SESTŘIH: Slavia - Karviná 4:0. Sešívaní soupeře přejeli, dva góly dal Škoda

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Slavie rozdrtili ve druhém kole první ligy doma Karvinou 4:0. Pražany nasměroval za vítězstvím dvěma góly v úvodním dějství Milan Škoda a po pauze se trefili Josef Hušbauer a Rumun Alexandru Baluta. Úřadující vicemistr navázal na úvodní výhru 3:0 v Olomouci a vede neúplnou tabulku. Karviná naopak ani v pátém vzájemném souboji v nejvyšší soutěži nebodovala a po dvou porážkách je poslední.

Domácí: 13. Milan Škoda, 32. Milan Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal (71. Frydrych), Ngadeu, Deli, Bořil – Zmrhal (74. Baluta), Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch (80. Tecl) – Milan Škoda (C).

Hosté: Berkovec – Jan Moravec, Dreksa (40. Piroch), Janečka (C), Letić – Kalabiška (53. Lingr), Mertelj, Suchan (72. Weber), Tusjak – Budínský – Wágner.

Domácí: Kovář, Tecl, Zelený, Kúdela, Baluta, Frydrych, Pokorný

Hosté: Pastornický, Čolić, Piroch, Šisler, Lingr, Weber, Ramírez

Petr Ardeleanu – Tomáš Mokrusch, Jakub Hrabovský

Eden Aréna, Praha-Vršovice

12 103 diváků

"Jsme spokojeni s výsledkem a relativně i s hrou. Sedm gólů opticky vypadá dobře. Určitý progres tam je, cítím z mužstva daleko větší jistotu na míči, ale nechci to zakřiknout. Pořád máme strašně moc práce před sebou," řekl na tiskové konferenci slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

V karvinské základní sestavě se už objevila nejčerstvější posila slovinský záložník Mertelj. Ve slávistické zahajovací jedenáctce na rozdíl od vítězného utkání úvodního kola v Olomouci dostal na hrotu útoku šanci kapitán Škoda a Tecl usedl na střídačku.

Domácímu kouči Trpišovskému tah vyšel a reprezentační útočník byl ústřední postavou první půle. Červenobílí od úvodu dominovali a aktivitu ve 13. minutě zužitkovali k vedoucímu gólu. Po zákroku bývalého hráče Pražanů Tusjaka na Coufala odpískal rozhodčí Ardeleanu penaltu a Škoda nezaváhal. Slávistický kapitán se v lize prosadil poprvé od 1. dubna.

"Znám Škoďáka z tréninku, kam to kope. On to kope buď tam, nebo doprostřed. Myslel jsem, že když je to začátek sezony, trošku znervózní a namaže to doprostřed. Ale udělal to chytře a nerad ho musím pochválit. Počkal si, viděl, že nikam nejdu a utáhl to po zemi," uvedl Berkovec.

"Já na tuhle stranu nedal poslední penaltu. Tak jsem doufal, že koukal na ty moje poslední penalty, a že když jsem ji tam nedal, tak že tam nepůjde," poznamenal Škoda.

Karvinský brankář Berkovec, který v minulosti působil v Edenu, pak Slezany podržel při střelách Sýkora a Coufala. Na druhé straně měl znenadání v 21. minutě velkou šanci k vyrovnání Budínský, ale z malého vápna hlavičkoval nad.

Po chvíli opět převzala otěže Slavia a v 32. minutě přidala pojistku. Na Hušbauerův centr z přímého kopu si naskočil Škoda a poprvé od listopadového utkání s Duklou dal v lize v jednom kole dvě branky. Součkova tečovaná střela pak skončila vedle a mimo mířil i ve 42. minutě ve skluzu Sýkora.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Karviná 4:0. Sešívaní zdemolovali dalšího soupeře

"Vstoupili jsme do zápasu velice ustrašeně, pustili jsme Slavii do tlaku a brzo dostali gól. Srazilo nás to a v tom duchu se odehrál celý zápas," litoval karvinský trenér Roman Nádvorník.

Karviná ještě do pauzy vystřídala zřejmě ze zdravotních důvodů stopera Dreksu, kterého nahradil Piroch. I po změně stran pokračovali domácí v aktivitě. Po hodině hry měl velkou šanci na zvýšení Zmrhal, ale Berkovec jeho pokus zblízka výborně vykopl.

Karvinský gólman se blýskl i proti Sýkorově střele, v 66. minutě však už potřetí kapituloval. Sérii krátkých přihrávek v podání slávistů zakončil Hušbauer, který oběhl celé pokutové území, natlačil se před branku a zaznamenal svůj první ligový gól od února.

"Furt jsem si hledal místo na střelu, ale furt to tam bylo plné. Takže jsem si to obíhal, obíhal, až jsem byl v úhlu. Chtěl jsem to dát mezi nohy, protože tam bylo málo prostoru dát to nahoru," popsal Hušbauer.

Slezané rezignovali a v 81. minutě inkasovali počtvrté. Spolupráci střídajících hráčů po Teclově přihrávce zakončil Baluta a dal svou první soutěžní trefu za Slavii. Červenobílí si připsali nejvyšší ligovou výhru od listopadového triumfu 5:0 nad Duklou.

"Jednoznačně se projevila kvalita Slavie. Žádná skepse ale není. Na začátku máme smrtelný los. Věděli jsme, jaká situace po dvou kolech může být. Teď máme Boleslav, která je na tom jako my," řekl Nádvorník.

"Byl to z naší strany hodně sebevědomý výkon a odpovídal trávníku. Naši trávníkáři připravili hřiště v naprosto ideálním stavu. Měli na to asi devět dní. Měl jsem z toho strach, ale hřiště bylo perfektní," pochválil Trpišovský nově položený trávník v Edenu.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Karviná: Škodova patička, Sýkora těsně přestřelil

Slavia - Karviná: Debutant Baluta se uvedl dokonale a zvýšil na 4:0

Slavia - Karviná: Souček střílel, Piroch vykopával před brankovou čárou

Slavia - Karviná: Tak to byla velká paráda. Hušbauer si sólem podal karvinskou obranu, 3:0

Slavia - Karviná: Slezané zahrozili, Budínský hlavičkoval nad bránu

Slavia - Karviná: Kombinace jako z Liberce. Sýkora po Coufalově přihrávce protáhl Berkovce

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905