5. května 2018 • 18:56

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 0:0. Na obou stranách zvonily tyče

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slovácka v 27. kole první ligy remizovali 0:0 s Teplicemi a sérii bez porážky a inkasované branky natáhli na pět zápasů. Domácí díky tomu mají tříbodový odstup od sestupového pásma, zatímco severočeský celek už čtyři utkání za sebou nevyhrál.

Slovácko bylo od začátku lepší a v 11. minutě mohl otevřít skóre Sadílek, jehož technická střela se otřela o břevno hostující branky. Domácí záložník zahrozil také o šest minut později, ale tentokrát střílel nad Grigarovu branku. Po půlhodině hry tvrdě vypálil Juroška, ale teplický gólman si se střelou nadvakrát poradil.

Štěstí stálo při Grigarovi i v 35. minutě, tentokrát trefil břevno Petr. Tři minuty před poločasem se ke slovu dostaly i Teplice, ale Vaněček hlavičkoval v dobré pozici těsně vedle.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Teplice 0:0

Druhý poločas začal sérií rohových kopů Slovácka, ale první šance přišla až po hodině hry. Reinberkův centr těsně před Navrátilem sebral Grigar a teplický brankář si poradil i s Juroškovou střelou. V 76. minutě si hosté připsali první střelu na branku, kdy Rezek z přímého kopu prostřelil zeď, ale gólman Heču nezaskočil.

Mnohem blíž gólu měly Teplice tři minuty před koncem, kdy Trubač technickou střelou jen těsně minul horní roh domácí branky.

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Wilczek. ŽK: Jakub Rezek - Žitný. Diváci: 4075

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek (46. Reinberk) - Machalík, Janošek - Navrátil, Sadílek, Petr (82. Jakub Rezek) - Zajíc (53. Kubala). Trenér: Kordula.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Domácí: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí (C), Divíšek (46. Reinberk) – Machalík, Janošek – Navrátil, Sadílek, Petr (80. Jakub Rezek) – Zajíc (53. Kubala).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Ljevaković (C), Jeřábek, Krob – Soungole, Kučera – Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný – Vaněček.

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Teplice: Krásná střela Trubače se otřela o spojnici domácí brány!

Slovácko - Teplice: Skákavý pokus Rezka z přímého kopu skončil v rukavicích Heči

Slovácko - Teplice: Individuální akci zakončil Juroška střelou, kterou nadvakrát zkrotil Grigar

Slovácko - Teplice: Břečka hlavičkoval po rohu těsně vedle Grigarovy brány

Slovácko - Teplice: Opět se zatřáslo břevno! Petr vypálil zpoza vápna, Grigara zachránila horní tyč

Slovácko - Teplice: Aktivní Sadílek napřáhl z hranice velkého vápna, jeho střela proletěla těsně nad břevnem

Slovácko - Teplice: Sadílek si vytvořil prostor ve vápně, jeho střela orazítkovala břevno Grigarovy brány

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34