24. července 2018 • 04:40

Posily pod lupou: U Plzně průměr, zářili Coufal i Tetteh. Pilař strhl ostatní

Autor: jon, iSport.cz
0
  • Jak si v prvním kole Fortuna ligy vedli fotbalisté, kteří v létě změnili dres?Jak si v prvním kole Fortuna ligy vedli fotbalisté, kteří v létě změnili dres?FOTO: Koláž iSport.cz

Před startem Fortuna ligy na ně byli všichni zvědaví. Jak si povedou známé tváře českých fotbalových trávníků, které přes léto změnily dres? Deník Sport se zaměřil na nejvýraznější jména, o kterých se před úvodním kolem hodně mluvilo. Jak si v Plzni vedli Luděk Pernica a Roman Procházka? Co sparťané Chipciu s Tettehem? A Vladimír Coufal ve Slavii, případně posily Olomouce, Jablonce a Baníku? Jejich výkony rozebíráme v článku.

• Luděk Pernica

Obránce, Viktoria Plzeň
    Známka Sportu: 4 - podprůměrný

Dukla - Plzeň: Dukla zaskočila Plzeň a vede 1:0! Prosadil se Douděra

Nepovedená premiéra ostříleného stopera, který v létě přišel z Jablonce. Před první brankou chyboval, když minul přízemní přihrávku, čehož využil Holenda dokonalým pasem. Od té chvíle hrál na jistotu, jednou ho ale zle vyzpovídal Douděra.

• Roman Procházka

Záložník, Viktoria Plzeň
    Známka Sportu: 5 - průměrný

Souboji Jana Holendy a Romana Procházky přihlíží Jan KopicFoto ČTK

Slovenský univerzál začal nejistě, pak se do zápasu několika povedenými akcemi dostal, v době tlaku Viktorie pálil z dvaceti metrů nad barnku. Spolupráce s Hrošovským ale přinesla jen málo užitku. Brzo byl střídaný, jeho nástupce a konkurent o místo v sestavě Tomáš Hořava následně přispěl důležitou brankou na 1:1.

• Alexandru Chipciu

Obránce, Sparta
    Známka Sportu: 6 - dobrý

Sparta - Opava: První letošní video. Penalta pro Spartu se ale neodpískala
    Video patří k placenému obsahu iSportu
    Odemknout video

Jako pravý obránce, což není jeho ideální pozice, obstál. Směrem dozadu si rumunský šikula, který je ve Spartě na hostování z Anderlechtu, počínal jistě, místy podporoval ofenzivu. Když mu Hrabina přišlápl nohu, videorozhodčí řešil, zda neodpískat penaltu.

• Benjamin Tetteh

Útočník, Sparta
    Známka Sportu: 7 - velmi dobrý

Sparta - Opava: Letenští vedou 2:0. Tettehovu ránu si srazil do sítě Svozil

Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma

Vytáhlý forvard, který na sebe upozornil v minulé sezoně v dresu Bohemians, vstoupil do hry v 57. minutě. Za úsek, který dostal na hřišti, toho stihl hodně - asistenci i podíl na druhém gólu. Nejprve sklepl balon na Kangu, který parádní trefou poprvé rozvlnil síť. Následně sám vybojoval míč a s pomocí teče zařídil i druhou branku domácího favorita.

• Vladimír Coufal

Obránce, Slavia

Známka Sportu: 8 - výborný

Olomouc - Slavia: Coufal při debutu zvýšil na 3:0 pro sešívané

V základu Slavie nastoupil jako jediná letní posila a ukázal, že by mohl kolektivu "sešívaných" hodně pomoct. Na pravé straně byl velmi aktivní. Jakmile šla Slavia dopředu, byl v náběhu a podporoval ofenzivu. Počínal si velmi dobře i v osobních soubojích. Výbornou premiéru prozářil i gólem.

