Změny ve Spartě: Kadlec už odchází. Co bude s Mavubou a Hovorkou? | iSport.cz
19. června 2018 • 04:40

Změny ve Spartě: Kadlec už odchází. Co bude s Mavubou a Hovorkou?

Autor: dvo, jav
 • Co bude s hráči, kteří jsou na odchodu ze Sparty?Co bude s hráči, kteří jsou na odchodu ze Sparty?FOTO: Koláž iSport.cz

  O tom, že David Lafata ve Spartě skončil, se už ví. Jak jsou na tom ale ostatní zvučná jména? Zatímco Georges Mandjecka dostane od Pražanů druhou šanci se předvést, Michal Kadlec po dvou letech na Letné končí. Ačkoliv mu běží ještě rok smlouva, bude se hlásit ve Slovácku, kde s kariérou začínal. Co bude s Riem Mavubou, Davidem Hovorkou a jaká je situace u Tala Ben Chaima se Semihem Kayou? Podívejte se v článku.

 • Michal Kadlec

  Sparťanský kapitán Michal Kadlec v zápase s CZ Bělehrad na Letné

  Věk: 33 let
  Pozice: obránce
  Bilance 17/18: 10 zápasů (762)

  Dva roky. Tak dlouho vydržel rodák z Uherského Hradiště na Letné po návratu z Turecka. Naplnit očekávání se mu však nepodařilo. Ve Spartě postupně jeho pozice slábla a uplynulou sezonu dohrával v roli náhradníka. Ačkoliv mu v klubu zbývá ještě rok smlouvy, pokračovat už nebude. Sparta v úterý ráno potvrdila informaci iSport.cz, že nový ročník ligy začne v týmu Slovácka.

  Sparťanský kapitán Michal Kadlec v zápase s CZ Bělehrad na Letné
  Sparťanský kapitán Michal Kadlec v zápase s CZ Bělehrad na Letné

 • Rio Mavuba

  Mavubův výkon proti Plzni zkritizoval Václav Kotal

  Věk: 34 let
  Pozice: záložník
  Bilance 17/18: 14 zápasů (1 164)

  V plánech trenéra Pavla Hapala 34letý Francouz s věhlasným životopisem už není. Přesto mu Letenští dovolili, aby s kádrem zůstal a než si najde nové angažmá, může se Spartou alespoň trénovat. Jedná se o akt vstřícnosti za Mavubův vzorný přístup v minulé sezoně a také předejití potenciálním potížím u organizace FIFPro, u které si na Spartu stěžoval Jonathan Biabiany, když byl přeřazen do juniorky.

  Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech

 • Georges Mandjeck, Lukáš Vácha

  Sparťanský středopolař Georges Mandjeck v zápase proti Bohemians

  G. Mandjeck
  Věk:
   29 let
  Pozice: záložník
  Bilance 17/18: 10 zápasů (671 minut)

  L. Vácha
  Věk: 29 let
  Pozice: záložník
  Bilance 17/18: 6 zápasů (247 minut)

  Oba budou, alespoň v letní přípravě, na Letné pokračovat, oba hrají na stejném postu defenzivního záložníka, ale ani jeden z nich zřejmě se do základní sestavy nedostane. U Mandjecka je údajně šance, že by mohl trenéra Hapala zaujmout. „Nezná ho a chce si v přípravě vyzkoušet, zda by pro nás mohl mít nějaký přínos,“ uvedl v pondělí sportovní ředitel Zdeněk Ščasný.

  Pražská Sparta zahájila letní přípravu, nechyběly posily Tetteh a Heča

 • David Hovorka

  Stoper David Hovorka by se ze Sparty mohl přesunout do Jablonce

  Věk: 24let
  Pozice: obránce
  Bilance 17/18: 20 zápasů (1 784 minut)/1 gól

  Po zranění kolene to stále není ono. Zatímco v Liberci po odložení ze Sparty válel, po návratu do Prahy se nadějný stoper hledá. Během jara vypadl ze základní sestavy a místo něho dostal šanci Semih Kaya. A zdá se, že se jeho pozice před nadcházející sezonou zatím nemění. „Dostali jsme na Davida dvě nabídky a vyhodnocujeme. Pokud pro nás bude nějaká zajímavá, nebudeme se jí bránit,“ naznačil Hovorkův odchod Ščasný. Podle informací iSport.cz kolem stopera krouží severočeské duo Jablonec, Liberec.

 • Tal Ben Chaim a Semih Kaya

  Tal Ben Chaim přihrál proti Olomouci na vítězný gól, ale jinak byl jeho výkon slabší

  T. Ben Chaim
  Věk: 28 let
  Pozice: záložník
  Bilance 17/18: 21 zápasů (1 163 minut)/3 asistence

  S. Kaya
  Věk: 27 let
  Pozice: obránce
  Bilance 17/18: 9 zápasů (630 minut)

  Přišli před rokem v létě jako velká jména. Rychlonohý Izralec vyšel Spartu na tehdy rekordních 76 milionů korun. Turecký stoper mu zdatně sekundoval (52 milionů korun). Ani jeden však díru do světa v rudém dresu neudělal. Zatímco Ben Chaim se k týmu připojí teprve v následujících dnech, Kaya před nadcházející sezonou tvrdě dře. Dokonce ještě než začala příprava, denně na sobě turecký obránce pracoval, aby vylepšil své renomé.

  Nicméně platí, že pokud by na ně přišla adekvátní nabídka ze zahraničí a byla by vzhledem k vynaloženým finančním prostředkům alespoň částečně výhodná, nebude sparťanský management s odchodem těchto dvou otálet.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud