30. června 2018 • 16:55

Cenný skalp pro Bohemians. Klokani v přípravě porazili Celtic Glasgow

Bohemians Praha si připsali cennou výhru nad Celticem Glasgow
Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 si v přípravě na novou sezonu připsali cenný skalp, když na soustředění v Rakousku zdolali 1:0 skotského mistra Celtic Glasgow. Zápas rozhodl gól Dominika Maška. Dařilo se i dalším ligovým celkům. Teplice, Ostrava i Mladá Boleslav zaznamenaly vysoké výhry.

Celtic byl proti Bohemians v úvodu lepší a trefil břevno. Ve 36. minutě nová posila Filip Hašek utekl po pravé straně, nahrál pod sebe Maškovi, který zařídil jediný gól utkání. Slavný skotský tým se sice snažil o vyrovnání, ale jistému gólu už za překonaným brankářem zabránil Šmíd.

Podívejte se na gól Dominika Maška do sítě Celtiku

Ostrava přehrála slovenskou Senici 6:0. O jednu z branek se postaral kapitán Baroš, který dnes podepsal s Baníkem nový roční kontrakt. Šest branek nastřílely i Teplice do sítě Loko Lipsko ze čtvrté německé ligy. Trefila se i nová posila Siim Luts.

Mladá Boleslav přehrála druholigový Sokolov 5:0. Dvě branky dal Adam Jánoš.

Dukla na poháru v Žirovnici porazila 2:0 reprezentaci Bahrajnu vedenou českým koučem Miroslavem Soukupem. Duel rozhodl v 75. minutě po chybě soupeře Djuranovič a v závěru po brejku pečetil vítězství Brandner.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Bohemians Praha 1905 - Celtic Glasgow 1:0 (1:0)

Branka: 36. Mašek.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec, F. Hašek, Vaníček - Mašek - Juliš.

II. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Krch, Bartek - Záviška, Jindřišek, F. Hašek (88. Káš), Vodháněl - Nečas, Kabajev. Trenér: M. Hašek st.

Dukla Praha - Bahrajn 2:0 (0:0)

Branky: 75. Djuranovič, 87. Brandner.

Sestava Dukly: Czehowsky - Vopat, Ostojič, Šimek, Podaný - Hanousek, Kozel (63. Brejcha), Doumbia (46. Vlček) - Brandner, Djuranovič, Koval (63. Zubašivskij). Trenér: Drsek.

Lokomotive Lipsko - Teplice 0:6 (0:3)

Branky: 13. Trubač, 27. Hora, 35. Červenka, 56. Luts, 85. Šup, 90. Čmovš.

Sestava Teplic: Diviš (46. Němeček) - Vondrášek, Král, Čmovš, Krob (60. Šimeček) - Ljevakovič (46. Žitný), Kučera (60. Soungole) - Trubač (46. Rezek), Hora (60. Kodeš), Luts (60. Diaz) - Červenka (60. Šup). Trenér: Šmejkal.

Domácí:

Hosté: 36. Mašek

Domácí:
1. poločas: Gordon – Hendry, Ajer, Tierney, Brown, McGregor, Christie, Hayes, Sinclair, Forrest, Edouard

2. poločas: Bain – Ralston, Compper, Simunović, Miller, Kouassi, Ntcham, Henderson, Allan, Johnston, Griffiths

Hosté:
1. poločas: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd (C), Bartek, Reiter, Švec, F. Hašek, Vaníček, Mašek, Juliš

2. poločas: Fryšták – Dostál, Bederka, Krch, Bartek – Záviška, Jindřišek, F. Hašek (88. Káš), Vodháněl – Nečas, Kabajev

Huber Arena, Wels

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)