Cenný skalp pro Bohemians. Klokani v přípravě porazili Celtic Glasgow

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 si v přípravě na novou sezonu připsali cenný skalp, když na soustředění v Rakousku zdolali 1:0 skotského mistra Celtic Glasgow. Zápas rozhodl gól Dominika Maška. Dařilo se i dalším ligovým celkům. Teplice, Ostrava i Mladá Boleslav zaznamenaly vysoké výhry.

Celtic byl proti Bohemians v úvodu lepší a trefil břevno. Ve 36. minutě nová posila Filip Hašek utekl po pravé straně, nahrál pod sebe Maškovi, který zařídil jediný gól utkání. Slavný skotský tým se sice snažil o vyrovnání, ale jistému gólu už za překonaným brankářem zabránil Šmíd.

Podívejte se na gól Dominika Maška do sítě Celtiku

Ostrava přehrála slovenskou Senici 6:0. O jednu z branek se postaral kapitán Baroš, který dnes podepsal s Baníkem nový roční kontrakt. Šest branek nastřílely i Teplice do sítě Loko Lipsko ze čtvrté německé ligy. Trefila se i nová posila Siim Luts.

Mladá Boleslav přehrála druholigový Sokolov 5:0. Dvě branky dal Adam Jánoš.

Dukla na poháru v Žirovnici porazila 2:0 reprezentaci Bahrajnu vedenou českým koučem Miroslavem Soukupem. Duel rozhodl v 75. minutě po chybě soupeře Djuranovič a v závěru po brejku pečetil vítězství Brandner.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Bohemians Praha 1905 - Celtic Glasgow 1:0 (1:0)

Branka: 36. Mašek.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec, F. Hašek, Vaníček - Mašek - Juliš.

II. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Krch, Bartek - Záviška, Jindřišek, F. Hašek (88. Káš), Vodháněl - Nečas, Kabajev. Trenér: M. Hašek st.

Dukla Praha - Bahrajn 2:0 (0:0)

Branky: 75. Djuranovič, 87. Brandner.

Sestava Dukly: Czehowsky - Vopat, Ostojič, Šimek, Podaný - Hanousek, Kozel (63. Brejcha), Doumbia (46. Vlček) - Brandner, Djuranovič, Koval (63. Zubašivskij). Trenér: Drsek.

Lokomotive Lipsko - Teplice 0:6 (0:3)

Branky: 13. Trubač, 27. Hora, 35. Červenka, 56. Luts, 85. Šup, 90. Čmovš.

Sestava Teplic: Diviš (46. Němeček) - Vondrášek, Král, Čmovš, Krob (60. Šimeček) - Ljevakovič (46. Žitný), Kučera (60. Soungole) - Trubač (46. Rezek), Hora (60. Kodeš), Luts (60. Diaz) - Červenka (60. Šup). Trenér: Šmejkal.

Domácí:

Hosté: 36. Mašek

Domácí:
1. poločas: Gordon – Hendry, Ajer, Tierney, Brown, McGregor, Christie, Hayes, Sinclair, Forrest, Edouard

2. poločas: Bain – Ralston, Compper, Simunović, Miller, Kouassi, Ntcham, Henderson, Allan, Johnston, Griffiths

Hosté:
1. poločas: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd (C), Bartek, Reiter, Švec, F. Hašek, Vaníček, Mašek, Juliš

2. poločas: Fryšták – Dostál, Bederka, Krch, Bartek – Záviška, Jindřišek, F. Hašek (88. Káš), Vodháněl – Nečas, Kabajev

Huber Arena, Wels

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905