26. února 2018 • 04:10

Video zrušilo gól. Škoda: Je to proti fotbalu. Hušbauer: Pro fair play dobře

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Milan Škoda překonává Tomáše Fryštáka v brance hostí a Slavia vede 1:0. Nebo ne? Účastníci nedělního vršovického derby byli svědky nezvyklé situace: po konzultaci s videorozhodčím došlo poprvé v historii české ligy k odvolání vstřelené branky. Škodův gól nakonec nebyl uznán kvůli v ofsajdu stojícímu Tomáši Součkovi, jenž brankáři Bohemians stínil. Na konečný verdikt přitom oba celky čekaly necelé tři minuty.Perfektní začátek. Slavia se už v 9. minutě zápasu proti „klokanům“ dokázala prosadit, když míč do branky hostí propasíroval Milan Škoda. Domácí se začali okamžitě radovat, jejich euforii ovšem přerušilo výmluvné gesto rozhodčího: Jdeme se koukat na video.

„Vůbec jsem nevěděl, co se vlastně děje,“ líčil vteřiny po své trefě Škoda. „Nejdřív jsem vůbec nechápal, co vlastně zkoumá. Koukal jsem na to a nejsem si jistý, že by to byl tak vyložený ofsajd, že by to musel takhle zkoumat a neuznat. Myslím, že je to spíš proti fotbalu než pro fotbal. Jde o to, jaká branka se neuzná. Tohle mi přišlo zbytečné, jsou horší situace, kde by neměl být uznaný gól. A že se to stane zrovna mně? To je pech," dodal.

O jednání  kanonýra „sešívaných“ přitom nešlo. Klíčovým aktérem celé situace byl jeho spoluhráč Tomáš Souček. Ten při Škodově střele v ofsajdovém postavení bránil svému jmenovci Fryštákovi ve hře. Po chvíli tak bylo jasno a gól nebyl uznán.

Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
720p 360p

„Trvalo to docela dlouho, tak jsme se snažili nějak hýbat. Navíc jsme pořádně nevěděli, co se vlastně děje. Určitě je fajn, když to extra nezdrží hru. Bylo by lepší, kdyby to bylo rychlejší. Když se ale stane nějaký sporný moment, je to pro fair play určitě dobře,“ uvažoval nad použitím videa středopolař Slavie Josef Hušbauer.

O moc moudřejší přitom v danou chvíli nebyl ani gólman Bohemians. „Byla to nepřehledná situace asi pro všechny. Čekali jsme, jak to dopadne a jsme rádi, že nakonec video rozhodlo v náš prospěch,“ líčil Fryšták.

Svůj pohled od lavičky hostí pak přidal i kouč „klokanů“ Martin Hašek. „Absolutně jsem nevěděl, co se tam odehrálo, na tu dálku nevidíte nic. Vždycky, když jsem byl na video tázán, jsem ale říkal, že jsem zastáncem této technologie. Dnes jsem za to byl odměněn a rozhodčí po zhlédnutí záznamu a poradě gól neuznali,“ usmíval se trenér hostů. Za využití videa byl ale rád i v obecné rovině. „Tentokrát to bylo pro nás plus, příště třeba zase minus. To se ale nedá nic dělat. Chci, aby se hrálo podle pravidel.“

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Hubenou výhru vystřelil Hušbauer
720p 360p

Záložník Slavie Josef Hušbauerem hovoří s rozhodčím Proskem o neuznané brance
Záložník Slavie Josef Hušbauerem hovoří s rozhodčím Proskem o neuznané brance

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze