Surzyn, Jemelka, Polom (46. Kotouč), Vepřek (62. Zlatohlávek) - Moulis, Manzia (62. Zifčák), Kalvach, Texl, Falta - Řezníček (69. Yunis).

Sigma Olomouc - Hlučín 7:0 (5:0)
Branky: 26. a 42. Yunis, 4. Hála, 12. Zlatohlávek, 34. Zahradníček, 79. Plšek, 85. Zmrzlý.
Sestava Olomouce: Reichl - Sladký, Kotouč (33. Neuer), Radakovič, Sláma - Zifčák (33. Plšek), Houska, Zlatohlávek (33. Zahradníček), Zmrzlý, Hála - Yunis (46. Vašíček). Trenér: Jílek.

FK Mladá Boleslav - Zápy 2:0 (0:0)
Branky: 63. Klobása, 75. Jánoš.

Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Šeda - Souček, Klíma, Král, Mareš - Hubínek - Přikryl, Kateřiňák, Valenta, Novák - Šašinka.
II. poločas: Vejmola - Křapka, Klíma, Král, Fabián - Jánoš - Ladra, Kateřiňák (78. Komárek), Valenta (71. Kühnel) - Klobása, Šašinka (61. Komličenko). Trenér: Uhrin ml.

Baník Ostrava - Trenčín 3:0 (2:0)
Branky: 8. Sus, 26. Breda, 70. Šašinka.

Sestava Ostravy:
I. poločas: Šustr - Breda, Psyché, Šindelář, Sus - Hrubý - Fillo, Jirásek, Diop, Granečný - Baroš.
II. poločas: Budinský - Pazdera, Psyché, Azackij, Granečný - Hlinka - Mičola, Poznar, De Azevedo, Hrubý - Šašinka. Trenér: Kučera.

Dukla Praha - Oberlausitz Neugersdorf 2:0 (2:0)
Branky: 42. Brandner, 44. Holenda.

Sestava Dukly:
I. poločas: Hruška - Douděra, Ostojič, Bezpalec, Podaný - Miloševič, Bilovský, Doumbia - Schranz, Holenda, Brandner.
II. poločas: Rada - Kušnír, Holek, Neca, Preisler - Tetour, Kozel, Koval - Koreš, Djuranovič, Holík. Trenér: Hynek.

1. FC Slovácko - Teuta Drač (Alb.) 1:0 (0:0)
Branka: 80. Navrátil.

Sestava Slovácka:
I. poločas: Daněk - Juroška, Tkáč, Břečka, Reinberk - Sadílek, Daníček, Kohút - Havlík, Kubala, Petr.
II. poločas: Trmal - Vasiljev, Hofmann, Šimko, Divíšek - Hellebrand, Šumulikoski, Machalík - Navrátil, Zajíc, Rezek. Trenér: Kordula.