Rada po první jarní ztrátě mluvil i o Lize mistrů: Na série nehraju!

Autor: jam
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Nebyl zklamaný. Fotbalisté Jablonce sice poprvé na jaře nezvítězili, jejich trenér Petr Rada ale remízu 1:1 z Mladé Boleslavi bral. Nelíbil se mu výkon jeho svěřenců v první půli, mrzela ho inkasovaná branka. Za druhý poločas už ale zkušený kouč svému týmu poděkoval.

Mrzí vás, že skončila vaše jarní série výher?
„Já na žádnou sérii nehraju. Tyto série jsou zavádějící. Podívejte se na Plzeň, v první polovině měli jednu remízu, teď se nemohou chytit. My jsme rádi, že jsme neprohráli a že jsme se ve druhém poločase vrátili do hry, kterou jsme hráli v prvních jarních zápasech. Každého bodu z venku si cením, je to plusový bod. Jestli byl jeden poločas nepřesný, to si musíme vyhodnotit. Ale neberu to tak. Máme devatenáct bodů, jsem spokojený. Když si vezmete, že v Champions League je posledních osm mančaftů a jsou tam třígolové rozdíly, tak mi to hlava nebere. Taky bych neřekl, že Manchester City dostane trojku na Liverpoolu.“

Jak jste zápas viděl?
„V prvním poločase nám chyběl pohyb, i když jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili. Dostali gól ze standardní situace, kdy jsme tam zaspali. To mě mrzí, protože hráče upozorňuji na to, že gól, který nejvíc mrzí, je ze standardní situace, protože nemusíte běžet. Stačí, když hráče obsadíte. To se nám vymstilo. Dostali jsme laciný gól a poprvé venku prohrávali. Ale v první půli nám chyběla výbušnost směrem dopředu, byly tam zbytečné ztráty balonu. Vzadu jsme to hráli tak, jak jsme chtěli, myslím, že jsme v první půli domácí do žádné další šance nepustili. V kabině byla trošičku tvrdší kritika, protože takhle bychom tady neuspěli.“

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jablonec 1:1. Hostům v závěru zachránil bod Doležal

Co jste hráčům řekl?
„Nabudili jsme je, to se nám podařilo, protože ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem. V pohybu, ve všem. Domácí si prakticky nic nevytvořili. My taky žádnou větší šanci neměli, ale byli jsme hodně aktivní, ve středu pole jsme získali hodně odražených balonů. Po odchodu Matějovského tam domácí neměli kreativního hráče. Ať je to, jak je to, Matějovský je pořád rozdílovým hráčem, který umí balon přidržet, dát ho kolmo dopředu. Hráčům jsem za druhý poločas poděkoval, byl tam přístup, nasazení, pohyb. Vše, co nás zdobilo v předcházejících zápasech. S výkonem svého týmu jsem víceméně spokojen.“

Nezaskočil vás signál domácích při inkasované brance?
„Signál nás nemůže zaskočit. Hrajeme osobní obranu, a jestli máte nějakého hráče určeného, tak vás nemůže zajímat nic jiného než ho obsadit. Balon byl hodně dlouhý, nebyl prudký, letěl a Šušnjar měl spoustu času, aby to mohl ještě vrátit. Úplně zbytečná situace, mohli jsme ji vyřešit v klidu.“

Mladá Boleslav - Jablonec: Trávník si ve dvouminutovém rozpětí připsal dvě žluté karty a šel do šaten

Mladá Boleslav - Jablonec: Trávníkovu nabídku z rohu zužitkoval pěknou trefou hlavou Doležal a Jablonec srovnal skóre