• Martin Nešpor

Útočník, Olomouc

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:3. Pražané vedou ligu, trefil se i Coufal

Proti stoperským věžím z Afriky to měl zatraceně těžké. Přesto se srdnatě rval a v prvním poločase zvládl několik těžkých soubojů. Pak odešel fyzicky, do žádné šance se nedostal.

• Václav Pilař

Záložník, Olomouc

Olomouc - Slavia: Velká šance Sigmy, Pilař hlavičkoval na vzdálenější tyči

Závěrečnou půlhodinku, kterou po příchodu na Hanou dostal k dispozici, zvládl velmi dobře. Do té doby statickou hru domácích značně rozhýbal. Někdy mu scházela přesnost, jednou po ztrátě balonu pustil soupeře do nebezpečného brejku. Snahou a aktivitou strhl ostatní spoluhráče i diváky. Dostal se i do slibné šance, když ve sprintu zaběl na centr na zadní tyč a pokusil se netradičně hlavou skórovat.

• Tomáš Poznar

Útočník, Zlín

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav

Návrat do Zlína se Poznarovi povedl, vytáhlý forvard (194 centimetrů) byl u velkého obratu a výhry 3:2 s Mladou Boleslaví. Poznar šel na hřiště v 37. minutě, kdy nahradil Lukáše Železníka, který si obnovil zranění kotníku. Spolu s Jeanem - Davidem Beauguelem (196 cm) tvoří nejvyšší útok Fortuna ligy. Poznar v utkání s Boleslaví předvedl to, co ho zdobí - tvrdou práci, obětování se pro mužstvo, energii při napadání. A zatím také neefektivní koncovku, na které bude muset zapracovat.

• Lukáš Juliš

Útočník, Bohemians
    Známka Sportu - 5 - průměrný

Bohemians - Slovácko: Daněk nadvakrát zkrotil přízemní pokus Juliše z hranice šestnáctky

Juliš nastoupil v základu v dresu Bohemians poté, co bylo vyřízené jeho hostování ze Sparty. Přes veškerou snahu bylo vidět, že mu chybí herní praxe, na Spartě rok a půl ligu pořádně nehrál. Ve druhé půli odešel fyzicky, v 67. minutě ho vystřídal bourák Kabajev. Ten o sobě dával vědět, v tutové šanci ale nepochopitelně selhal.

• Patrizio Stronati

Obránce, Baník Ostrava

CELÝ SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:0. Ostrava v euforii, ke gólu pomohl Baroš

Na jaře toho příliš neodehrál, což na něm bylo znát. Začal chybou, po které se Doležal řítil sám na Laštůvku. I po zbytek zápasu působil nervózně, hlavně v rozehrávce.

• Adam Jánoš

Záložník, Baník Ostrava

Baník - Jablonec: Další mela. Po souboji vytekl Jovovič, spílal mu Baroš

Tak rychlý nástup nečekal, ale zvládl to. Střed pole zabezpečil, navíc výborně vybojoval míč před gólovým rohem. Naznačil, že bude platnou posilou.

• Daniel Holzer

Baník - Jablonec: Holzer přišel na hřiště, část ostravských fanoušků ho vypískala

Kotel ho přivítal pískotem, který jej možná nakopl. Levou stranu oživil, cpal se do koncovky, nebál se hrát. Příště už možná naskočí od začátku.

• David Hovorka

Obránce, Jablonec

Baník - Jablonec: A zase Baroš s Hovorkou. Útočník Baníku málem vzal stopera pod krkem

Klobouk dolů, jak zvládal ostré souboje s Barošem, přestože nemá kdovíjakou figuru. Pozičně hrál velmi dobře, četl situace dopředu. A byl konstruktivní.

• Rafael Acosta

Záložník, Jablonec

Baník - Jablonec: Ostrava jde do vedení 1:0. Holeš si vstřelil vlastní gól

Střídal Jovoviče, jemuž se nedařilo, ale ani uruguayský křídelník toho však příliš neukázal. Pazdera jej téměř vůbec nepustil do hry, měl to těžké.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905