5. března 2018 • 11:05

Stramaccioni skončí, píší v Itálii. Sparta hledá nového trenéra

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Domácí remíza 1:1 s Brnem a další bodová ztráta v boji o druhou příčku se stala osudnou trenérovi Sparty Andreovi Stramaccionimu. Podle informací italského listu Gazetta Dello Sport bývalý kouč Interu Milán a Panathinaikosu na Letné končí. To potvrzují i zdroje portálu iSport.cz. Pražský klub nyní usilovně jedná o nástupci.Už po podzimní části, kterou Sparta zakončila až na páté příčce, ve vedení klubu poklesla důvěra v trenéra Andreu Stramaccioniho. Italský odborník přesto dostal mandát, aby tým dál vedl. Po nadějné zimní přípravě se očekávalo, že Letenští na jaře vyletí vzhůru herně i výsledkově. Nestalo se ovšem ani jedno. Z úvodních tří kol pobrali Pražané pouhých pět bodů a v průběžném pořadí si nijak neposunuli.

Před nedělním zápasem proti Brnu šly kuolárem hlasy, že se Stramaccioniho pozice otřásá v základech. Rozhodnutou měly nejbližší tři střety se Zbrojovkou, v Karviné a proti Slavii. Už po prvním z nich je ale s největší pravděpodobností jasno. „Stramaccioni ve Spartě končí,“ oznámil italský list Gazetta Dello Sport. Podobnou informaci potvrdily portálu iSport.cz i další dva na sobě nezávislé zdroje. Nyní se čeká na oficiální oznámení klubu.

Sparta zároveň usilovně jedná o příchodu nového kouče. Bezprostředně po nedělním utkání zasedlo sportovní vedení klubu, které se ujednotilo na tom, že by nový trenér měl být z Čech. Podle informací serveru iSport.cz jsou ve hře tři jména. Pavel Hapal, Václav Jílek a Roman Pivarník. Všichni tři jsou ovšem pod smlouvou. Hapal vede slovenskou jednadvacítku, Jílek Olomouc a Pivarník Zbrojovku.

Jílek i Pivarník Sportu sdělili, že s nimi z vedení Sparty nikdo nemluvil. Koluje také informace, že klub oslovil i Jaroslava Šilhavého, ale ten rovněž jednání vyloučil. Podle sázkové kanceláře Fortuna je hlavním favoritem na pozici nového trenéra Paval Hapal.

V očích letenského vedení se jedná o odborníky, kteří by mohli pokračovat v nastoupené cestě internacionalizace klubu, na kterou se Sparta vydala v létě. Jednalo by se tak o řešení s vizí do budoucna, nikoliv o krátkodobý záskok. Vyvázat některého z nich nebude snadné, na Spartě ovšem věří, že budou mít nového kouče už během pondělí.

Stramaccioniho éra ve Spartě končí: výhry v menšině, zklamání v lize i Evropě
1080p 720p 360p

Favorité na post trenéra Sparty podle sázkové kanceláře Fortuna

Pavel Hapal - 1.2
Zdeněk Ščasný - 2.75
Jaroslav Šilhavý - 10
Ivan Hašek - 13
Adrián Gul´a - 15
Václav Jílek - 15
Luboš Kozel - 18
Roman Pivarník - 20
Zdeněk Zeman - 35
Josef Chovanec - 35
Dušan Uhrin ml. - 40
František Straka - 66
Roberto Donadoni - 75
Martin Pulpit - 100

Martin Juhar (vlevo) poslal Zbrojovku do vedení
Martin Juhar (vlevo) poslal Zbrojovku do vedení

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 1:1. Favorit ztratil i proti deseti
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze