SESTŘIH: Zlín - Baník 1:2. Ostravě vystřelili tři body Baroš s Pazderou

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v předehrávce 9. kola první ligy 2:1 ve Zlíně, který neuspěl po sérii čtyř vítězství bez inkasované branky a promarnil šanci dostat se znovu alespoň na chvíli do čela tabulky. Neprůstřelnost zlínského brankáře Stanislava Dostála ukončil po 435 minutách Milan Baroš, na 2:0 zvýšil chvíli nato v 65. minutě Lukáš Pazdera. Domácí už jen korigovali gólem Jeana-Davida Beauguela. Zlín zůstal čtvrtý, ale Baník se na něj bodově dotáhl.

Svěřenci trenéra Michala Bílka vsadili na defenzivní taktiku. Pětice bránících hráčů se třemi stopery vytvořila obtížně prostupnou hráz. První skulinku se podařilo najít v úvodní čtvrthodině Stronatimu, jehož hlavička mířící do volné části branky trefila jen Barošova záda.

SESTŘIH: Zlín - Ostrava 1:2. Ševci prohráli po čtyřech zápasech, řádil nestárnoucí Baroš!

"Ševcům" vázla kombinace, většinou se snažili po zisku míče o nakopávané centry z hloubi pole na vysoké útočníky Beauguela s Poznarem. Záměr ale nejčastěji končil hned u první přihrávky, vysoké míče sbírali bez větších problémů ostravští zadáci.

Domácím se podařila v úvodním poločase jediná nebezpečnější akce, kterou zakončil Bartošák nepřesnou střelou. Baník se pokoušel o postupné útoky, které po pravé straně vedl Fillo a po levé Holzer. Největší nabídku k otevření skóre propásl ve 36. minutě po Barošově přiťuknutí Fillo, který netrefil volnou část zlínské branky.

Po změn stran domácí zvýšili svou útočnou aktivitu, které ale chyběla přesnost v koncovce. Baník udeřil po hodině hry. V 62. minutě po Holzerově naražení prošel Baroš středem obrany soupeře, kličkou si položil i brankáře Dostála a otevřel skóre utkání. O tři minuty později Hrubý z rohového kopu našel volného obránce Pazderu, který přidal druhý gól.

Zlín ale nerezignoval a v závěru vsadil na nátlakovou hru. V 83. minutě se nejlépe orientoval ve skrumáži Beauguel a kontaktním gólem vykřesal naději na zvrat. Vyrovnat se Zlínu už ale nepodařilo. Baník výhrou napravil poslední dvě nevydařená kola, ve kterých nedal branku a získal jen bod.

Domácí: 83. Beauguel

Hosté: 62. Baroš, 65. Pazdera

Domácí: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Lu. Holík (55. Hronek), Jiráček (C) (83. Železník), Bartošák (76. Li. Holík) – Beauguel, Poznar.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (85. Procházka), Holzer – Baroš (C) (75. O. Šašinka), Diop (90+3. Mešaninov).

Zlín - Ostrava: Nekompromisní hlavička Pazdery, Baník vede 2:0

Zlín - Ostrava: Geniální Baroš! Veterán pláchl stoperům a Dostála si vychutnal, 0:1!

Zlín - Ostrava: Fillo to zkoušel technicky, Dostála nepřekvapil

Zlín - Ostrava: Matejov pálil z dálky nad!

Zlín - Ostrava: Hlavička Bača se do brány nevešla

Zlín - Ostrava: Fillo odmítl otevřít skóre! Zblízka zahodil gólovku

Zlín - Ostrava: Bartošák zahodil gólovku! Zlínský záložník z perfektní pozice minul!

Zlín - Ostrava: Po závaru Filla se Zlín musel bránit!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905