Kysela končí v 25 letech. Překonal nádor i prasklou plíci, děsí ho epilepsie | iSport.cz
18. ledna 2018 • 15:10

Kysela končí v 25 letech. Překonal nádor i prasklou plíci, děsí ho epilepsie

Autor: dvo
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překonal nádor na mozku, vrátil se k fotbalu po prasklé plíci a snažil se na trávníku bojovat i přes epilepsii. Nyní už však obránce Marek Kysela řekl dost. V pětadvaceti letech ukončil jablonecký stoper profesionální kariéru. Jeho zdraví ho dál nepustí. „Rozhodl jsem se tak po konzultaci s lékaři, trenéry i Miroslavem Peltou. Zkoušeli jsme to dva roky, abych se z toho dostal, ale pokaždé se našla nějaká další příčina, proč to nejde,“ citoval Kyselu oficiální web Jablonce.Působil v Interu Milán, dostal šanci pod José Mourinhem, s juniorským týmem vyhrál mládežnickou Ligu mistrů. Nyní však v 25 letech kariéra Marka Kysely předčasně skončila. V pokračování jí brání dlouhodobé zdravotní problémy.

„Rozhodli jsme se, že nemá cenu zkoušet to dál znovu. A místo toho se zaměřit na něco jiného, v čem bych se mohl pohybovat. Místo toho, abych stále pokoušel své zdraví,“ říká o svém předčasném konci Kysela.

Jablonecký fotbalista si za poslední dva roky prošel očistcem. První šokující diagnózu si vyslechl na jaře 2016, když se dozvěděl, že má nádor na mozku. Operace proběhla úspěšně, nicméně tu byl další problém - epilepsie.

Ta mu však nezabránila k tomu, aby se mladý obránce znovu vrátil k fotbalu. Když tak učinil, přišla další tvrdá rána pod pás. Na jaře 2017 mu praskla plíce a Kysela byl znovu na několik měsíců mimo.

Ostrava - Jablonec: Střídající Kysela po necelé minutě na hřišti hlavou zvyšuje na 0:2

Do aktuální zimní přípravy už však Kysela naskočil, ale opět na tom nebyl zdravotně dobře. „Začal jsem přípravu, ale od začátku se mi motala hlava, měl jsem divný pocit, že epilepsie může vyskočit. Mám takové pocity, kdy poznám, že se blíží epileptický záchvat,“ řekl Kysela pro web Jablonce.

„Podle toho jsme se rozhodli, že bude lepší skončit. Takhle bych třeba začal znovu, cítil bych se pár dní dobře, ale ty stavy by se mohly vyskytnout znovu. Tím bych neabsolvoval přípravu tak, jak se absolvovat má a musely by být úlevy. To ale nejde donekonečna, buďto se fotbalu můžu věnovat naplno, anebo skončit,“ uvedl.

U fotbalu však 25letý obránce zůstane i nadále. V Jablonci se bude věnovat mládeži, kde by měl působit jako trenér.

Jablonečtí fotbalisté Vojtěch Kubista, Marek Kysela a Michal Bárta si vysvětlují herní situace
Jablonečtí fotbalisté Vojtěch Kubista, Marek Kysela a Michal Bárta si vysvětlují herní situace

 


Články odjinud


Články odjinud