26. května 2018 • 17:55

SESTŘIH: Olomouc - Ml. Boleslav 3:0. Nováček poskočil vzhůru přes hru v oslabení

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili ve 30. kole první ligy Mladou Boleslav 3:0 a zajistili účast ve 3. předkole Evropské ligy. V konečné tabulce jim patří čtvrté místo s 55 body a dvoubodovým náskokem nad pražskou Spartou. Olomoucké vítězství zařídil dvěma zásahy Jakub Plšek, gól přidal také Šimon Falta, Sigma navíc hrála od 61. minuty v deseti po vyloučení Uroše Radakoviče. Mladá Boleslav zakončila ligový ročník na devátém místě.

Domácí: 33. Plšek, 51. Falta, 81. Plšek

Hosté:

Domácí: Reichl – Sladký, Radaković, Jemelka, Hála – Zahradníček (71. Moulis), Houska (C), Kalvach, Falta (84. Manzia) – Plšek – Řezníček (65. Kotouč).

Hosté: Polaček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Hubínek (63. J. Rada), Jánoš (C) (77. Přikryl) – Konaté, Matějovský, Ladra – Mareš (58. Magera).

Domácí: Buchta, Surzyn, Moulis, Yunis, Manzia, Texl, Kotouč

Hosté: Vejmola, Kateřiňák, Přikryl, Magera, Valenta, Rada, Chaluš

Domácí: Radaković (č)

Hosté: Matějovský, Jánoš

Houdek – Kříž, Pospíšil

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

5105 diváků

Sigma po svém návratu do nejvyšší soutěže prožila velice úspěšnou sezonu, čtvrté místo naposledy obsadila v roce 2011, na domácím stadionu dokonce v lize nepoznala porážku. Do pohárové Evropy se vrátí poprvé od sezony 2009/10, kdy po dvou úspěšných předkolech prvního ročníku Evropské ligy vypadla v play-off s anglickým Evertonem.

Do olomoucké branky se postavil Reichl, který nahradil Buchtu, jenž byl vyhlášen nejlepším gólmanem uplynulého ročníku. V obraně domácím navíc chyběl po trestu za vyloučení proti Spartě kapitán Vepřek. Nejistou defenzivu hosté v úvodu několikrát prověřili, Mareš však z malého vápna překopl branku, velkou příležitost neproměnil Jánoš a Matějovského střela z dálky šla po teči těsně vedle.

Olomouc nevyužité šance Mladé Boleslavi potrestala po půl hodině hry. Nejprve ještě domácí Falta napodobil Mareše a pálil těsně nad, krátce nato však už domácí mohli slavit. V 32. minutě vypálil z dálky Plšek a svou jubilejní desátou brankou sezony otevřel skóre zápasu.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 3:0. Dvakrát se trefil Plšek

Krátce po změně stran Sigma své vedení navýšila, když v 51. minutě přesně zamířil zpoza pokutového území Falta. Olomouckou radost však deset minut po druhé brance vystřídaly starosti. Radakovič podle sudího Houdka zastavil střelu Konatého rukou, viděl červenou kartu a domácí čelili penaltě. Magerovu střelu však Reichl vyrazil.

Navzdory oslabení Olomouc dokázala přidat ještě třetí branku. V 81. minutě využili domácí špatnou mladoboleslavskou rozehrávku a nejlepší střelec týmu Plšek přidal svůj druhý gól, celkem jedenáctý přesný zásah v uplynulém ligovém ročníku.

Vítězství Jablonce 2:0 nad Slováckem sice znemožnilo hanáckému celku dosáhnout na třetí místo a přímý postup do Evropské ligy, bezbrankové zaváhání Sparty na hřišti Bohemians 1905 však na Andrově stadionu odstartovalo oslavy ze zisku čtvrtého místa.

Klíčové momenty zápasu

Olomouc - Mladá Boleslav: Neskutečná hrubka! Hostující obrana nabídla branku pro Jakuba Plška – 3:0

Olomouc - Mladá Boleslav: Divočina! Radakovič dostal červenou za ruku, Magera penaltu nedal

Olomouc - Mladá Boleslav: Další paráda z dálky! Falta uklidil míč za tyč a domácí vedou 2:0

Olomouc - Mladá Boleslav: Dynamit! Plšek napřáhl za vápnem a parádně zařídil domácím vedení - 1:0

Olomouc - Mladá Boleslav: Pěkná akce domácích! Řezníček sklepl míč na Faltu, ten v tutovce přestřelil
1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34