20. srpna 2018 • 19:55

SESTŘIH: Olomouc - Baník 1:4. Show i bez Baroše, Diop oslnil hattrickem

LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Stanciu umí sám udělat zápas, má teď víc volnosti LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Stanciu umí sám udělat zápas, má teď víc volnosti
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se mohla pískat i proti Plzni ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se mohla pískat i proti Plzni

Fotbalisté Baníku Ostrava potvrdili vydařený vstup do sezony výhrou 4:1 na hřišti Olomouce. Po pěti kolech první ligy tak mají na kontě 12 bodů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Slavia. Hattrickem se o triumf Baníku postaral Dame Diop, skóre otevíral Martin Fillo. Za Sigmu snižovala letní posila Pavel Dvořák. Olomouc prohrála čtyři z pěti ligových zápasů, z toho potřetí doma, a nenaladila se ideálně na čtvrteční duel Evropské ligy se Sevillou. Hosté se obešli i bez zraněného kapitána Milana Baroše.

Domácí: 79. P. Dvořák

Hosté: 3. Fillo, 13. Diop, 60. Diop, 77. Diop

Domácí: M. Buchta – Sladký (64. P. Dvořák), Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach (64. Zahradníček) – Hála (46. Texl), Plšek, Houska, Falta – Nešpor.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Stronati, Šindelář, Fleišman (76. Granečný) – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (66. J. Šašinka), Diop (85. Jirásek).

10667 diváků

Ačkoli fotbalisté Olomouce dokázali v Evropské lize postoupit přes Kajrat Almaty, na domácí scéně se jim nadále nedaří. Doma prohráli s Plzní, Slavií a vůbec jim nevyšel ani vstup do duelu s Ostravou.

Baníku sice chyběl lehce zraněný kapitán Baroš, ale tomu nezabránilo jít už ve 3. minutě utkání do vedení. Po dobré kombinaci ve středu hřiště se míč dostal na pravé straně k Pazderovi, který místo střely ještě volil přihrávku na úplně volného Filla. Pro toho nebyl problém uklidit míč do sítě.

Druhou branku přidala Ostrava hned po dalších deseti minutách a tentokrát to bylo z levé strany. Fleišman našel ve vápně Holzera, který předal míč Diopovi, na jehož střelu do protipohybu byl Buchta krátký.

Sigma se ve zbytku prvního poločasu snažila o snížení místy i drtivým tlakem, ale hráči Ostravy dobře bránili branku, za kterou je mohutně povzbuzovali fanoušci.

Přestože i ve druhém poločase byla aktivnější olomoucká Sigma, Baník pokračoval v lekci z produktivity. Po nádherné akci na jeden dotek uprostřed pole a centru z pravé strany hlavičkoval Fillo na zadní tyč, kde doklepl míč do sítě Diop. Naopak smůlu olomouckých fotbalistů podtrhla dobrá šance Nešpora, kdy míč z jeho kopačky proletěl těsně kolem pravé tyče Laštůvkovy branky.

Štěstí neměla Sigma ani patnáct minut před koncem, když Texlově hlavičce z rohu mnoho do sítě nechybělo. Prakticky z protiútoku se pak prosadil opět Diop a zvýšil vedení Ostravy již na 4:0. Alespoň jednou potěšit domácí diváky se Olomouci povedlo hned po dalších čtyřech minutách, když se po Zahradníčkově centru hlavou prosadil střídající Dvořák, který gólem oslavil první start v hanáckém dresu.

720p 360p

Fillo po skalpu Sigmy: Jsem rád, že mi to tam spadlo. Výkon byl hodně kvalitní
1080p 720p 360p

Jemelka: V obraně se musíme vzpamatovat. Je potřeba se před Sevillou zvednout psychicky

720p 360p

Olomouc - Baník: Diop má hattrick! Překonal rozhozenou obranu a Ostrava vede 4:0!

720p 360p

Parádní Diopovo představení. Podívejte se na jeho hattrick a skvělý výkon proti Sigmě

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 9. kola Fortuna ligy »

10. kolo Fortuna ligy:

Bohemians - Karviná (pá 28.9., 17:00), Plzeň - Sparta (pá 28.9., 19:00), Dukla Praha - Zlín (so 29.9., 15:00), Slovácko - Opava (so 29.9., 17:00), Příbram - Mladá Boleslav (so 29.9., 17:00), Liberec - Olomouc (so 29.9., 19:00), Baník Ostrava - Slavia (ne 30.9., 15:00), Teplice - Jablonec (ne 30.9., 18:00)