SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:1. Rozhodující gól přineslo až nastavení | iSport.cz
28. července 2018 • 18:52

SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:1. Rozhodující gól přineslo až nastavení

SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech

Fotbalisté Slovácka díky gólu Filipa Kubaly ze třetí minuty nastavení porazili Ostravu 2:1. Domácí ve druhém kole první ligy poslal do vedení Jan Kuchta, za Baník ještě před pauzou odpověděl Daniel Holzer. Slovácko v nejvyšší soutěži zvítězilo poprvé v sezoně a celkově po šesti zápasech, Ostrava nenavázala na úvodní výhru 1:0 nad Jabloncem a v lize padla po šesti utkáních.

Domácí: 22. Kuchta, 90+2. Kubala

Hosté: 35. Holzer

Domácí: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil (90+3. Šimko), Havlík (68. Machalík), Petr – Kuchta (88. Kubala).

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek (74. O. Šašinka), Jánoš (80. J. Pokorný), Holzer (63. Granečný) – Diop, Baroš (C).

6389 diváků

"Je jasné, že jsme vyhráli šťastně. Zápas asi nebyl úplně ke koukání a s naším výkonem moc spokojený nejsem. Každopádně dneska jsem od prvního hvizdu viděl koncentraci a nasazení a hráči za to byli odměněni," řekl novinářům trenér Slovácka Michal Kordula.

Hosté začali lépe a ve 12. minutě si vypracovali první větší šanci, když Jánoš po rohovém kopu vypálil těsně vedle. Slovácko přidávalo na aktivitě. Po dalším rohu dostal míč volný Sadílek, který však zakončení selhal.

Domácí už ve 22. minutě otevřeli skóre. Juroška nacentroval do šestnáctky na Kuchtu, který nejprve hlavou trefil protihráče, ale z dorážky levačkou vystřelil přesně k tyči. Útočník hostující ze Slavie se dočkal premiérové ligové branky v kariéře.

"Chtěl jsem to přizvednout hlavou, míč se ke mě vrátil a chtěl jsem to z otočky napálit, krásně to sedlo a zapadlo do branky. Jsem rád, že jsem mohl splatit trenérovi důvěru," podotkl Kuchta.

Ostravští se z prvního inkasovanému ligového gólu po 336 minutách vzpamatovali a nadechli se k náporu. Ve 35. minutě se po Fillově standardní situaci při závěru v šestnáctce nejlépe zorientoval Holzer a zblízka vyrovnal. Krátce před pauzou o kousek minul Juroška.

CELY SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:1
720p 360p

Ve druhém poločase přes šest tisíc diváků dlouho vidělo opatrnější a vyrovnaný boj. Baník si po 70. minutě vytvořil dvě velké příležitosti. Nejprve střídající Granečný ve slibné pozici trefil Daňka a brankář Slovácka poté s problémy vyrazil i Jiráskovu ránu. Aktivnější hosté mohli rozhodnout ještě v 87. minutě, ale Fillovu hlavičku zneškodnil Daněk a dorážka proletěla vedle branky.

"Michal Daněk byl jeden z těch, kteří zachraňovali zápas a jemu patří velký dík, že mužstvo v důležitých situacích podržel," ocenil Kordula. "V druhém poločase jsme měli dvě obrovské šance a kdybychom je proměnili, určitě bychom neprohráli," přidal ostravský kouč Bohumil Páník.

Rozuzlení zápasu přišlo až v nastaveném čase. Slovácko dostalo k dispozici přímý kop těsně za šestnáctkou. Petrovu střelu do horního růžku sice gólman Laštůvka skvěle vytáhnul, ale odražený míč se dostal ke Kubalovi a domácí náhradník rozhodl. Slovácko vyhrálo pátý z posledních šesti vzájemných ligových duelů.

"Byl tam nešťastně vyražený míč, že ho Fillo přeběhl. Slovácko to dohrávalo ve více hráčích a s tím se těžko dá něco dělat, sešlo se to a vyhodnotit se to dá až u videa," konstatoval Páník.

Klíčové momenty zápasu

Slovácko - Baník: Laštůvka vyrazil střelu Petra ze standardky před sebe, proti dorážce Kubaly byl bezmocný, 2:1!
720p 360p

Slovácko - Baník: Obrovská šance hostů! Fillo v krátkém sledu nadvakrát nepřekonal Daňka
720p 360p

Slovácko - Baník: Šašinkův zakroucený centr ze standardní situace minul domácí bránu
720p 360p

Slovácko - Baník: Jirásek tvrdě pálil z ostrého úhlu, Daněk vyrazil jeho pokus na rohový kop
720p 360p

Slovácko - Baník: Daníček před hostujícím vápnem opřel do střely, která minula bránu
720p 360p

Slovácko - Baník: Navrátil posunul míč Juroškovi, jehož zakroucený pokus minul hostující bránu
720p 360p

Slovácko - Baník: Zmatků v domácí defenzivě po centru ze standardky využil Holzer, 1:1!
720p 360p

Slovácko - Baník: Kuchta přízemní střelou překonává Laštůvku, domácí vedou 1:0!
720p 360p

Slovácko - Baník: Centrovaný míč z rohu našel nehlídaného Sadílka, který ve velké šanci netrefil ideálně míč
720p 360p

Slovácko - Baník: Jánoš ostře vypálil zpoza vápna, střela těsně minula domácí bránu
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky