16. září 2018 • 17:00

SESTŘIH: Dukla - Liberec 2:0. První body! Pálili Djuranovič a Schranz

Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

Fotbalisté Dukly při soutěžní premiéře trenéra Romana Skuhravého doma porazili Liberec 2:0 a v osmém kole první ligy získali premiérové body v sezoně. Pražané zůstávají poslední v tabulce, ale už jen o skóre za Olomoucí. Slovan vyšel naprázdno po pěti utkáních a klesl na deváté místo. Na Julisce se gólově prosadili v 62. minutě Černohorec Uroš Djuranovič a v 88. minutě střídající Slovák Ivan Schranz z penalty.

Skuhravý do základní sestavy nasadil i nejnovější defenzivní posily Slováka Ďuricu se Srbem Raspopovičem a své hráče poskládal do formace 3-5-2, kterou praktikoval v Opavě. Za Liberec si odbyl premiéru záložník Aarons.

Právě Angličan hostující z Newcastlu se ocitl v první větší šanci zápasu, ale ve 14. minutě v jasné pozici promáchnul. Za čtvrt hodiny aktivního Aaronse zase zblízka vychytal Rada a brankář Dukly z následného rohu zlikvidoval i ránu Kerbra.

Liberečtí dostávali domácí pod tlak, ale zahazovali velké příležitosti. Po dalším rohovém kopu Radu z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ani bývalý útočník Pražanů Pázler.

SESTŘIH: Dukla - Liberec 2:0. Dukla prolomila smůlu, dvěma góly se doma chytla proti Liberci
720p 360p

Do druhého poločasu naopak vstoupili lépe hráči Dukly a po několika náznacích pasivního soupeře potrestali. V 62. minutě Miloševič kolmicí vyslal do úniku Djuranoviče a ten přízemní střelou z úhlu propálil gólmana Hladkého. Černohorský útočník zaznamenal premiérový ligový gól v sezoně.

Přestože hosté dokázali dejvický tým sevřít, v koncovce se dál trápili. Nejblíže vyrovnání byl v 82. minutě Kerbr, který po Ševčíkově standardní situaci zamířil těsně vedle.

Těsně před koncem liberecký obránce Vukliševič stáhnul v pokutovém území střídajícího Brandnera a nařízenou penaltu v 88. minutě proměnil další domácí náhradník Schranz. Dukla tak doma v lize neprohrála s Libercem popáté za sebou.

Domácí: 62. Djuranović, 88. Schranz

Hosté:

Domácí: F. Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra (64. Brandner), Bilovský, Bezpalec, Doumbia (83. Marek Hanousek), Milošević (C) – Holenda, Djuranović (73. Schranz).

Hosté: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite (C), Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) – Pázler (46. Nešický).

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Liberec: Djuranovič pálil z hranice vápna, střela byla nakonec odvrácena
720p 360p

Dukla - Liberec: Pázler prudkým centrem hledal Aaronse, ten nestihl zakončit
720p 360p

Dukla - Liberec: Bilovský hledal trestným kopem Holendu, ten se ale k míči nedostal
720p 360p

Dukla - Liberec: Aarons zblízka neprostřelil Radu
720p 360p

Dukla - Liberec: Kerbr bojovým výskokem na hranici brankové čáry stejně balon do branky nedotlačil
720p 360p

Dukla - Liberec: Pázler z otočky Radu nakonec nepřekonal
720p 360p

Dukla - Liberec: Douděra zkoušel něco mezi centrem a střelou, ale Hladkého nevystrašil
720p 360p

Dukla - Liberec: Miloševičova skvělá přihrávka našla Djuranoviče a ten poslal Duklu do vedení, 1:0
720p 360p

Dukla - Liberec: Po Ševčíkově rozehraní trestného kopu mířil Kerbr těsně vedle
720p 360p

Dukla - Liberec: Po faulu na Brandnera se kopala penalta, kterou proměnil Schranz, 2:0
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)