Jonáš Bartoš
2. února 2018 • 12:14

Plzeňské opory nabírají formu: nejen gólový Krmenčík a aktivní Petržela

Reklama
 • Milan Petržela (na snímku s Janem Kopicem) a dvougólový Michael Krmenčík (vpravo) patřili k nejlepším hráčům Viktorie Plzeň v utkání s Legií Varšava Milan Petržela (na snímku s Janem Kopicem) a dvougólový Michael Krmenčík (vpravo) patřili k nejlepším hráčům Viktorie Plzeň v utkání s Legií VaršavaFOTO:

  Legrace stranou. S nástupem herního soustředění ve Španělsku už plzeňští fotbalisté evidentně nechtějí na hřišti cokoliv podcenit. Po přídělech se Salcburkem (0:5) i s čínskou Šanghají (1:5) nastoupilo ve čtvrtek proti Legii Varšava úplně jiné mužstvo. Jasná výhra 5:1 vzešla z disciplinovaného, dominantního výkonu především těch hráčů, kteří mužstvo táhli úspěšným podzimem. Komu se proti lídrovi polské tabulky obzvlášť dařilo?

 • Gólostroj Krmenčík

  Michael Krmenčík dává svůj druhý gól v zápase proti JablonciMichael Krmenčík dává svůj druhý gól v zápase proti Jablonci

  Rozjel akci před Kopicovým gólem, následně přidal druhou a třetí plzeňskou trefu. Michael Krmenčík navazuje na vydařené období, kdy během plzeňské podzimní jízdy zvládl ve 20 zápasech 16 branek. Západočeský tank pokračuje v kadenci i během přípravy a v zápase s Legií to jen potvrdil. „Je rychlý, silný, dají se s ním na hrotu hrát dlouhé míče za obranu. Sedí nám do systému s rychlými protiútoky. Je součástí celého soukolí, které by bez něj, stejně jako bez jiných hráčů, nefungovalo tak dobře,“ hodnotil Krmenčíkovo vystoupení proti Legii asistent trenéra Dušan Fitzel.

 • Aktivní Petržela

  Gólová radost Jana Kopice a Milana Petržely v přípravě Plzně proti Legii VaršavaGólová radost Jana Kopice a Milana Petržely v přípravě Plzně proti Legii Varšava

  Milan Petržela byl ještě zkraje podzimu hráčem mimo sestavu, mužem, který měl svolení hledat si jiné angažmá. Jenže situace se úplně obrátila. Pod Pavlem Vrbou nevídaně ožil a vybojoval si znovu místo v základní sestavě.  V červnu bude plzeňskému srdcaři už 35 let, on však nemíní sundat nohu z plynu. Dařilo se mu i proti Legii – na pravém kraji zálohy pořádně zatápěl soupeřovým obráncům, Adam Hloušek, na kterého hrál, měl s drobným rychlíkem plné nohy práce. Petržela se dostal do několika slibných šancí, připravil i branku pro Michaela Krmenčíka.

  „Jsem tam od toho, abych góly dával nebo na ně přihrával. Tentokrát jsem něco připravil, takže mírná spokojenost tam je. Ale pochopitelně bych chtěl branky i střílet,“ pravil po utkání. Zkušenému záložníkovi v létě (podobně jako Davidu Limberskému) končí smlouva, nicméně plzeňské vedení chce s oběma matadory pokračovat ve spolupráci a podepsat další kontrakt, aby si v případě titulu na podzim oba zahráli Ligu mistrů. 

 • V obraně šéfuje Hubník

  Roman Hubník po vítězství Plzně nad JabloncemRoman Hubník po vítězství Plzně nad Jabloncem

  Na podzim často nebyl k dispozici kvůli zdravotním problémům, nedařilo se mu najít herní rytmus. Ke konci roku se ale Roman Hubník vrátil do své obvyklé pohody, kterou si přenáší i do zimní přípravy. Plzeňský kapitán hru skvěle řídí, v takové formě je znovu jasným lídrem týmu. Proti Legii podal solidní výkon, znovu ukázal, že plzeňská defenziva s ním a bez něj znamená obrovský rozdíl. Během přípravy, kdy Plzeň schytala dva pětigólové nášupy, mužstvo nejčastěji inkasovalo právě ve chvíli, kdy Hubník odpočíval na střídačce a na hřiště pustil své kolegy. Proti Legii odehrál poprvé v přípravě celé utkání a až na závěr duelu, kdy Západočeši pustili svého soupeře víc do hry, držel se svými parťáky protivníka na velký dohled od Kozáčikovy branky.

 • Sehraná základní sestava

  Plzeňští fotbalisté v přípravném utkání s Legií VaršavaPlzeňští fotbalisté v přípravném utkání s Legií Varšava

  Pavel Vrba poprvé během přípravy neprotáčel kompletní jedenáctky. Od začátku nastoupili ti, co odehráli na podzim největší porci zápasů. Šlo o ideální základní sestavu, která má největší šanci zahájit na trávníku i ostré jarní boje. Sehranost zkušených borců se proti Legii okamžitě projevila. Západočeši polského lídra jasně přehrávali a vytvářeli si znatelnou převahu. Výsledkem byly tři rychlé branky během prvního poločasu, na ně navázaly další dvě po přestávce. Je vidět, že kvalita z týmu přes zimu nezmizela a pokud hráči vydrží na jaře podávat podobné výkony, těžko jim někdo titul sebere. „Příprava se posouvá směrem, jakým chceme. Dnes jsme zvítězili nad silným soupeřem a zahráli si příjemný fotbal. Z tohoto pohledu jsme spokojeni. Stále jsme si vědomi, že máme své nedostatky, které musíme zlepšit,“ pochvaloval si Fitzel.

 • Michael Krmenčík dává svůj druhý gól v zápase proti Jablonci
  Michael Krmenčík dává svůj druhý gól v zápase proti Jablonci

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze