SESTŘIH: Dukla - Liberec 2:0. První body! Pálili Djuranovič a Schranz

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Dukly při soutěžní premiéře trenéra Romana Skuhravého doma porazili Liberec 2:0 a v osmém kole první ligy získali premiérové body v sezoně. Pražané zůstávají poslední v tabulce, ale už jen o skóre za Olomoucí. Slovan vyšel naprázdno po pěti utkáních a klesl na deváté místo. Na Julisce se gólově prosadili v 62. minutě Černohorec Uroš Djuranovič a v 88. minutě střídající Slovák Ivan Schranz z penalty.

Skuhravý do základní sestavy nasadil i nejnovější defenzivní posily Slováka Ďuricu se Srbem Raspopovičem a své hráče poskládal do formace 3-5-2, kterou praktikoval v Opavě. Za Liberec si odbyl premiéru záložník Aarons.

Právě Angličan hostující z Newcastlu se ocitl v první větší šanci zápasu, ale ve 14. minutě v jasné pozici promáchnul. Za čtvrt hodiny aktivního Aaronse zase zblízka vychytal Rada a brankář Dukly z následného rohu zlikvidoval i ránu Kerbra.

Liberečtí dostávali domácí pod tlak, ale zahazovali velké příležitosti. Po dalším rohovém kopu Radu z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ani bývalý útočník Pražanů Pázler.

SESTŘIH: Dukla - Liberec 2:0. Dukla prolomila smůlu, dvěma góly se doma chytla proti Liberci

Do druhého poločasu naopak vstoupili lépe hráči Dukly a po několika náznacích pasivního soupeře potrestali. V 62. minutě Miloševič kolmicí vyslal do úniku Djuranoviče a ten přízemní střelou z úhlu propálil gólmana Hladkého. Černohorský útočník zaznamenal premiérový ligový gól v sezoně.

Přestože hosté dokázali dejvický tým sevřít, v koncovce se dál trápili. Nejblíže vyrovnání byl v 82. minutě Kerbr, který po Ševčíkově standardní situaci zamířil těsně vedle.

Těsně před koncem liberecký obránce Vukliševič stáhnul v pokutovém území střídajícího Brandnera a nařízenou penaltu v 88. minutě proměnil další domácí náhradník Schranz. Dukla tak doma v lize neprohrála s Libercem popáté za sebou.

Domácí: 62. Djuranović, 88. Schranz

Hosté:

Domácí: F. Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra (64. Brandner), Bilovský, Bezpalec, Doumbia (83. Marek Hanousek), Milošević (C) – Holenda, Djuranović (73. Schranz).

Hosté: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite (C), Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) – Pázler (46. Nešický).

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Liberec: Djuranovič pálil z hranice vápna, střela byla nakonec odvrácena

Dukla - Liberec: Pázler prudkým centrem hledal Aaronse, ten nestihl zakončit

Dukla - Liberec: Bilovský hledal trestným kopem Holendu, ten se ale k míči nedostal

Dukla - Liberec: Aarons zblízka neprostřelil Radu

Dukla - Liberec: Kerbr bojovým výskokem na hranici brankové čáry stejně balon do branky nedotlačil

Dukla - Liberec: Pázler z otočky Radu nakonec nepřekonal

Dukla - Liberec: Douděra zkoušel něco mezi centrem a střelou, ale Hladkého nevystrašil

Dukla - Liberec: Miloševičova skvělá přihrávka našla Djuranoviče a ten poslal Duklu do vedení, 1:0

Dukla - Liberec: Po Ševčíkově rozehraní trestného kopu mířil Kerbr těsně vedle

Dukla - Liberec: Po faulu na Brandnera se kopala penalta, kterou proměnil Schranz, 2:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905