SESTŘIH: Dukla - Slavia 0:2. Výhra favorita, zůstává ve hře o titul

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slavie zvítězili v dohrávce 28. ligového kola v malém pražském derby na Dukle 2:0 a udrželi naději na obhajobu titulu. Červenobílí snížili dva zápasy před koncem soutěže ztrátu na vedoucí Plzeň na čtyři body a zároveň si pojistili druhé místo v tabulce, na němž mají čtyřbodový náskok před třetí Olomoucí.

Domácí:

Hosté: 10. Sýkora, 90+3. Stoch

Domácí: F. Rada – Milošević, Ostojić, Jiránek, Podaný – Brandner (75. Douděra), Marek Hanousek (C), Bilovský, Néstor – Schranz (87. Bezpalec), Djuranović (55. Kušnír).

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Sýkora (78. Danny), Zmrhal (C) (90+1. Hromada) – Tecl (56. Milan Škoda).

Domácí: Hruška, Koreš, Douděra, Tetour, Bezpalec, Preisler, Kušnír

Hosté: Kovář, Pokorný, Necid, Hromada, Škoda, Kúdela, Danny

Domácí: Néstor, Kušnír

Hosté: Hušbauer, Souček

Ardeleánu – Moláček, Paták

Na Julisce, Praha-Dejvice

Na Julisce otevřel skóre v desáté minutě Jan Sýkora a pojistku přidal v třetí minutě nastavení Miroslav Stoch. Dukla nevyhrála se Slavií ani šestnáctý vzájemný duel v samostatné lize a je devátá.

Slavia nastoupila ve stejné sestavě jako ve středečním finále domácího poháru s Jabloncem, které vyhrála 3:1. Červenobílí potřebovali k udržení naděje na obhajobu titulu neprohrát a za body vykročili hned po deseti minutách.

Souček povedenou šajtlí vysunul Bořila, který nacentroval z levé strany a nabíhající Sýkora na zadní tyči z voleje poslal balon do sítě. Reprezentační záložník skóroval za Slavii poprvé od zářijového pohárového utkání s Třincem.

Ve zbytku první půle se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Dukla mezi tyče nevystřelila vůbec a hosté zahrozili až těsně před pauzou, kdy Frydrych protáhl z dálky Radu.

Po přestávce si naskočil na centr Frydrych, ale jeho hlavičku zblokovala domácí obrana na roh. Dukla přidala a po hodině z toho byly dvě šance. Schranzovu střelu z úhlu vyrazil brankář Kolář na roh a po něm střelu nekrytého Podaného odvrátil na brankové čáře zadák Frydrych.

Na druhé straně se pokusil o zakončení přes hlavu Sýkora, ale o kousek minul. Slavii v závěru vzhledem k pohárovému finále viditelně ubývaly síly a Dukla se tlačila za vyrovnáním. Podaný však po rohu pálil nad a červenobílí tak v lize počtvrté za sebou neinkasovali. V závěru vítězství Slavie navíc ještě pojistil Stoch, který potáhl balon a zpoza vápna přízemní střelou zamířil přesně k tyči.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Slavia 0:2. Výhra favorita, zůstává ve hře o titul

Klíčové momenty utkání

Dukla - Slavia: Danny vysunul do brejku Stocha a ten tvrdou ránou přidal pojistku: 0:2

Dukla - Slavia: Po rohu Néstora střílel Podaný vysoko nad branku Koláře

Dukla - Slavia: Nadějně rozehraný protiútok Slavie, ale Zmrhal úplně pokazil centr

Dukla - Slavia: A znovu střídající Danny! Potáhl míč do vápna, střílel jen těsně vedle

Dukla - Slavia: Danny krásně uvolnil Frydrycha, na jeho centr nedosáhl Škoda

Dukla - Slavia: Sýkora vystřihl ukázkové nůžky, míč ale letěl jen mimo branku

Dukla - Slavia: Dvě šance Dukly: po střele Schranze roh, po něm vykopával z branky Frydrych

Dukla - Slavia: Tohle muselo bolet: drsná srážka Frydrycha a Podaného

Dukla - Slavia: Do hry jde Škoda za Tecla, hned následoval závar po rohu Stocha

Dukla - Slavia: Na zápas Dukly se Slavií se přišel podívat i Baroš, na tribuně se bavil

Dukla - Slavia: Střílený centr Sýkory si ve vápně nenašel nikdo ze slávistů

Dukla - Slavia: Tecl v náznaku šance hledal Zmrhala, ten akci nezakončil

Dukla - Slavia: Stoch našel Sýkoru na hranici šestnáctky, ten si ale špatně zpracoval míč

Dukla - Slavia: K brance Dukly uháněl Zmrhal, ale narazil do asistenta rozhodčího

Dukla - Slavia: Dukla se snažila o rychlý protiútok, Kolář musel daleko z branky

Dukla - Slavia: Rychlá akce Slavie a gól! Bořilův centr si našel Sýkora - 0:1

Dukla - Slavia: Hušbauer vysunul Sýkoru, jeho střelu zablokoval Jiránek